1

Temat: Przekładnia szumachera - olej

Nie znalazłem nic na ten temat potrzebuję zmienić olej i mam dylemat co dokładnie wlać. Przekładniowy to wiadomo ale jaki?

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

2

Odp: Przekładnia szumachera - olej

to nie silnik tylko przekładnia i ma być smarowana
na pewno się nie zważy itp

3

Odp: Przekładnia szumachera - olej

Rozmawiałem kiedyś z mechanikiem i powiedział mi, że jak jest dobry poziom oleju to go nie wymieniaj, bo i tak lepszego nie nalejesz niż tam jest. Jak brakuje to faktycznie trzeba wymienić. Do schumachera proponowałbym shell 80w90 Mój transit ma to w skrzyni i moście - wygląda jak nowy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4

Odp: Przekładnia szumachera - olej

Przy transporcie był stół obrócony i wyciekło trochę trzeba wymienić niestety.

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

5

Odp: Przekładnia szumachera - olej

Panowie czy na zwykłe bagnety i kosę można założyć napęd, przekładnie szumachera? Czy muszą być specjalne bagnety i kosa? I w zasadzie czy to się różni? W tym co kupiłem mam przy hederze do rzepaku przekładnię, która nie napędza kosy w tym hederze, tylko jest przykręcona. Pomyślałem żeby założyć to do zboża, bo w zbożowym targaniec, już kiepski.

6

Odp: Przekładnia szumachera - olej

główkę kosy masz przykręcaną na 2 śruby więc ją musisz wymienić ...  i wywalić to kopyto  wraz z targańcem i jego wykorbieniem założyć zamiast wykorbienia  koło pasowe  i przykręcić w odpowiednim miejscu  przekładnie i  gra gitara smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2015-01-12 22:58:13)

Odp: Przekładnia szumachera - olej

Właśnie koło pasowe jest tylko pasek trzeba dokupić i właśnie nie wiem czy wykorbienie do kosy jest. Prawda to że w szumacherze  kosa przechodzi nie przez jeden a przez dwa bagnety?

8 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2015-01-12 23:00:35)

Odp: Przekładnia szumachera - olej

prawda tzn przez jeden podwójny

mdw