1,581

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Termin dostawy? Coś tu nie tak.
Bo skoro Polskie Młyny robią kontrakty na 640 a są jednym z większych graczy na rynku to jak to ma się do prognozy 500zł? Wiadomo szału nie będzie ale to chyba lekka pszesada

1,582

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Mają te firmy rządzące rynkami rolnymi fachowców od prognoz plonów i cen. Pszenice to już można by z grubsza ocenić, ale kukurydze dopiero wschodzą niektórzy przesięwają bo dziki wybrały, a oni już znają plony i ceny. Szkoda że ośrodki badania opinii publicznej takich fachowców nie mają :hmmm: albo :stu:

1,583

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

scoda19 napisał/a:

Jęczmień -570 pszenżyto-500 owies-470 netto no i moje ulubione zioło czyli gryka 2000.

Jeśli można wiedzieć jaka firma kupuje owies? Cena 470 z transportem?

1,584

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Dostawy w sierpniu prosto z pola.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

1,585

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

pawelg napisał/a:

Dostawy w sierpniu prosto z pola.

a jakie parametry i co jak nie spełnisz tych parametrów?

Rolnik z powołania:-)

1,586

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pszenica ma mieć 12,5% białka nie będą badać glutenu , do tej pory zawsze spełniałem wymogi ale jakby co to cena w dół i biorą.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

1,587

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

danielos1410 napisał/a:
scoda19 napisał/a:

Jęczmień -570 pszenżyto-500 owies-470 netto no i moje ulubione zioło czyli gryka 2000.

Jeśli można wiedzieć jaka firma kupuje owies? Cena 470 z transportem?

PASZMARK tyle płacił.

1,588

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

pawelg napisał/a:

Pszenica ma mieć 12,5% białka nie będą badać glutenu , do tej pory zawsze spełniałem wymogi ale jakby co to cena w dół i biorą.

az mnie kusi podpisac taki kontrakt, masz namiary na nich ciekawe jaka cena na podkarpaciu zaproponuja

Rolnik z powołania:-)

1,589

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Białko jest powiązane z glutenem... chyba u nas też tego nie badają najważniejsze jest białko...

1,590

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jeżeli na syrop glukozowo-fruktozowy to tylko wilgotność i białko badają. Inne parametry to jak jest porośnięta to do 3% biorą.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,591

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Panowie znajomy, z którym handlujemy nawozami otworzył skup zbóż i rzepaku, i zadzwonił do mnie z propozycją kontraktu rzepaku po 1400zł brutto. Myślę żeby z połowę podpisać, żeby w razie W nie dołożyć. Jak myślicie będzie jeszcze na kontraktach drożej? Moim zdaniem to i tak dobra cena, bo właściciel młyna, który też skupuje rzepak mówił, że jak będzie 1300 to będzie dobrze. Jak u Was w tej chwili podają cenę na kontraktach?

1,592

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

był dzisiaj u mnie przedstawiciel timaca, i mówił, że jedna z firm skupowych będzie podpisywać od przyszłego tygodnia kontrakty po 1440 .

1,593 Ostatnio edytowany przez androl (2015-05-20 10:34:16)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pisałem w innym wątku, mój odbiorca w ubiegłym tygodniu kontraktował po 1400 jednak odradza podpisywanie umów twierdzi że w żniwa będzie droższy. Rozmawiałem wczoraj z kolegą który sieje rzepak już ładnych parę lat, mówi że na tym skupującym nigdy się nie zawiódł zawsze dobrze doradzał. Pokrój rzepaku i krzewienie od samej ziemi to nie tylko sprawa regulatorów. Natura wie jaki będzie rok, rzepak zareagował właśnie w taki sposób chcąc jak najszybciej wydać plon. Przyjrzyjcie się dokładnie w tym roku pędy ze strąkami będą krótsze, oglądałem wczoraj po ludziach rzepaki na różnych glebach i tak jest wszędzie, ze skracaniem czy bez. Areał rzepaku w UE też jest mniejszy.

Tuczniki sprzedałem wczoraj po 4,10 + vat i z tego co słyszałem dziś na targu to trudno uzyskać gdziekolwiek lepszą cenę.

1,594

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

a co z kontraktami na pszenicę?

1,595

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

To jaka szansa jest, że rzepak z kontraktów będzie tańszy niż w żniwa? Właśnie muszę, jeszcze zadzwonić do kiedy robią kontrakty, bo wstrzymałbym się jeszcze trochę. Choć mam chęć podpisać, bo za mniejsze większe pieniądze, ale wiadomo za ile się robi, jak urośnie oczywiście.
U nas cena może być niższa, niż na północy tak jak w przypadku zboża. Do końca jak zwykle nie wiadomo jak robić, choć ostatnie lata pokazały, że kto miał umowę ten cenę dostał lepszą.

1,596

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

U nas pszenżyto kontraktują po 450 więc będzie kicha!

1,597

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

450zł! x 6t = 2700
Azot 120kg x 4 zł 480
pod korzeń tyle samo podatek 100zł
chemia z 250zł
paliwo 80x5 400  już ponad 2tyś..... kombaj maszyny robota....... k...a!

1,598

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Grzegorz89 napisał/a:

Panowie znajomy, z którym handlujemy nawozami otworzył skup zbóż i rzepaku, i zadzwonił do mnie z propozycją kontraktu rzepaku po 1400zł brutto. Myślę żeby z połowę podpisać, żeby w razie W nie dołożyć. Jak myślicie będzie jeszcze na kontraktach drożej? Moim zdaniem to i tak dobra cena, bo właściciel młyna, który też skupuje rzepak mówił, że jak będzie 1300 to będzie dobrze. Jak u Was w tej chwili podają cenę na kontraktach?

ja po 1400 podpisałbym

Rolnik z powołania:-)

1,599

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja w ubiegłym tygodniu swoje tuczniki odstawiłem o 4,3 plus wat.

1,600

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pytanie dla kontraktujących rzepak: jakie kary są za niewywiązanie się z umowy.