141

Odp: dzierżawa

A może taką opcją warto zainteresować się? Dzierżawa to nie sprzedaż i zawsze można wrócić do uprawy.

142 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2015-05-17 13:11:28)

Odp: dzierżawa

Ztymi polami to niezłe jaja bo gosciu rozwalil juz kurzaka na 100 ha i przemieszal a przegral przetarg, wczoraj siałem kuzynowi po pszenicach na klos obok tych pol to gosciu co wygral przetarg pilnuje zeby czasem nikt nie zasiał, zeby było smieszniej to na tych polach stoja dwa silosy ok 3 tys ton z kiszonka kukurydzy , oj bedzie sie tam działo...

mdw

143 Ostatnio edytowany przez sarast (2015-05-17 14:04:17)

Odp: dzierżawa

raz lepiej raz gorzej od 3 lat dzierzawię drogo pola a to tylko dzięki agencji rolnej bo zamiast sprzedawać to łobuzy organizują krótko terminówki  i stąd te czynsze , jak chcesz coś mnieć to trzeba na tych przetargach być .  a odpuściśz i wystawią do przetargu w sprzedaży to nikt ci nie odpuści a szczegolnie koledzy bo stwierdzą że przedtem nie byłeś zainteresowany , i tak każdy trwa .organizujemy to co można czyli ograniczone przetargi i z podstawionymi słupami trzeba się trzaskać bo ja im w łapę nie dam . chyba że w ryj ale za to teraz zamkną . tak że z lekką oceną bym się wstrzymał . bo nie wszystko na bezmózgowie wygląda Panowie.

Leszek   dla kolegów'

144

Odp: dzierżawa

Aj z tymi dzierżawam, polami, uprawami,  mlekiem,  bydlem, trzodą jest coraz gorzej.. Jak widzę Co się dzieje to tylko siedzieć i beczeć... Wszystko tanieje zaraz będzie praca aby pracować bo zysku zero... Jak widzę to prowadzi do rozwalenia gospodarki polskiej w drobny mak...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

145

Odp: dzierżawa

koseś napisał/a:

Przy średniej cenie pszenicy 650zł/t i czynszu w granicach 4t z ha i moich 70ha brał bym 180tyś zł na czysto bez kiwnięcia palcem  dzieląc to na miesiące to wychodzi 15000zł . Pytam się po co robić ? ktoś chętny ? dogadamy się .

Ja bym sobie 2ha zostawił dla krus i żeby nie zapomnieć jak się kiedyś w polu ryło. W Hiszpanii właściciele ziemscy dawno do tego wniosku doszli i biedacy te ich hektary obrabiają.

146

Odp: dzierżawa

za 2tony też oddam tylko u mnie 5i 6 kl

147

Odp: dzierżawa

koseś napisał/a:

Przy średniej cenie pszenicy 650zł/t i czynszu w granicach 4t z ha i moich 70ha brał bym 180tyś zł na czysto bez kiwnięcia palcem  dzieląc to na miesiące to wychodzi 15000zł . Pytam się po co robić ? ktoś chętny ? dogadamy się .

mi wyszło 3200zł na miesiac bo mam mało własnosci, ale chyba oddałbym. ale nudziłbym sie...

Rolnik z powołania:-)

148

Odp: dzierżawa

6tyś na miesiąc chyba bym się nie nudził z taką wypłatą...

149

Odp: dzierżawa

za marzenia  kary nie ma . szalejcie do woli ,

Leszek   dla kolegów'

150

Odp: dzierżawa

Tak no ja szleję z marzeniami ale ci naiwniacy szaleją z obliczeniami  ,bo przy średnim plonie na czynsz na pewno nie zarobią ,    http://www.w-modr.pl/files/File/KALKULA … 9.2014.pdf

