161

Odp: porada od strony prawnej

Jest zwracana Tobie, jednak Ty nie wzbogacasz się o wartość zadatku tylko odzyskujesz tyle ile zapłaciłeś. A w zapisie zadatku jest to, ze nie odzyskujesz pieniędzy(zaliczki) tylko wzbogacasz się o jego wartość.

162

Odp: porada od strony prawnej

Nie jedną umowę przedwstępną na zakup ziemi robiłem i zawsze pisałem zadatek ,a co do miejsca to jednak najlepiej u notariusza gdyż wtedy można się domagać wykonania umowy pod rygorem sądu .

163

Odp: porada od strony prawnej

Zadatek x2 ,zaliczka tylko zaliczka.

164

Odp: porada od strony prawnej

rozmawiałem na jakims szkoleniu z prawnikiem i mówił ze do umowy przedwstepnej nie potrzeba notariusza. liczy sie podpis i ona jest wazna więc przy % podpisujcie umowy i z umowa do notariusza

Rolnik z powołania:-)

165

Odp: porada od strony prawnej

Najlepiej jest spisać umowę przedwstępną w domu wg wzoru z uwzględnienien zadatku[aby sprzedającego nie kusiła kąkuręcja] i pojechać do notariusza który za parę zeta poświadczy wiarygodność podpisu .

166

Odp: porada od strony prawnej

a czy w takiej umowie mozna napisac cos w stylu że jak kupujacy nie dostanie kredytu to sprzedajacy oddaje cały zadatek?

Rolnik z powołania:-)

167

Odp: porada od strony prawnej

Jak sprzedajacy podpisze ....
Mozna.

168

Odp: porada od strony prawnej

Pajej napisał/a:

a czy w takiej umowie mozna napisac cos w stylu że jak kupujacy nie dostanie kredytu to sprzedajacy oddaje cały zadatek?

Ja tak miałem ,ale wtedy była zaliczka a sprawa szła o nie małe pieniądze

169

Odp: porada od strony prawnej

To jak wygladała umowa, jak to zkonstruowłes ze sprzedajacy jak sie wycofał to oddawał zaliczke razy 2 a ty jak nie dostałes kredytu to Ci oddał w całości? szukam fajnej umowy żeby w razie czego miec. Kilka razy juz miałem tak ze cena dogadana, przyjeźdzamy do notariusza a sprzedajacy mówi ze jak nie dołoze to jedzie do domu i nie sprzedaje

Rolnik z powołania:-)

170 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2015-02-16 20:00:01)

Odp: porada od strony prawnej

Zadzwoń to podyktyję bo tu za dużo pisania bo doszedł jeszcze aneks.

171

Odp: porada od strony prawnej

PawełS.64 napisał/a:

Zadzwoń to podyktyję bo tu za dużo pisania bo doszedł jeszcze aneks. 500 504002

To jak tak duzo pisania to jeszcze wiecej dyktowania. moze na PW cos mi podrzucisz jakies skany czy cuś

Rolnik z powołania:-)

172

Odp: porada od strony prawnej

Witam na mojej działce będzie przebudowa linii 110 Kv mam zaproszenie do rokowań w sprawie służebności przesyłu wydzielone mam 5000 m2 bez słupów. Czy ktoś miał do czynienia  z tematem na co zwrócić uwagę i ile domagać się za służebność.

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

173

Odp: porada od strony prawnej

Ja miałem tez 110 Kv w minionym roku.Za 1364m2 bez słópów uzyskałem 3440 zł brutto.Koszty aktu notarialnego i przygotowawcze po stronie firmy.

174

Odp: porada od strony prawnej

Mam pytanie jeszcze czy za otrzymane wynagrodzenie - rekompensatę za służebność przesyłu płaci się podatek do skarbówki?

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

175

Odp: porada od strony prawnej

Za służebność przesyłu trzeba zapłacić podatek. Za zniszczone uprawy podczas budowy nie trzeba płacić.

176

Odp: porada od strony prawnej

Chyba jednak nie poszperałem trochę w necie http://finanse.wp.pl/kat,1033759,title, … ;_ticrsn=3

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

177

Odp: porada od strony prawnej

mazi zapytaj skarbówki za darmo mozna na piśmie
ale mysle ze stanowi to kwote wolna od podatku w tym wypadku ze zmiana urzednika moze byc zmiana przepisów ze zmiana urzednika najlepiej coroku zapytac skarbówke

178

Odp: porada od strony prawnej

Zapytałem dziś i jest odpowiedź - zwolnione od podatku.

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

179

Odp: porada od strony prawnej

Chłopaki jak to jest w razie nie zapłacenia podatku  gruntowego ? Sprawa wygląda tak że zasiałem zboże na jednej działce . Zmienił się właściciel owej działki . I on  mnie chce wysadzić . Bym już nie płacił podatku jak to nie moje prawda smile ?  Czy będę miał prawo zebrać plony , nie wygna mnie wcześniej  ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

180

Odp: porada od strony prawnej

W momencie kupna bądź nabycia przez kupującego, obdarowanego. Tracisz wszelkie prawo do niej podobnie jak do plonów. :-(