Temat: Sposoby na obronę godności

Jak wiadomo, najprostsze metody są najskuteczniejsze.
Lepiej zastosować sprawdzone metody niż wymyślać nowe. W cywilizowanych krajach robiono to tak.
Każda branża ma własny związek zawodowy. Chłop odprowadza do związku np. 0,5% od obrotu - prościej niż od zysku i przejrzyściej. Tylko każdy, i nie ma że boli. W zarządzie są ludzie pewni, uczciwi(podobno jeszcze tacy są). Nic się nie dzieje, kasa idzie na konto. Cena ostro idzie w dół, czyli towaru na rynku jest za dużo. Więc zero towaru. Np. chłop doi krowy i mleko w kanał, tak przez miesiąc. Są pieniądze, związek chłopu płaci za mleko. Poza tym związek stać na odważnych chłopców których stać za pieniądze na wszystko. Na lobbing i dobrych prawników też wystarczy. Nieszczęścia chodzą po świecie i czasami trafiają na ludzi. W razie importu mleka, może wykoleić się jakaś cysterna lub dwie. Importerowi może zrobić się zwarcie instalacji elektrycznej w magazynie wyrobów gotowych. Wszystko może się wydarzyć ! Gdyby los nie był łaskawy, prawnik służy pomocą.
Któryś chłop zapomniał na chwilę, że jest protest i mimo to sprzedał mleko. I jaki pech, np. nówka traktor dostał samozapłonu, wyjechał z garażu i wjechał do stawku. Chłop sprzedał towar, kasę za ten sam towar dostał od związku - stać go na naprawę. Gdyby nie pomogło, może pośliznąć się na gównie i złamać sobie nóżęta. Traktor już naprawił, stać go na leczenie.  Znając naszą mentalność, zbyt wielu przypadków nie trzeba byłoby, żeby informacja poszła w kraj. Chłop strachliwy jest.
Po miesiącu rynek jest już bardzo bardzo chłonny. Towar dużo droższy. A jaki smaczny - jak nigdy przedtem ! Kości szybko się zrastają.
To moja metoda, tzn. flancowana ze Świata. Czekam na inne, lepsze pomysły.

2

Odp: Sposoby na obronę godności

sławek 42 napisał/a:

Chłop odprowadza do związku np. 0,5% od obrotu - prościej niż od zysku i przejrzyściej. Tylko każdy, i nie ma że boli. W zarządzie są ludzie pewni, uczciwi(podobno jeszcze tacy są).

tylko znajdż takich a nawet jak w zarządzie będzię uczciwy to okradnie go ten na niższym szczeblu takie są realia. ale ja się z tobą zgadzam i jestem gotów płacić te 0,5% pod warunkiem że żeczywiście na coś się przydadzą nie tak jak te które płace jako plantator cukrówy

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

3

Odp: Sposoby na obronę godności

pomysł jest tylko gozej z realizacaj  niema uczciwych ludzi a nawet jesli sie taki znajdzie to po pewnym czasie i tak bedzie bałamuci na lewo i prawo tongue (okazja czyni złodziejem)
mozna by było wprowadzic cos takiego jak ukradłes i ci to udowodnili oddaj co do grosza   
i w takim systemie wielu by dołazyło do takiego zwiazku i uczciwi by wtedy byli moze by to cos nauczylo nas wszystkich

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: Sposoby na obronę godności

mi się podoba ten pomysł

5

Odp: Sposoby na obronę godności

problem w tym ze jak by cos wyszlo gosciowi to by zaraz do sejmu  hop a wtedy chlopki pocalucie go w d... i szukajcie nastepnego
a przeciesz mamy niby zwiazki rolnicze sa jakies od mleka i wola i swinki i co i gu..... cena spada  mleka i co i nic cena wolal spada i co i nic itp...... i tak jest ze wszystkim
pamietam jak byly strajki lata 90 chyba ojciec wyjechal z bronami na droge blokowac jak sie obrucil to nikogo juz nie bylo     polak razem  malo prawdopodobne no chyba ze bedzie mu podrodze dam jeszcze jeden przyklad na mojej ,,ulicy,,jest ze 12 domow iile moze byc sadzarek(zaden nie sadzi ziemniaka wiecej niz 0,5h)o ile sie orietuje to 10 sztuk i tak jest ze wszystkim co moze byc wykorzystywane sezonowo -opryskiwacz 11 szuk
na wiosce jest 3 duzych producentow mleka dlaczego sam musialem kupic owijarke do sianokiszonek(24tys)a nie w trzech kazdy po150 balotow a moze po 200 sztuk i bylo by taniej i wykorzystanie maszyny lepsze  nie po co mu tak maszyna a przyjsc pozyczy to jest komu bbbbbbbbbrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrryyyyyyyyyyyyyy
pomysl jest dobry tylko kto zrobi pierwszy krok jestem za

