3,501

Odp: GG FORUMOWE

Marian ja przerobiłem na zawór od LPG i dałem dodatkowy włącznik. Jest szczelniejszy niż stare. A na lato całkiem odłączę. Koszt znikomy, a działa już dwa lata, bez problemów.

3,502

Odp: GG FORUMOWE

Panowie wraz z zwiększeniem produkcji zwierzęcej zwiększyło się zużycie ON w gospodarstwie a co za tym idzie brakuje mi limitu zwrotu akcyzy . Przyszedł mi dziś taki pomysł aby kupić limit jeśli ktoś nie wykorzystuje .  Co o tym myślicie ? taki myk jest legalny -zabroniony ?

3,503

Odp: GG FORUMOWE

Najlepiej dogadać się z kimś kto nie wykorzystuje, w 100 procentach i mu zostaje, bo żeby legalnie kupić to nie słyszałem, żeby się dało.

3,504

Odp: GG FORUMOWE

Tylko czy znajdzie się ktoś kto nie wykorzystuje limitu?osobiście nie znam nikogo takiego,u mnie na wsi w każdym gospodarstwie jest auto z silnikiem diesla więc ludzie nazbierają faktur,gość w gminie u którego składa się wnioski o zwrot akcyzy mówił że rekordzista z gospodarstwa o pow.10ha przyniósł mu 48 faktur na pół roku.

3,505

Odp: GG FORUMOWE

ja mam ten zawór

3,506

Odp: GG FORUMOWE

koseś napisał/a:

Panowie wraz z zwiększeniem produkcji zwierzęcej zwiększyło się zużycie ON w gospodarstwie a co za tym idzie brakuje mi limitu zwrotu akcyzy . Przyszedł mi dziś taki pomysł aby kupić limit jeśli ktoś nie wykorzystuje .  Co o tym myślicie ? taki myk jest legalny -zabroniony ?

Ja wykorzystałem jakieś 10% i jak tak dalej pójdzie to do końca okresu rozliczeniowego dobiję do 30%
Kiedyś znajomi i rodzina wyrabiali mi tak z 40% limitu, ale widzieli w tym jakieś kolosalne dla mnie zyski i mieli jakieś tam coś tam zawsze i olałem to, bo nic z tego de facto nie było zysku.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3,507

Odp: GG FORUMOWE

Ja wykorzystuję limit teściów. Teść pisze oświadczenie, że nie będzie się ubiegał o zwrot a ja piszę oświadczenie, że użytkuje ich ziemię. Robię tak już od kilku lat.

3,508

Odp: GG FORUMOWE

Jeśli rolnik od którego "kupuję" jest na vat to jego zyskiem będzie 23%  kwoty faktóry , z samej produkcji roślinnej nie ma szans wykorzystać limit więc jak ktoś chętny to pisać bo co nie jest zabronione to jest dozwolone . Czyli ja kupię paliwo płacąc gotówką w zamian za te grosze od litra smile

3,509

Odp: GG FORUMOWE

Tomek za ile cenisz ?

3,510

Odp: GG FORUMOWE

Mi też brakuje limitu, obydwa auta diesle, na faktóry biorę tylko tyle ile mam limitu, reszta bez faktur gotówką 30-40 gr. taniej, też parę zł. zostaje. Fakturami też u nas handlują dzieląc się fifty-fifty.

3,511

Odp: GG FORUMOWE

Koledzy szukam watku o przerobce pompy hydraulicznej na ruska pomuzcie bo nie moge znalez

Fortschritt zt 423 a razy 2

3,512

Odp: GG FORUMOWE

zapłacisz za przesyłkę i będzie ok

3,513 Ostatnio edytowany przez marian 323 (2015-03-12 15:29:30)

Odp: GG FORUMOWE

To slij Tomaszu juz na pw zostawie adres Tomaszu wyslales ile tam wyszlo?

3,514

Odp: GG FORUMOWE

Krzysiek, co tam u Ciebie w Człuchowie gość wywinął big_smile ?

3,515

Odp: GG FORUMOWE

marian 323 nie dostałam adresu ,tylko ten zaworek jest na 12V 20A

3,516

Odp: GG FORUMOWE

koledzy ma ktoś może oryginalne sworznie do dolnego zaczepu do zt 323 chodzi mi o te sworznie na fi34 na których wisi cały zaczep dwa główne sworznie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

3,517

Odp: GG FORUMOWE

Wyslalem ci na pw . Tak jest na oryginal 12v 20a

3,518

Odp: GG FORUMOWE

nic nie doszło może emaile wyślij ?

3,519

Odp: GG FORUMOWE

Jakiś sposób na znaczniki przedwschodowe posiada zastanawiam sie jak zrobić

3,520

Odp: GG FORUMOWE

Na pstryczek?
Jak nie to może wystarczy za grypkami coś opuszczać  by robiło ślad...