141

Odp: porada od strony prawnej

Witam Panowie chciałbym zapytać czy może ktoś miał podobną sytuację lub wie coś w tym temacie, Otuż leży sobie działeczka, nie uprawiana nie koszona, nic się w chwili obecnej z nią nie dzieje, jest to prawdopodobnie zakupione przez kopalnie jakąś, i tak leży odłogiem już któryś rok z kolei, Jakie mogę ponieś ewentualnie konsekwencje gdybym zaczoł ją uprawiać i złożył wniosek na nią o dopłaty? czy gdyby ewentualnie zaczeło się wydobycie we sierpniu to czy moge wycofać swój wniosek o płatności żeby nie było że chce wyłudzić kase z agencji?

142

Odp: porada od strony prawnej

No wiesz to tak jak by Ci się ktoś nie proszony do domu wprowadził ,tobie to mogło by nie przeszkadzać ale ja jako właściciel bym się wkurzył . Konsekwencje mogą być podwójne od właściciela i agencji na pewno dotkliwe .

143

Odp: porada od strony prawnej

Jak to kopalni to działaj gorsza sprawa jak ANR.

144

Odp: porada od strony prawnej

Też bym oral i składał wniosek.

mdw

145

Odp: porada od strony prawnej

Jest tem pewien na 80% ze  jest to kopalni bo rozmawiałem z poprzednim włąścicielem tej działki taki pijaczyna i  mówi że sprzedał to pod kopalnie, Od agencji jakie moga kroki poczynić skoro kasa należy się osobie która fizycznie użytkuje ziemię?

146

Odp: porada od strony prawnej

Masz w gminie jakąś dobrą duszyczke to powie ci kogo działka. W agencji podobnie.  Podasz numer działki to powie ci czy ktoś na nią pisze.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

147

Odp: porada od strony prawnej

Jest to akurat sąsiednia gmina i niestety nikt mi pod tym względem nie pomoże, Jak wygląda sprawa jeśli są dwa wnoski złożone przez rózne osoby na ta samą działkę? I czy od tego roku obowiązuje też ta 5 latka w kórej trzeba utrzymac deklarowaną wielkość pola, bo bym pisałem wniosek na osobe która nie miała pola na siebie

148

Odp: porada od strony prawnej

Fujitsu97 napisał/a:

Jest to akurat sąsiednia gmina i niestety nikt mi pod tym względem nie pomoże, Jak wygląda sprawa jeśli są dwa wnoski złożone przez rózne osoby na ta samą działkę? I czy od tego roku obowiązuje też ta 5 latka w kórej trzeba utrzymac deklarowaną wielkość pola, bo bym pisałem wniosek na osobe która nie miała pola na siebie

To jest proste że jak dojdzie do tego ARiMR  kieruje sprawę do sądu i kasę zwraca jedna z was.Wielkość gospodarstwa można zmniejszać lub zwiększać do woli co roku bo mnie to też interesowoło i się dowiadywałem.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

149

Odp: porada od strony prawnej

Czy umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości rolnej musi być sporządzona u notariusza (koszt 1000zł) czy można ją sporządzić między sobą? Oczywiście chodzi o taką umowę by wrazie czego miała skutek prawny ( strona się by czasem rozmyśliła).

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

150

Odp: porada od strony prawnej

Pytałem notariusza, to sam mówił żeby nie wpędzać się w koszty, można zawrzeć umowę samemu. I mówił, że jest ona tak samo ważna jak sporządzona u niego. Ewentualnie można jakiegoś świadka dopisać do umowy.

151

Odp: porada od strony prawnej

dla banku Pekao do kredytu ważna jest z świadkami i doradzają by najlepiej podjechać do gminy i tam sekretarz/burmistrz/wójt od ręki przystawi pieczątkę za ok 20 szt (na każda kopię)

152

Odp: porada od strony prawnej

albo chociaż sołtys niech się podpisze

E 516 na części
Telefon 695 076 269

153

Odp: porada od strony prawnej

Grzegorz89 napisał/a:

Pytałem notariusza, to sam mówił żeby nie wpędzać się w koszty, można zawrzeć umowę samemu. I mówił, że jest ona tak samo ważna jak sporządzona u niego. Ewentualnie można jakiegoś świadka dopisać do umowy.

masz rację, tylko banki wydurniają się z wymaganiami i nabijają kasę kolejnym pośrednikom. :pa:

154

Odp: porada od strony prawnej

To znaczy tak tylko mi chodziło jak w moim przypadku nie nabijać kieszeni urzędnika, a tylko żeby cenę zamrozić, bo kupiłem gotówką, bo nie wielka suma smile

155

Odp: porada od strony prawnej

A to nie dla banku tylko dla siebie samego...  Wartość działki jest na tyle niska że ANR mogłaby skorzystać z pierwokupu (brakuje mi 11miesięcy do 5lat prowadzenia gospodarstwa) a nie chce żeby mi ktoś to sprzed nosa sprzątnął. Na umowie przedwstępnej ma być zalicza w kwocie 60-80% a reszta po zapisach.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

156

Odp: porada od strony prawnej

Nie zaliczka tylko zadatek, to bardzo ważne.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

157

Odp: porada od strony prawnej

MAREKPE napisał/a:

Nie zaliczka tylko zadatek, to bardzo ważne.

Tak jak napisał Marek zadatek  jęśli  sprzedawca się wycofa musi oddać nam dwu krotność  zadatku.

Znam taki przypadek kolega kupował 8h pola w tym 1 hektar lasu cena była razem z  lasem tylko że banki nie kredytują lasu to wymyślili że w umowie przedwstępnej wpiszą zadatek i i że zapłacił gotówką za 1 hektar lasu później się okazało że trafili się inni kupcy i właściciel chciał oddać zadatek x 2 bo oni proponowali więcej ale okazało się że jeszcze musi zwrócić za rzekomy las i tu zrobił się problem ostatecznie po przeliczeniu ile by stracił został przy pierwszym kupującym. A kolega stał się posiadaczem owych h.

158

Odp: porada od strony prawnej

W umowie jest pod punkt co się dzieje w przypadku nie dotrzymania umowy - kto komu ile z tego tytułu winien. I czy tam będzie pisało zalicza, zadatek, przeplata, kwota czy cokolwiek określającego tą pierwszą kwotę, w momencie zerwania umowy musi się z tą kwotą stać to co w tym pod punkcie jest napisane. To prawie interpretacja znajomego po prawie.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

159

Odp: porada od strony prawnej

Jest różnica między zadatkiem a zaliczką.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zadatek

160

Odp: porada od strony prawnej

Tejckwestii nie podważam. Ale jak w umowie jasno jest napisane że w przypadku zerwania umowy zadatek/zalicza/przedpłata czy jak jej jeszcze inaczej zwracana jest w takiej i takiej wysokości czy też przepada na rzecz zbywającego to to jest święte.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....