1,521

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Coś drgnęło, dziś za tuczniki dostałem 4,5 zł brutto, żeby chłopy jutro do warszawy nie jechali ?

1,522

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Androl 4,5 plus vat to ja dostałem w tamten czwartek już.

1,523

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

No ja póki co do dużych zakładów mięsnych nie wrócę, licząc średnio rocznie to wychodzę nie gorzej. Dopóki będą te mniejsze rodzime zakłady to i mniejsi hodowcy się utrzymają, gdy je wykończą to w następnej kolejności tacy jak ja (średnio rocznie sprzedaję 420 do 460 szt)

1,524

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

dzisiaj był u mnie koleś z Agroloku gospodarz to mówił, że w Nowym Dworze Gd. w ubojni 2 tyg. temu dostał 4,3+VAT. A pszenżyto proponował mi po 530+VAT z gospodarstwa, czyli tylko 20zł drożej jak dostałem w żniwa. I teraz jest dylemat kupić prosiaki i liczyć, że żywiec podskoczy albo sprzedać zboże.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

1,525

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Dwa tyg temu to były najtańsze, nie słyszałem wtedy o takich cenach. Andre to hazard, ja hodując w cyklu zamkniętym najwyżej sprzedam zboże w mięsie, a przy kupnym prosiaku to może tylko ich producent zarobić. No cóż twój wybór, co Ci intuicja podpowiada.

1,526

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Szczerze mówiąc to w cyklu otwartym chyba bałbym się zaryzykować.Prosiaki są drogie a tak naprawdę to nie wiadomo co będzie ze świńmi za 2 tygodnie a nie mowa o 3-4 miesiącach.Spore ryzyko ale może być gteż opłacalne.Musisz sam zadecydować i policzyć ile ewentualnie zarobisz na zbożu i czy Ci się to opłaca.

1,527

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

saletra 34% - 1350 zł
saletra 32% - 1345 zł
mocznik - 1470 zł
saletrosan - 1225 zł
polifoska 21 - 1070 zł
brutto z dzisiaj z dowozem do gospodarstwa.

gg 5118068

1,528

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Porównując do października gdy kupowałem również z dowozem to średnio tak 15% w górę.

1,529

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

porównując do grudnia to 150 zł na saletrze.

gg 5118068

1,530

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Wszędzie nawozy podskoczyły my kupiliśmy jesienią to nam przywiózł 31 Grudnia czyli w Nowy Rok wink 3 kursy zrobił i mamy na wiosenne siewy nawozy. A 2tyg temu kupiliśmy za 5tyś 1180l paliwa.. Jeszcze jako tako wyszło a teraz już jest po 4.50 miejscami..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,531

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ON po 4.49 na cpn
pszenica 650-670

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,532

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

cena zbóż wszędzie spadła, ciekawe czy się podniesie po robotach wiosennych?

1,533

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

U nas też ropa w górę, nawozy w górę a zboże w dół ale uwaga świnie na chwilę obecną poszły w góre po akcji na wawę 4.60zł z Vatem

1,534

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Po której akcji? Świnie idą w górę bo świń niema. Co chwile telefony czy coś by się znalazło. Na wiosce przez ostatni rok pogłowie spadło i to konkretnie. Ludzie nie są głupi i za tą cenę nie będą trzymac świń, bo tylko dopłacają....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,535 Ostatnio edytowany przez androl (2015-02-18 10:32:04)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Bamreras są i głupi tacy w moim wieku, ja puki co nie rezygnuję, jeszcze nie wiem czy najmłodszy będzie chciał zostać na gospodarstwie. Robić jakieś "rewolucje kuchenne" a później okaże się że ten kierunek też nie jest przyszłościowy, więc po co się szarpać na stare lata.
Aha u mnie we wsi już tylko ja mam świnki :stu:

1,536

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Androl ale kontrakt czy na swój rachunek?

1,537

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Te kontrakty obecnie gdy duże zakłady mięsne nie są już nasze, są gówno warte. Przy spadkach cen to zgodnie z umową mogą Ci zawiesić dopłatę za umowę i wtedy masz cenę jak wszędzie, przynajmniej tak było kilka lat temu gdy rezygnowałem ze współpracy z nimi.
Ta umowa to powinna się nazywać, warunki skupu przez zakład, nie umowa.
Zimą 1999r gdy też był krach, na skupach cena była 1,80 zł/kg ja w tym czasie do Ostrołęki sprzedawałem po 2,95 zł/kg, przy późniejszych załamaniach na rynku już tak nie było.
Mam to szczęście że w okolicy jest kila niedużych ubojni które nieźle płacą za dobry towar, z racji bliskości Warszawy.

1,538

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Paszowa dziś 650 + vat

1,539

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ale słyszałem, że na Primie i Wipaszu dobrze wiara wychodzi, oczywiście na pełnym ruszcie. Sam mam cheć na 1000szt ale cykam się kredytu

1,540

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

najpierw chcesz blokady a potem świnie po murzynku trzymać