61 Ostatnio edytowany przez Helmut (2013-02-23 18:18:08)

Odp: hamulce w 303

Może cofa się za mało i nie pobiera nowego płynu do cylindra?? Bo te twoje gumki wyglądają na niezłe, a jeszcze jeśli nie mają poszczerbanych krawędzi i są miękkie to być może przyczyną złego działania pompki jest za krótka/za miękka sprężyna?
No i nie widzę na zdjęciu uszczelki która znajduje się między korkiem a talerzykiem sprężyny (tym korkiem z którego ciśnienie idzie na rozdzielacz).

62

Odp: hamulce w 303

problem rozwiazany tak jak mowi helmut tloczek sie nie cofal do konca i nie zaciagal plynu a druga sprawa przy odpowietrzaniu musialem sciagnac cieglo od pompki z pedalu bo duszac pedal do konca a tloczek w pompie stawal jakies dwa centymetry przed koncem i nie wyciskal do konca plynu z powietrzem musialem cieglo od pompki popychac kilka razy breszka do konca az w pompce bedzie troche lepsze cisnienie dopiero wtedy moglem zalozyc te cieglo na pedal i dalej odpowietrzac pompowac pedalem hamulce super  kola staja w miejscu

Fortschritt zt 423 a razy 2

63

Odp: hamulce w 303

Mam nadzieję, że założyłeś porządne manszety, bo jak zrobiłeś tak jak ja to za 2 miechy  będziesz odświeżał temat. Ja dzisiaj u Piotra zamówiłem takie jak maja być i mam nadzieję, że za tydzień hamulce będą takie jak były do tej pory.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

64

Odp: hamulce w 303

U mnie mimo dobrych cylinderków z nowym wnętrzem cieknie płyn

65

Odp: hamulce w 303

michu23 napisał/a:

problem rozwiazany tak jak mowi helmut tloczek sie nie cofal do konca i nie zaciagal plynu

A teraz tłoczek cofa się już ile należy? Żeby znowu płynu w pompce nie zabrakło smile
Od dłuższego czasu o tym myślałem, ale dopiero jak napisałeś, że tłoczek za wcześnie staje, to to mnie upewniło. A uszczelki do pompki pewnie już zamówione tongue

66

Odp: hamulce w 303

Helmut a o czym ja pisałem w poście nr 46.

67

Odp: hamulce w 303

No pisałeś że wsadziłeś mocniejszą sprężynę, bo tłoczek nie wraca. A ja mu napisałem że nie pobiera płynu, bo za mało się cofa (wyjaśniłem mu w czym rzecz wink) No i michu nie pisze czy zmnieniał sprężynę, może po prostu wypolerował cylinderek na początku, bo syf uniemożliwiał powrót tłoczka??
A poza tym to nie ma się co czepiać co kto komu kiedy poradził.....dla sławy tego nie robimy, tylko żeby innym się przydało wink

68

Odp: hamulce w 303

no dzieki chlopaki za wszystkie rady no zmienilem sprenzynke na 1,5cmdluzsza i troche mocniejsza ale przy koncowce i tak tloczek nie raz stawal albo tak ciezko szedl bo w cilindrze przy koncu byl taki spieczony stary tawot i to tez swoje robilo

Fortschritt zt 423 a razy 2

69

Odp: hamulce w 303

Panowie mam taki problem,wziałem się za naprawę hamulców w zt 303,po zdjęciu zwolnicy zauważyłem że półoś ma duży luz w pionie kilka cm na końcu półosi,odkreciłem pokrywe w której jest uszczelniacz,a pod nią duże łożysko,luz jest około 5,7mm pomiędzy półosią a środkiem łożyska,łożysko niema dużego luzu,wiec wychodzi że mam złe łożysko lub brakuje tam jakiejś tulejki???czy jest ktoś kto to robił czy to normalnie powinien być taki luz??bo wydaje mi się,że półoś powinna być na ciasno,w łożysku,prosze o szybkie odpowiedzi,z góry dzięki.

70

Odp: hamulce w 303

Wszystko jest w porządku półoś po odkręceniu zwolnicy ma duży luz na boki.

71

Odp: hamulce w 303

Rozebrałem tą zwolnice,żeby zobaczyć co jest przyczyną tego luzu,jest duży luz na tylch 3 łożyskach przekładni planetarnej,miałem wymieniać,ale na razie dałem spokój,bo to duży koszt.