151

Odp: dzierżawa

może szaleńcy ale z taką kasą i  nie słyszałem żeby narzekali . ostatnio liczyliśmy podobnie jak ty z ironią ale miny zrzedły jak się okazało że na tych dzierżawach  zostaje i to nie mało . warunek jeden trzeba tych dzierżaw brac dużo a tak z 1000 ha minimum  mają kasę i nią obracają .  podstawiaja słupy i kombinują , tu wezmą po czynszu agencyjnym  i z dopłat zostanie jak kiepskie pola to nic nie robią i dopłaty w kieszeni kontrole do nich nie dojada żebyś 1000000 anonimów do agencji wysłał a tam  gdzies muszą przepłacić stać ich na to . i co roku powiekszają apetyty moze i ty na nich trafisz jak bedziesz mniał kawałek polaa od agencji wydzierzawić po sąsiedzku i jak cię wkurwią to do ilu dojedziesz za ha??? i nikt ci nie pomoże bo wszystko w swietle prawa a te h..e nawet ciągnika nie maja!

Leszek   dla kolegów'

152

Odp: dzierżawa

Już na moim terenie są i nic sobie z tego nie robię a i słupem mogłem być ale odmówiłem o czym pisałem kiedyś na forum . Od kiedy agencja sprzedała mi działkę razem z ważną dzierżawą to już z tymi dziadami nie chcę mieć nic wspólnego !

153

Odp: dzierżawa

Nie wiem jak liczyć dziś te czynsze dzierżawne ale po wczorajszej rozmowie z wujkiem który handluje zbożem nie wziąłbym żadnej dzierżawy skoro pszenica ma być po żniwach na poziomie 500zł???

154

Odp: dzierżawa

to może to wariactwo dzierżaw się uspokoi .

Leszek   dla kolegów'

155

Odp: dzierżawa

nie panowie a ja ich w pełni rozumie i wam powiem o co tu bryka jesli sie nie myle oni chca 3 latka odbębnić a pużniej kupią pieniadze moze wypiora i sprzedadza z zyskiem
tyle daja za dzierżawe zeby miec pierwokup

156

Odp: dzierżawa

sarast napisał/a:

może szaleńcy ale z taką kasą i  nie słyszałem żeby narzekali . ostatnio liczyliśmy podobnie jak ty z ironią ale miny zrzedły jak się okazało że na tych dzierżawach  zostaje i to nie mało . warunek jeden trzeba tych dzierżaw brac dużo a tak z 1000 ha minimum  mają kasę i nią obracają .  podstawiaja słupy i kombinują , tu wezmą po czynszu agencyjnym  i z dopłat zostanie jak kiepskie pola to nic nie robią i dopłaty w kieszeni kontrole do nich nie dojada żebyś 1000000 anonimów do agencji wysłał a tam  gdzies muszą przepłacić stać ich na to . i co roku powiekszają apetyty moze i ty na nich trafisz jak bedziesz mniał kawałek polaa od agencji wydzierzawić po sąsiedzku i jak cię wkurwią to do ilu dojedziesz za ha??? i nikt ci nie pomoże bo wszystko w swietle prawa a te h..e nawet ciągnika nie maja!

nie rozumiem 4tx650=2600zł jakim prawem jak nic nie robi tylko dopłaty bierze wychodzi na tym? jakie te dopłaty?

Rolnik z powołania:-)

157

Odp: dzierżawa

Ma inny kalkulator ? wink

158

Odp: dzierżawa

i po co mi była matura z matematyki....

159 Ostatnio edytowany przez sarast (2015-05-18 21:40:08)

Odp: dzierżawa

nie rozumiem 4tx650=2600zł jakim prawem jak nic nie robi tylko dopłaty bierze wychodzi na tym? jakie te dopłaty?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
pomału pomału na max u nas dają 1500 tyś za krótkoterminowe  nie wiem skąd ci się wzieło 2600 chyba że ty chciałeś dostać i tak sobie policzyłeś , to wydajności .

Leszek   dla kolegów'

160

Odp: dzierżawa

koseś napisał/a:

Przy średniej cenie pszenicy 650zł/t i czynszu w granicach 4t z ha i moich 70ha brał bym 180tyś zł na czysto bez kiwnięcia palcem  dzieląc to na miesiące to wychodzi 15000zł . Pytam się po co robić ? ktoś chętny ? dogadamy się .

to brałem do obliczeń

Rolnik z powołania:-)