981

Odp: Uprawa bezorkowa

diablo co to za agregat

982

Odp: Uprawa bezorkowa

cultus vaderstada

983

Odp: Uprawa bezorkowa

http://i61.tinypic.com/2ywu638.jpg

No i mam wąskie dłuta, zapotrzebowanie mocy też będzie mniejsze.

984

Odp: Uprawa bezorkowa

Sam myślałem, żeby poobcinać jak Ty, ale zobaczę najpierw jak po zmianie kąta będzie szło. Trochę szkoda mi było obcinać wink

985 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-05-08 23:55:42)

Odp: Uprawa bezorkowa

a ja zasadziłem ziemniaki bez pługa........... oj krzyku było....

986

Odp: Uprawa bezorkowa

A ja wywiozłem 8 ruskich gnojar z nadstawkami na 30 arów, potem gruber to pięknie wymieszał z glebą. Moim zdaniem Androl zrobił kolosalnego bubla. Potem poleciałem B-231 dwukrotnie. W taki gliniany pył poszły ziemniaki. Nikt nie protestował, bo nie zdążył. Teraz czaję się z glifosatem na oprysk.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

987 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-05-09 00:19:16)

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak się czaisz to znaczy ze z 2 tygodnie temu to zrobiłeś....
Ta Androla przeróbka też mnie zastanawia...  Lżej ale czy lepiej ?
Ale  z drugiej strony ma gęsto tych pazurów.

988 Ostatnio edytowany przez androl (2015-05-09 06:16:43)

Odp: Uprawa bezorkowa

smile Panowie do płytkiej uprawy pożniwnej i mieszania obornika mam grubera 7 łap na gęsio stopie, do głębokiej wąskie dłuta co 20 cm to nawet przesadzone. Mpopis może to wam wyjaśni wink
Mieszanka jęczmień + pszenica na oborniku jesiennym jak i wiosennym idzie jak burza.
Sąsiadowi gul skacze bo przez miedze w tym samym czasie rozwoziliśmy na wiosnę obornik, ja go wymieszałem gruberem on zaorał, no i u niego lichutka.

989

Odp: Uprawa bezorkowa

Androl a niechciałeś nakładek tych co Marek używa. Sercówki z mojego doświadczenia długiego żywota nie mają (50ha), a te co Marek zakłada to nie pamiętam ale chyba 400ha wytrzymały.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

990

Odp: Uprawa bezorkowa

Panwie stal i jeszcze raz stal

991

Odp: Uprawa bezorkowa

Od razu na złom nie wyrzucę, coś tam wytrzymają, później takie jak Marek.

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek napisał/a:

a ja zasadziłem ziemniaki bez pługa........... oj krzyku było....

Jak z drutowcem przy bezorkowym. Ja jak posadziłem w tamtym roku drugi rok po koniczynie to tragedia, poszły wczesne na pasze. Teraz profilaktycznie pryskam a najlepsza na drutowca głęboka orka.

993

Odp: Uprawa bezorkowa

a co to jest? ja sadzę całe 12 ar wink

994

Odp: Uprawa bezorkowa

U mnie sercówki przy podorywce wytrzymały 4 sezony po około 60 ha rocznie i jeszcze ich nie obracałem. Więc materiał nie jest najgorszy. A kupiłem je wtedy w grene. Zęby natomiast totalna porażka ale na szczęście już sie go pozbyłem. Przy obecnym B365 są jeszcze oryginalne redlice i dopiero z jednej strony utarte

E 516 na części
Telefon 695 076 269

995

Odp: Uprawa bezorkowa

niewydostanieszsie napisał/a:
Krzysiek napisał/a:

a ja zasadziłem ziemniaki bez pługa........... oj krzyku było....

Jak z drutowcem przy bezorkowym. Ja jak posadziłem w tamtym roku drugi rok po koniczynie to tragedia, poszły wczesne na pasze. Teraz profilaktycznie pryskam a najlepsza na drutowca głęboka orka.

Własnie bezorkowcy co z drutowcami rolnicami itd mozna opryskac ale zabije wszyskto czyli ukochane dżdzownice tez... mam taki dylemat bo w kalafiorze zawsze pryskam, a szkoda mi dżdzownic

Rolnik z powołania:-)

996

Odp: Uprawa bezorkowa

http://i58.tinypic.com/2hf8mli.jpg

W imieniu Marka, oferta już nieaktualna wink

997

Odp: Uprawa bezorkowa

byłeś u Marka?
Pytanie. Mam kolczatkę 25cm średnicy do pługa. trochę wąska ale można rozbudować. Będzie dużo gorsza od tego wynalazku?

998 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-06-07 14:04:26)

Odp: Uprawa bezorkowa

Marek Ty chyba ciągałeś dawno temu kolczatki przed siewnikiem. Jak to działało? Mam swoich 29cm wysokich 1,6m  i niedaleko za 120zł gość chce sprzedać drugie tyle nie wiem czy jechać czy nie....
Chce to przekładać a to do talerzówki a to do siewnika no i do miga jak powstanie....

http://olx.pl/oferta/sprzedam-kolczatki … 6e74a8f584
Mam taki sam zestaw z dwuch powstanie fajna maszynka...

999

Odp: Uprawa bezorkowa

Te wały od Marka zwężam na 2,7 m bez środkowej podpory. Marek tak podpowiadał że do 3 m nie jest konieczna. Zostało materiału na kolczatkę do pługa 1,2 m, może ktoś reflektuje ?
Tak dla ciekawości, jeden wał 2 m z łożyskami ważył 101 kg.

1,000

Odp: Uprawa bezorkowa

https://www.youtube.com/watch?v=pi18vZ3lUxc