1,221

Odp: Ręcę opadają.

Marku w waszym rejonie brak osób lub zakładów skupujących tuczniki rozmawiałem w zeszłym tygodniu z kuzynem co się tym trudni wracał z pod Kłodzka Manem z tucznikami i wstąpił  na kawę i tak opowiadał że upojnie poupadały i brakuje firm które skupują jak jeździ tam solówka lub zestawem ponad 200 km w jedna stronę.

1,222

Odp: Ręcę opadają.

A ja jestem ciekawy jak to serce wyglądało? na poważnie pytam smile

1,223

Odp: Ręcę opadają.

mi w zeszłym tygodniu padła swinia ponad 100kg dwa dni straciłem na grzebanie w samochodzie, okazało sie ze w zbiorniku mam syfa i nie pociagnie paliwa, nie mam czasu wyciagać i jeżdze z bańka pod maska, ale nie narzekam

Rolnik z powołania:-)

1,224

Odp: Ręcę opadają.

Kuzynowi dzisiaj ładowarke ukradli z pod silosu, jakby znajomy nie przyuwazył jak przejezdzał ze coś  nie tak to by poszła w Polske, złodzieje przejechali z 3 kilometry i zostawili w lasku, a z 3 miesiące temu ci sami buchli traktor za 100 tysi i slad po nim zaginoł, ja zwykle wszyscy wiedza kto i co  ale i tak pewnie nic im nie zrobią.

mdw

1,225

Odp: Ręcę opadają.

szwagier i tesc http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar … /150309558

1,226

Odp: Ręcę opadają.

Widzę że jesteś z moich stron?

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

1,227

Odp: Ręcę opadają.

Dlatego u siebie 15 m węża i butla poza budynkiem i tam niech se wali

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

1,228

Odp: Ręcę opadają.

a ja na przełomie maj-czerwiec zabieram się za wymianę dachu w domu. Dachówka, łaty, trochę belek, rynny, komin, ogólnie firma zajmuje się wszystkim - ja dozoruję wink powierzchnia dachu 600m2 - 114 tyś brutto ehhhh

gg 5118068

1,229

Odp: Ręcę opadają.

Ta butla nawet nie wyglada bu wybuchła. Dalej w artykule piszą że wybuchł pożar a pfawdopodobnie zaczęło się od nieszczelności i z tym się zgodzę. Butla z gazem wywali dopieo jak przekroczy ciśnienie rozrywajace np w wynimu silnego ogrzania. Tu byla nieszczelność, gaz sie nazbierał i czynnik zapalający spowogował zapłon gazu a butla gazowa sie tyle co snażyła w pożarze, a wypalał si3 gaz uciekajacy przez zawór. By o tego noe doszło wystarczy że butla stoi w bardzo dobrze wentylowanym pkmieszczeniu  z wentylacja grawitacyjną.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,230

Odp: Ręcę opadają.

zorak napisał/a:

a ja na przełomie maj-czerwiec zabieram się za wymianę dachu w domu. Dachówka, łaty, trochę belek, rynny, komin, ogólnie firma zajmuje się wszystkim - ja dozoruję wink powierzchnia dachu 600m2 - 114 tyś brutto ehhhh

znam ten bol, ja u siebie tez na wszystkich budynkach wymieniałem, jakies 1500 m2

mdw

1,231

Odp: Ręcę opadają.

mnie jeszcze czeka wymiana na 2 stodołach z czego każda ma dach ok 700m2 ale poczekam jak ruszą programy unijne bo będzie duży nacisk na budowę i remonty budynków gospodarczych to może się załapię.

gg 5118068

1,232

Odp: Ręcę opadają.

600m2 ? to jakie wymiary ma twój dom ?

1,233

Odp: Ręcę opadają.

Wymiary poniemieckie.;))

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

1,234 Ostatnio edytowany przez zorak (2015-03-13 09:12:30)

Odp: Ręcę opadają.

gospodarstwa na dolnym śląsku wszystkie poniemieckie. Dopiero od niedawna buduje się nowe magazyny, hale, itp. osobiście wolę zabudowę poniemiecką. Mam 2 stodoły z murami metrowej grubości, a w konstrukcji nie ma ani jednego gwoździa. Mury zdrowe, konstrukcja bez grama próchnicy tylko do wymiany dachówka którą kładł tato 30 lat temu i tylko tyle wytrzymało.

gg 5118068

1,235

Odp: Ręcę opadają.

Nic nie rozumiem ? dach na domu ma 600m2 ? czy i na innych budynkach wymieniasz dachy ? Pytam bo na garażu mam ponad 500m2 a w murach to 42x 9,5m. więc mieszkanie o takim metrażu to pałac wink

1,236

Odp: Ręcę opadają.

Koseś to góry a tam dachy są strasznie strome i wysokie wink

1,237

Odp: Ręcę opadają.

dach na samym budynku mieszkalnym ma 600m2 i jego będę wymieniał. A na budynkach gospodarczych wymienię jak będą programy unijne bo będzie do tego dofinansowanie - oby się tylko nic nie zmieniło w przepisach. I tak jak Krzysiek mówi - dachy wysokie i strome. Dla zobrazowania: gdybym miał taką potrzebę to na poddaszu mógłbym zrobić 2 poziomowe mieszkanie.

gg 5118068

1,238

Odp: Ręcę opadają.

koseś napisał/a:

Nic nie rozumiem ? dach na domu ma 600m2 ? czy i na innych budynkach wymieniasz dachy ? Pytam bo na garażu mam ponad 500m2 a w murach to 42x 9,5m. więc mieszkanie o takim metrażu to pałac wink

Ja mam odrobinkę mniejszy 500 metrów kwadratowych dachu.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,239

Odp: Ręcę opadają.

u mnie było już to robione jakieś 5lat temu i też mam nie wiele mniej bo całe 556m2 big_smile  a stodoła  kolejne tyle plus  garaże  i wiata  ale już blachą zrobiona 7x25  w naszych rejonach jest wszystko wielkie big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,240

Odp: Ręcę opadają.

zorak napisał/a:

mnie jeszcze czeka wymiana na 2 stodołach z czego każda ma dach ok 700m2 ale poczekam jak ruszą programy unijne bo będzie duży nacisk na budowę i remonty budynków gospodarczych to może się załapię.

Z tego co mi wiadomo to w nowym prow=ie nie będzie modernizacji tylko nowe.