321

Odp: Żyto

No ładnie odbija.

322

Odp: Żyto

Widać że ruszyło...

323

Odp: Żyto

Kolego raz siałem bojko to podobno żyto jare. Raz wsiałem 2Ha na próbę to nawet jęczmień przezimował, żyta, pszenżyta a bojko zmarzło wpizdu!

324

Odp: Żyto

Bojko to odmiana przewódkowa, możesz siać od listopada do maja. Sieje zawsze po QQ na ziarno i jeszcze nigdy mi nie zmarzło.

325

Odp: Żyto

U mnie jęczmień zimowy przezimował a jest najbardziej wrażliwy na mróz  bojko nie!

326 Ostatnio edytowany przez mw_marcin (2015-03-27 00:01:10)

Odp: Żyto

Byłem dziś na życie. Wygląda już fajnie.
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d11fddbbd0a9.jpg
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/076d3f279e0e.jpg
Goni powoli hybrydowe. Niedługo za skracanie trzeba się będzie brać. Jest fajnie czyste, na hybrydzie za to świeża rdza się pojawia.

327

Odp: Żyto

Patrzę jakieś małe... nie zakryło międzyrzędzi.... Ale widzę też kukurydzę!
Całkiem całkiem całkiem.
z ciekawości powiedz jak gęsto go siałeś.

328

Odp: Żyto

116 kg na hektar. Siane w listopadzie

329

Odp: Żyto

Właśnie Umnie żytko tez ruszyło i pojawiły sie żółte listki co to może byc jak z tym walczyć

330

Odp: Żyto

Daj może jakieś foto. pewnie grzybki septorioza albo coś.

331

Odp: Żyto

Bez foto nie ma o czym dyskutować..

332

Odp: Żyto

Kiedy skracać czy to juz czas i kiedy pryskac na grzyba rdze

333

Odp: Żyto

MAsz kolanko to skracaj. Ja mam tym razem mało żyta w przyszłym tygodniu jak się wiatr uspokoi to dam siarczan 10kg  metadax top 1l  i grzyba..... po taniości....
JAk chcesz dawać CCC  i modusa to czekaj aż będzie ciepło i SŁONECZNIE.
Rdza to potem teraz podstawa źdźbła ta to połowa sukcesu bez tego nie ma sensu skracać...

334

Odp: Żyto

czy modus skraca kłos czy stosować jeszcze czy za pózno

335

Odp: Żyto

a co ty chcesz teraz skrócić jak za chwile sie wykłosi??przespałeś temat

336 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-05-06 08:22:57)

Odp: Żyto

Teraz to medax i cerone do wyboru. Zabieg tuż po wykłoszeniu.
Co do modusa to nie mam pewności czy już musztarda po obiedzie ....

337

Odp: Żyto

jaki cel ma zabieg po wykłoszeniu proszę wytłumacz mi??

338

Odp: Żyto

cerone usztywnia źdźbło i co najważniejsze skraca podkłosie.  Zabieg trzeba wykonać odrazu po wyjściu kłosa tu liczą się dni trzeba się strzelić. Jest problem kiedy łan nierówno się kłosi. Kiedy cerone trafi coś co się jeszcze nie wykłosiło może skutecznie zablokować ten proces.
A po takiej akcji żyto zakwitnie około 7 dni później. Możemy na tym wygrać albo przegrać w zależności od przebiegu pogody.

339

Odp: Żyto

Dokładnie rolnictwo to Lotto. U nas nadawali dzisiaj ulewy, miało padać cały dzień a spadło 0,5 cm deszczu sad tak więc trzeba liczyć chęci na zamiary.

340

Odp: Żyto

Jako  że  nie kończyłem szkoły rolniczej mam braki.
Wiem już że jak pszenica ma kwiatki na wierzchu to jest po seksie
A jak jest w życie? Mama go trochę w pszenicy i chciałem zabiegi tak ustawić by je opryskać w czasie kwitnienia...