Odp: Uprawa bezorkowa

http://www.mandam.com.pl/index.php?lang=pl&page=205
A coś takiego? Na filmach stary 1224 daje radę z tym.

802

Odp: Uprawa bezorkowa

pewnie wszystko można zepsuć nawet horscha . byłem na pokazach taigerra w Ostrawie w czechach ciągali tajgera 6 m 600 konnym challenger a tam są naprawde gliny nie to co w polsce

803

Odp: Uprawa bezorkowa

to, że na kujawach nie ma ciężkich glin, to nie znaczy że w Polsce ich nie ma. Kętrzyn, żuławy, szczecin...

804

Odp: Uprawa bezorkowa

do bezorkowej też mają dobre maszyny  vaderstad top down
http://autoline.com.pl/sf/maszyny-rolni … 79900.html
u brachola  w robocie ciągaja coś takiego  jeleniem na gąsienicach   robota zrobiona ale  paliwa i mocy to to cudo potrzebuje ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

805

Odp: Uprawa bezorkowa

no już kiedyś tu pisałem że jesienią miałem okazję jechać zestawem Xerion 5000 z agregatem horsch tiger MT 6 metrów z talerzami do uprawy plytkiej i głębokiej razem. Akurat to pole co jest koło mnie to lekka ziemia to spokojnie sobie śmigał od 12 do nawet 18 km/h a obroty silnika 1300-1400. Dodatkowo jeszcze traktor z prowadzeniem GPS więc taka uprawa to sama przyjemność

E 516 na części
Telefon 695 076 269

806

Odp: Uprawa bezorkowa

Strona 2 post 28 Mpopis dał nam w pigułce o co w tym wszystkim biega. Bo widzę że znowu pokazujemy wymyślne maszyny że ściernisko na raz i siew.

807

Odp: Uprawa bezorkowa

Laszek napisał/a:

no już kiedyś tu pisałem że jesienią miałem okazję jechać zestawem Xerion 5000 z agregatem horsch tiger MT 6 metrów z talerzami do uprawy plytkiej i głębokiej razem. Akurat to pole co jest koło mnie to lekka ziemia to spokojnie sobie śmigał od 12 do nawet 18 km/h a obroty silnika 1300-1400. Dodatkowo jeszcze traktor z prowadzeniem GPS więc taka uprawa to sama przyjemność

Raczej nuda . Siedzisz i przysypiasz  a gdzie emocje zapach oleju , kurz i pot na czole i nie tylko tongue .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

808

Odp: Uprawa bezorkowa

Tak, niejaki pan Andrzej T. postanowił sobie sprawić na swoje hektary Cat CHALENGER. Potęga 600 koni mechanicznych, 1200 litrów zbiornik paliwa i do tego agregat 12 metrów. Na żyznych lekkich ziemiach rewelacja. No i był zeszłej jesieni u nas w okolicy i flak z dupy się ciągnie, ziemia daje taki opór, że prędkość pracy 3-4 km/h, na liczniku 15-16, wszyscy wkurw...i bo półtora zbiornika dziennie kopci i nie idzie oszczędności zrobić, a drugi raz p nim trzeba agregatem doprawić...
Ziemia ziemi nie równa i co w jednym miejscu się sprawdzi to gdzieś indziej nawet nie ma szans na jako taki efekt.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

809

Odp: Uprawa bezorkowa

Wszystko zależy jaki agregat. U nas do uprawy ścierniska mają talerzówkę Horsch Joker 12 metrów i Xerion idzie z tym że ino śpiewa. A tego Tigera MT to tylko używali do uprawy po kukurydzy ziarnowej.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

810

Odp: Uprawa bezorkowa

https://www.youtube.com/watch?v=KKCI6FEW-Nc

811

Odp: Uprawa bezorkowa

szału nie ma

812

Odp: Uprawa bezorkowa

Po co tak głęboko?

813

Odp: Uprawa bezorkowa

Tak myślę o tym wszystkim i czytam juz chyba x raz cały temat ten i dochodzę do wniosku ze ten system na moich ziemiach przejdzie lecz trzeba spełnić parę kryterii:
- Namówić Tate na wprowadzenie takiej uprawy
- Podpatrzec u kogoś jak wygląda ta uprawa
- Pomyśleć o każdym rodzaju maszyny aby pasowała na nasze gleby
- Dbać o plodozmian itp..

Trzeba iść z postępem i tak robić aby pole mialo to chcialo i dawało jak największe plony smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

814

Odp: Uprawa bezorkowa

Karol przecież zawsze można spróbować na kilku hektarach nie trzeba od razu się ze starymi wadzić wink

815

Odp: Uprawa bezorkowa

Ale nawet i na ta parę ha trzeba jakoś go przekabacic big_smile Planuje oziminy na pół podzielić a jare na 1/3 smile zobaczymy co wyjdzie smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

816

Odp: Uprawa bezorkowa

Przez miedzę sąsiad ma 1000 ha i przez 3 lata po ściernisku używał  HORSCH TIGER i mówi że tak zdrenował pole że plony mu spadły i właśnie stoi u niego już dwa lata na sprzedaż.Powiedział że tego gówna na pole już nie wpuści czyli nie wszędzie to się sprawdza.

817 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-02-28 16:30:39)

Odp: Uprawa bezorkowa

To czym się robi, jest co najmniej tak samo ważne jak to, jak się robi....
Maszyny to połowa sukcesu...
U nas też są tacy co dorwali maszyny i zaczeli nimi ryć na 30-35 cm tam gdzie pług szedł na 20 cm...  a czemu ? bo się da!  No i efekty były w postaci slabych wschodów bo brakło wody.
I też mają 1000ha i więcej.

818

Odp: Uprawa bezorkowa

Czy tu dobrze robią?  www.youtube.com/watch?v=yfCJJjXSt6M

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

819

Odp: Uprawa bezorkowa

Maryush napisał/a:

Czy tu dobrze robią?  www.youtube.com/watch?v=yfCJJjXSt6M

To jest tak orane chyba pod jakieś drzewka

mdw

820

Odp: Uprawa bezorkowa

yokoslaw napisał/a:
Maryush napisał/a:

Czy tu dobrze robią?  www.youtube.com/watch?v=yfCJJjXSt6M

To jest tak orane chyba pod jakieś drzewka

To jest orka agromelioracyjna, praktykowana głównie we Włoszech na bardzo ciężkich glinach.