121

Odp: dzierżawa

no to masz szanse...

122

Odp: dzierżawa

Tylko nie orz bo też rzucisz....

123

Odp: dzierżawa

ja z chęcią wezmę ale nie na warunkach jakie proponuje właściciel.

gg 5118068

124

Odp: dzierżawa

Nie w temacie ale kilometr ode mnie rolnik kupił jakieś 10 lat temu 160ha w cenie 2tyś za ha. Ogólnie facet kasiorny ale do pola miał jakieś 10km ,wczoraj się dowiedziałem że sprzedał ziemię po 40tyś za ha. komuś z famili Koźlakiewiczów . Przyczyną tego było to że zmienił filozofię i zamiast uprawiać zboża na potrzeby własnych kurników woli kupić ziarno ,paszę a za to postawić kilka następnych kurników . Pikanterii dodaje fakt że na jego działce będą stawiać 5 wiatraków . Tato jak się tego wszystkiego dowiedział to powiedział tak: Tomek jak już się trochę zestarzejesz to sprzedaj wszystko w cholerę kup domki w mieście sobie i dzieciom a za resztę żyj spokojnie na emeryturze .

125

Odp: dzierżawa

To król kurników miedzy wiatrakami postawi budynki.

126

Odp: dzierżawa

W mojej gminie Koźlakaiewicz i spółka postawili wylęgarnię i dwie kurze fermy, prawdopodobnie lada moment będą budować trzecią. Dla mnie całe szczęście że każda parę km. ode mnie.

127

Odp: dzierżawa

Taki sąsiad co ziarno kupi i pomiot ma to jak szóstka w Totka

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

128

Odp: dzierżawa

Marek ale gdyby nie ten smród, teściowa mieszka 2 km od jednej z tych ferm 14 kurników, są dni że na dworze nie postoisz. Ta firma ma już dziesiątki takich ferm na terenie byłego województwa Ciechanowskiego. Wolę dziś trafić szóstkę (kumulacja 23 mln) :red: niż takie  sąsiedztwo.

129

Odp: dzierżawa

Teściowa wytrzyma, nie trap się, a po co Ci tyle kasy, jeszcze byś ziemi nakupił złomu itp i dopiero miałbyś zmartwień, a póki co jest komu ziarno sprzedać, od kogo pomiot tanio kupić i wszystko gra.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

130

Odp: dzierżawa

a jak to wszystko sie ma do tego ze podstawa ustroju rolnego w RP jest gospodarstwo rodzinne, kto tego pilnuje?

Rolnik z powołania:-)

131

Odp: dzierżawa

zorak napisał/a:

ciąg dalszy ze strony 3 post 41 ...
właściciel znalazł kogoś na takich zasadach jak chciał - rolnik 5 miejscowości dalej (jakieś 15km). Orali 2 dni i zostawili pole stwierdzając że tej ziemi na takich warunkach nie będą obrabiać. 31 ha znów do wzięcia.

Dwa dni trwaly procesy myslowe u goscia. :gun:

132

Odp: dzierżawa

Byłem wczoraj na przetargu w agencji na dzierzawe, 13 ha 4 klasa 6 km ode mnie, odpusciłem przy 19 tonach pszenicy gosciu wzioł za 20 ton, dzisiaj tez był przetarg znajomy był i mówił ze za 90 ha nabili 370 ton pszenicy czynszu dzierzawnego a kawałki po 15- 20 ha po 50 ton, nie wiem co sie dzieje, a ile mend jest tylko po to zeby odstepne wziasc to sie w pale nie miesci.

mdw

133

Odp: dzierżawa

No to ostro! Przy zbiorze 5t z ha wychodzi na zero wow! Polak nie ma umiaru!

134

Odp: dzierżawa

Poprawiłeś mi humor bo myślałem że takie akcje to tylko u nas.

135 Ostatnio edytowany przez sarast (2015-05-17 12:43:21)

Odp: dzierżawa

tak to wygląda podobnie u nas ! jesli to dzierżawy krótkoterminowe to po rozbiciu na mieśiące to wyjdzie taniej  ale i tak to dużo , u nas średnio po policzeniu za ha 1500 zł  wychodzi  i się dopchać nie idzie i tak też nie odpuszczam bo się z tobą na przetargach liczyć nikt  będzie  jak wymiękniesz ,jak co komu pasuje.

Leszek   dla kolegów'

136

Odp: dzierżawa

czy ktoś umie liczyć licytując takie czynsze? Wg mnie trzeba być idiotą aby wydzierżawić i zapierdalać za darmo, bo kto inny weźmie. Idąc na przetarg ustala się górną granicę opłacalności i bije się do niej, jeśli są chętni na wyższy czynsz trzeba pogratulować i zaoszczędzony czas wykorzystać konstruktywnie. znalazłem gdzieś taki cytat: Fakt, iż meduza przeżyła 650 milionów lat bez posiadania mózgu niesie nadzieję milionom ludzi smile

137 Ostatnio edytowany przez pawelg (2015-05-17 11:10:49)

Odp: dzierżawa

Marek zgadzam się z Tobą w 100% , ceny na ten sezon nie napawają optymizmem więc po otrzymaniu dopłat można wyjść na zero lub poniżej , więc pytam po co?Lepiej uprawiać sex niż pole za darmo.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

138

Odp: dzierżawa

Przy średniej cenie pszenicy 650zł/t i czynszu w granicach 4t z ha i moich 70ha brał bym 180tyś zł na czysto bez kiwnięcia palcem  dzieląc to na miesiące to wychodzi 15000zł . Pytam się po co robić ? ktoś chętny ? dogadamy się .

139

Odp: dzierżawa

dołączam się do ciebie, będzie czas na spokojne dłubanie w warsztacie i dodatkowy niezły zarobek na czysto niezależnie od pogody i skoków cen

140

Odp: dzierżawa

Ja też oddam za 4t/ha!!!