81

Odp: Spuszczanie wody

ale co za proszek coś szeżej napisz

82

Odp: Spuszczanie wody

Idziesz do agromy i mówisz, że chcesz proszek (wiórka) do uszczelniania chłodnic. I dostajesz takie coś http://motokosmetyka.pl/product_picture … ac9515.jpg
Ale na przecieki w miejscach ruchomych nie pomoże, lub tylko na krótko.

83

Odp: Spuszczanie wody

no dokładnie to ce Helmut pokazał. Tato miał jeszcze inny sposób, trochę bardziej "naturalny": 2łyżki suchej kawy zbożowej i 2łyżki grubo mielonej musztardy. Jak korek puścił pare to zapach jak rano z gęby po wczorajszej imprezie, ale działało w 100%.
No jeżeli puszczają uszczelniacze na pompie to czas je wymienić. Innych "połączeń ruchomych" których proszek czy kawa nie uszczelniła nie znam...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

84

Odp: Spuszczanie wody

Na cpn'ie mają nawet taki proszek smile

85

Odp: Spuszczanie wody

Znajomy też preferuje musztardę i podobno jakoś mu to działa. Mówi też, że lubi ostrą jazdę smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

86

Odp: Spuszczanie wody

koledzy chce sie poradzic leje 20l wody do zbiorniczka musze to robic na dwa trzy razy bo tak pomalu schodzi woda dalej i tak jezdrze ciagnikiem z 20min odkrecam kran w polbloku woda goraca jak cholera a odkrecam ten na dole z miski woda najpierw ciepla potem zimna leci czy to normalne czy cos jest nie tak i czy ktos mogl by napisac jak powinny byc polaczone wszystkie przewody wodne termostatu niemam dodam

Fortschritt zt 423 a razy 2

87

Odp: Spuszczanie wody

hmm ciekawe z tym nalewaniem że tak długo nalewasz jak ja nalewam swojego to moment i pełny fakt trochę niewygodnie ale dobry lejek i leci ja też nie mam termostatu ale szczerze nie sprawdzałem nigdy różnicy temperatur w kranikach zawsze jak po pracy ciągnika spuszczałem wodę to był ciepły na wszystkich trzech a tak po 20 minutach nawet sam nie wiem

Nie ma to jak FORTSCHRITT

88

Odp: Spuszczanie wody

no strasznie dlugo te nalewanie mi idzie ostatnio zauwazylem ze zaczol mocniej dymic na czarno i zrobil sie strasznie slaby boje sie ze przez zle chlodzenie przegrzal sie silnik

Fortschritt zt 423 a razy 2

89

Odp: Spuszczanie wody

Michu a nie masz czasem zakamienionego silnika?

90

Odp: Spuszczanie wody

michu23 napisał/a:

no strasznie dlugo te nalewanie mi idzie ostatnio zauwazylem ze zaczol mocniej dymic na czarno i zrobil sie strasznie slaby boje sie ze przez zle chlodzenie przegrzal sie silnik

michu a nie lepiej zalać płynem i spokój takie moje zdanie. Kilka lat temu zmieniałem  uszczelki papierowe pod pół blokami i jak zobaczyłem co tam są za śmieci wszystko wymyłem myją i od tego czasu wszystko pracuje na płynach chłodniczych i spokój. Takie moje zdanie.

91

Odp: Spuszczanie wody

Ale półbloków  bez demontażu nie wymyje, kolega syfu miał w nich do połowy, woda potrafi zniszczyć też aluminiową chłodnicę w misie olejowej.

92

Odp: Spuszczanie wody

U mnie to nawet kombajn na płynie chodzi. woda szczególnie z kamieniem to smiers dla silnika wiem co mówie

Rolnik z powołania:-)

93

Odp: Spuszczanie wody

najgorzej jak się przegrzeje i do deformacji tulei dojdzie wtedy silnik do naprawy

Nie ma to jak FORTSCHRITT

94

Odp: Spuszczanie wody

po co wam ta woda  ? jeśli silnik dobrze chodzi i nie pochłania płynu to lepiej zalać płynem i masz święty spokój  na dłuższy okres czasu ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

95

Odp: Spuszczanie wody

ja w tym roku zainwestowałem w płyn i się już nie martwię tak to co wyjazd ciągnikiem woda i zalewanie, już męczące to było

Nie ma to jak FORTSCHRITT

96

Odp: Spuszczanie wody

no mam wode w tym jednym akurat bo gdzies z chlodnicy kapalo i szkoda bylo plynu wiec go spuscilem sypalem te wiorki tez przestalo i znow zaczelo leciec silnik byl przegladany i czyszczony rok temu jak go kupilem wymienialem uszczelki na tulejach mysle ze chlodnica wody bedzie zakamieniona czy to moze byc ten objaw

Fortschritt zt 423 a razy 2

97

Odp: Spuszczanie wody

sprawdź chłodnice czy nie zapchana to może być przyczyną tego że ci woda w bloku sie grzeje jak nie masz pełnego przepływu to woda  w bloku sie nagrzewa i grzeje w cylindry i to też może być przyczyną tak długiego nalewania wody do układu

Nie ma to jak FORTSCHRITT

98 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2015-05-22 18:34:31)

Odp: Spuszczanie wody

dla zainteresowanych może komuś to pomoże dodaje schemat układu chłodzenia w zt 323
http://images67.fotosik.pl/910/8e48463bf63acfc2m.jpg

Nie ma to jak FORTSCHRITT

99 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2015-05-22 13:20:16)

Odp: Spuszczanie wody

Na tym schemacie ładnie widać obieg wody i to powinno ostatecznie obalić w końcu ciągle jeszcze krążący po ludziach mit, że niby udrożnienie łącznika wodnego pomiędzy półblokmi ma niby jakiś wpływ na krążenie wody i na poprawę chłodzenia silnika.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

100 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2015-05-22 18:30:55)

Odp: Spuszczanie wody

ten schemacik mam z książki od silnika 4VD 14,5 12-1 SRWhttp://images66.fotosik.pl/910/ca7cf8d1c3bd7ed3m.jpg
w polskim języku mam ją zeskanowaną na komputerze jak by ktoś potrzebował to na priv proszę pisać

Nie ma to jak FORTSCHRITT