6

Odp: Sposoby na obronę godności

Ja w cuda nie wierze razem z sąsiadem negocjowałem cenę na skupie a jak się okazało że dostanie 5 gr więcej dostanie to pocichutku opchnął im towar a przedemną  udawał że wszystko pcha w tej cenie co ja ja z takim gnojem żebym miał nie sprzedać to mam w dupie anie będe gadał a takich sprzedawczyków jest więcej.A wydało się tylko dlatego że się gnojki pokłóciły

7

Odp: Sposoby na obronę godności

związki zawodowe rolników w Polsce na pewno powstaną-jeśli my ich nie stworzymy to stworzą je na pewno ci co nas wykupią.Trzeba nas tylko nieżle w dupsko kopnąć tak aby czkawką się odbiło i żeby do gara nie było co wsadzić to może wtedy ruszymy po rozum.Pojedyńcze egzemplarze co chcą coś zrobić nie mają szans.Mnie juz kanał sralny boli od ciąglego ruchania w dupę.CEny sprzedaży naszych towarów są jakie są bo nie ma siły przebicia .Ceny srodków nawozów itp.chyba już kazdy poznał.Jakby policzyć dokładnie koszty i zyski to zakola na głowie by się szybko powiekszyły.Zrzeszyć się jednak będzie trudniej niż doprowadzić do wybuchu bomby atomowej.Podam przykład:jak był organizowany protest w wawie na początku roku to od nas tylko ja pojechałem a w sumie aby zapełnić JEDEN autobus potrzeba było aż SZEŚÄ† gmin.Niemniej dalej jestem za i stanę u boku jak będzie trzeba .Teoretycznie wspólne maszyny to dobrodziejstwo i nawet w kilku kilka maszyn mieliśmy,ale jak za kazdym razem jak coś brałem musiałem to sobie najpierw naprawić a czas leciał nieubłaganie postawiłem jednak by mieć wszystko co mi potrzeba własne.NIE kupowałem za wiele nowych maszyn raczej skupiłem się na kupowaniu truposzy które odbudowałem sam ale za to mam wszystko co potrzeba i kiedy potrzeba.Teraz jak coś trzeba pomóc komuś to jadę robię i kasuję.przez to co roku kupuję jakieś badzewie na zimę by mieć w czym grzebać w garazu a żeby potem oko cieszyło

8

Odp: Sposoby na obronę godności

dokładnie pepe  teraz jak niemasz maszyn swoich to niewyrobi sie na zapłacenie  jak ktos przyjedzie i usluge wykona 


a tak na uboczu ciekawe co by teraz zrobili w rzadzie jak by rolnicy wyszli na ulice z powodu zbyt wysokich cen nawozów i srodków ochrony roslin a  zbyt niskich cen naszych plodów rolnych ??:|przeciesz to jest śmiech na sali  przy 30%wilgotniści kukurydzy płacą 120zł za tone

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9

Odp: Sposoby na obronę godności

powiem ci co by w rządzie zrobili :
najpierw zawiadomili policję potem policja by sprawdziła czy protest jest legalny.Nastepnie przywiezionoby dodatkowe siły zabezpieczające tak by zabezpieczyć przemarsz <nie tylko chronić warszawiaków ale także chronić rolników przed warszawiakami bo zbytnio tam nas nie lubią >trochę sobie połazisz nikt do ciebie nie wyjdzie powkurzasz się bo ktoś na 2 piętrze będzie patrzył kpiąco na ciebie ,potem jak zmarżniesz bo na protesty rolnicy zwykle czas mają zimą pojdziesz do autokaru badz na piwo z wkładką  jak cie dupnie policja to masz *** dostaniesz wpierdal i do domciu z rachunkiem pociągiem następnego dnia big_smile albo pojedziesz z koleżkami tym autokarem i po drodze wypijecie parę flaszek bo każdy poczuje swoją bezsilność