1

Temat: silnik perkinsa

witam mam pytanie jaki model silnika perkinsa  jest w 514 mam prośbę czy ktoś mógł by przysłać jak wygląda zamocowanie na kombajnie albo może ktoś z mieniał z ify

2 Ostatnio edytowany przez kuba1055 (2013-04-16 17:45:45)

Odp: silnik perkinsa

Model A 6.354.4 T , a co, będziesz taki zakładał ? Ja też myślę w przyszłości zamontować Perkinsa do mojego 514 i dołączam się do prośby o fotki. Jeszcze mnie ciekawi czy można gdzieś dostać przystawkę do tego silnika ( dzwon ) i czy trzeba kupić inny wałek i koło pasowe...

3

Odp: silnik perkinsa

a po co wy sie w zbędne koszta pakujecie ? silnik ify w 514 dobrze sie sprawuje daje rade i mało pali co będziesz szczęślifszy jak będziesz miał perkinsa ?

4

Odp: silnik perkinsa

rozumiem że to silnik 6T 
po prostu kolega chce wymienić i sprzedać z perkinsem jest większe zainteresowanie z silnikiem perkinsa choć są droższe
ja w tym roku chcę założyć gaz lpg do silnika w renówce 100 km
mam znajomego który ma w ciężarówce i bardzo sobie chwali moc i ekonomikę ale na razie to pomysł

5

Odp: silnik perkinsa

warto montować gaz paliwo dziś można kupić po 4zł + vat a vat to każdy sobie odliczy i akvyza 85gr to wychodzi 3,15zł

6

Odp: silnik perkinsa

no ja na v-acie akurat nie jestem

7 Ostatnio edytowany przez jacy (2013-04-18 21:24:08)

Odp: silnik perkinsa

tzn chętnie kupię po 4+vat tylko daj mi namiar gdzie

8

Odp: silnik perkinsa

jacy napisał/a:

tzn chętnie kupię po 4+vat tylko daj mi namiar gdzie

chyba nie daleko mieszkasz odemie ja mieszkam koło lisewa. paliwo kupujemy na grupe bo mamy założone na bydło i trzode większe ilości zamuwienie po 5, 10 , tyś ale po tysiącu do rolnika dowiozą bierzemy z torunia firma tank

9

Odp: silnik perkinsa

To muszę przedzwonić ile za 1,5tys l by chcieli .. smile i to tylko na fakturę ?

10

Odp: silnik perkinsa

paliwo tylko na fakture

11

Odp: silnik perkinsa

no ja w ubiegłym roku brałem z tank-u "chyba również u naszego kumpla w zelgnie chyba dobrze kojarze "wiesiek i grzegorz"  ale cena była ta sama co bliska w wąbrzeźnie

12

Odp: silnik perkinsa

to moze sie znamy gdzie mieszkasz???

13

Odp: silnik perkinsa

Koledzy potrzebuję wartość z jaką siłą dokręcić stopy główne i korbowodowe  ,a i głowice w silniku perkins typ A4.236.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

14

Odp: silnik perkinsa

Kolego ojanusz, stopy korbowodowe jeśli nakrętki masz koloru srebrnego to moment wynosi 102 Nm, jak są normalne to 129 Nm .  Stopy główne 244 Nm, a głowica 135,5 Nm oczywiściw w trzech etapach, a szpilki wkręcane w blok 32,5 Nm. Dane z instrukcji. Pozdrawiam

15

Odp: silnik perkinsa

Dziękuje ,+ się należy. Nakrętki mam czarne.A masz może rysunek w jakiej kolejność dokręcać głowice?

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

16

Odp: silnik perkinsa

Kolego ojanusz daj maila to Ci wyślę.

17

Odp: silnik perkinsa

ojanusz@op.pl z góry dziękuje.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

18

Odp: silnik perkinsa

Kolego wysłałem Ci schemat. Daj znać czy doszło, bo wysyłane w warunkach polowych.

19

Odp: silnik perkinsa

O to chodziło ,doszło i jeszcze raz dziękuje za pomoc.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

20

Odp: silnik perkinsa

Niema sprawy kolego.