101

Odp: dzierżawa

4t/ha mowa o życie ? nie wiem po ile GUS obecnie liczy ale przyjmijmy 500zł to daje 2 tyś za hektar hmmm ??

gg 5118068

102

Odp: dzierżawa

To chore , po co komu ta ziemia , jak wypracować jakiś zysk ? Nie wiem.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

103

Odp: dzierżawa

żyta ?chyba pszenicy.4t to pikuś u mnie dojechali do 4,7t pszenicy z ha!!!to sie nazywa strzał w kolano

104

Odp: dzierżawa

A można im w naturze to przywieźć i wysypać prezesowi do biura???

105

Odp: dzierżawa

jack napisał/a:

żyta ?chyba pszenicy.4t to pikuś u mnie dojechali do 4,7t pszenicy z ha!!!to sie nazywa strzał w kolano

nazwał bym to raczej ze w głowę ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

106 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-12-09 18:22:44)

Odp: dzierżawa

czynsz jest w pszenicy a podatek w życie......
Spoko jak nakosi 13-15t pszenicy z ha to jeszcze zarobi. No jak zasieje rzepak i zbierze w granicach 9t to też wyjdzie na swoje...
W czym problem :nie_wiem:

107

Odp: dzierżawa

grunt to dobre samopoczucie!!takich mi nie żal

108

Odp: dzierżawa

Przy mojej technice uprawy próg opłacalności jest niecałe 2t/ha (to praktycznie wychodzi na zero)

109

Odp: dzierżawa

przetargi sa chore jak sie chłopy zawezna ale tak naprawde to powiem wam ze umnie w okolicy był przetarg na beczke 10 tysiecy litrów stalowa ośki opony i pokrywa musiały być nowe tak normalnie 5 warta w tym stanie dobili do 12 a ostatni krzyczał tak NIE ODDAM MUSI BYĆ MOJA I HUJ i co wy na to

110

Odp: dzierżawa

debile

111

Odp: dzierżawa

Nie wiem czy kojarzycie z tv program "wojny magazynowe". Licytują sie, jeśli któremuś sie dany boks nie podoba to podbija cene żeby inny tak tanio nie miał; działa ten sam mechanizm

112

Odp: dzierżawa

Ja jestem z Dolnego Śląska. Pamiętam przetargi w byłych PGR na maszyny. Z wielkopolski przyjeżdżali i na wstępie ogłaszali wszystkim, że nie ma co startować bo oni i tak to kupią. I podbijali tak, że kupili.

113

Odp: dzierżawa

głupiego szukali na ten tekst. Może ktoś się wystraszy i nie wejdzie w licytację, zawsze to jeden licytujący mniej.

gg 5118068

114

Odp: dzierżawa

byłem raz na przetargu koło kobylina w wlkp zetora 7011 wylicytowali na 23tys

115

Odp: dzierżawa

marcel napisał/a:

byłem raz na przetargu koło kobylina w wlkp zetora 7011 wylicytowali na 23tys

Bo u nas tak jest postaw się a zastaw się. Niestety tak mamy u nas praktycznie wspólne użytkowanie maszyn nie istnieje tam gdzie mam pole w Dolnośląskim na wiosce jest kilka maszyn pamietających komunę a dalej wszystko śmiga i to własność  wioskowa.
Opowiem wam taka anegdotę z życia policjant zatrzymał  traktorzystę w wielkopolsce i zaczyna kontrolę drogową za chwilę uchylają się furtki w bramach i każdy zagląda ukradkiem ile mu dowalą, a w dolnośląskim taka sama sytuacja z tą różnicą że otwierają się furtki i w każdej staje rolnik oparty o widły i co robi policjant kończy kontrolę i odjeżdża.
Od taka historyjka.

116

Odp: dzierżawa

u mnie na wsi też są "wspólne" maszyny zakupione jeszcze przez naszych ojców, a teraz my (ich synowie) dalej z nich korzystamy. Zasady proste: jedna maszyna u jednego rolnika i on o nią dba, ustalamy składkę za każde korzystanie z maszyny np: 5 zł od jednego rozrzutnika, jeśli się coś psuje lub zużywa to części kupowane są z pieniędzy zebranych za używanie maszyny a jak brakuje to każdy dokłada, nie pożyczamy maszyn na inne wioski, nie użytkujemy ich zarobkowo. Było sporo maszyn a zostały tylko: rozrzutnik obornika, orkan (akurat pod moją opieką), sadzarka, opryskiwacz (już nie korzystamy - stoi), podsypnik do ziemniaków, kosiarka.

gg 5118068

117

Odp: dzierżawa

to chyba na każdej wiosce coś takiego było ... u nas niestety wioskowe maszyny to stan agonalny ... ale panowie  WĄtek o dierżawie a my tu o maszynach ... ehhh

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

118

Odp: dzierżawa

misiek napisał/a:

Dzisiaj bylem na przetargu o dzierzawe pole. Cena doszla do 4t/ha... i nie ma możliwości pozniej wykupu ziemi bo przeznaczone jest na tereny sportowe

Jak słyszę że takie rzeczy dzieją się w moich stronach, to zaczynam rozumieć, że kupując pierwsze pole w 2010 za 17tys./ha zrobiłem interes życia. Niedługo ktoś zapłaci mi 22 tys. rocznie za to, że będzie mógł przewracać ziemię na moich 11ha. lol
A to jeszcze nie koniec kupowania z mojej strony, dalej wiara, gdzie dwóch się bije, tam ... wink

Oby tak dalej :-)

119

Odp: dzierżawa

pitia masz niestety racje sam jestem z wielkopolski i powiem tyle tu ludzie ni h nie warci starzy całkiem inni a z czego to niewiem naprawde niewiem i czasami człowiekowi wstyd

120

Odp: dzierżawa

ciąg dalszy ze strony 3 post 41 ...
właściciel znalazł kogoś na takich zasadach jak chciał - rolnik 5 miejscowości dalej (jakieś 15km). Orali 2 dni i zostawili pole stwierdzając że tej ziemi na takich warunkach nie będą obrabiać. 31 ha znów do wzięcia.

gg 5118068