1,621

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja już czuję jak w tym roku ludzie będą owsem w piecach palić!

1,622

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Normalnie niby powinieneś oddać jak nie to zwracasz resztę. Ja ubezpieczam rzepak to w razie czego pokryje może z ubezpieczenia. W praktyce jednak mówili, że rzeczywista kara za całkowite niewywiązanie się to ok 1000zł z 30 ton zakontraktowanych.... Ile w tym wszystkim prawdy, pożyjemy zobaczymy. Ja mam w tym roku 12ha a w razie czego to można sąsiada rzepak pogonić na swoją umowę. Jak cena dnia będzie niższa to myślę, że nie będzie problemu znaleźć chętnego.

1,623 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2015-05-21 22:12:47)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

W moim przypadku kara to 20% wartości kontraktu tj. 8 koła. Też ubezpieczyłem.

1,624

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

dobre wieści dla rzepaku będzie drożał

1,625

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Bo schnie na polach?

1,626

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Raczej bo kontrakt podpisałem.....

1,627

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

co śmieszne to w Kanadzie coś nie urosną

1,628

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

byki 7,4 zł brutto - o 60 gr w dół w porównaniu do połowy kwietnia.

gg 5118068

1,629

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Trzeba zmniejszyć cenę za zwierzaka o dopłatę jaka rolnik za niego dostanie więc ceny w dół smile

1,630

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

zorak napisał/a:

byki 7,4 zł brutto - o 60 gr w dół w porównaniu do połowy kwietnia.

W piątek był u sąsiada skupowy od Oponia po świnie Ikl-3,80 IIkl-3,50 zł i Byki pow 600 netto 8 zł, jałówki pow 500 netto 7 zł (ceny brutto)

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,631

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

byki po 7zł  i więcej nie mają zamiaru płacić .,...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,632

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Byczki sprzedane w piątek 7,6 brutto za czarno białe i HF , a cena podskoczyła wobec zeszłego miesiąca o 10gr. Jak dla mnie cena super i oby się utrzymała i nie wzrosła !

1,633

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Też uważam, że te ceny to górna granica zabezpieczająca rynek wołowiny przed inwazją różnych przypadkowych hodowców z Marszałkowskiej, którzy już się pojawili i za 2-3 lata popieprzą ceny, które przez ostatnie lata wypracowaliśmy, jako tako stabilizując sytuację.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,634

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

nam zostały ostatnie 5 sztuk i koniec z hodowlą ...  szkoda czasu i pieniędzy ...  zysk to tylko gnój   jesli to zyskiem mozna nazwać

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,635

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Obawiam się że za dwa lata cena bydła mocno spadnie.Sami od ponad 15 lat
( w sumie to może i od zawsze tylko że wsześniej tato i na mniejszą skalę) trzymamy opasy i zauważyłem pewną tendencję :drogi cielak tani opas.Czytając inne fora i rozmawiając z ludźmi widać że wszyscy biorą sie za byki.Efekt za dwa lata wiadomy.Bydło mięsne ,bądź opasy można trzymać pod warunkiem posiadania dużej ilości łąk z których pola nie da się zrobić.A najtaniej wyszedł by wypas od wiosny do jesieni.NIe ma sie co oszukiwać ale inwestycja w 1 opasa to ok.4 do 4.5 tys.pln i dopiero wszystko ponad to to nasz zysk pod warunkiem że nic nie zachoruje bo wtedy koszty leczenia zaczynają sie od ok 100 pln.A przy cielętach z zakupu wszystko zdarzyć sie może.Coraz częściej zastanawiam sie nad tym o czym pisze Wojtas...Pozostają mi jeszcze owce .Terz szału nie ma ale walka z 60kg daje większe szanse na wygraną niż z 600 kg(byk).A poza tym w tej branży szału zainteresowania nie widzę więc pogłowie a co za tym idzie podaż raczej szałowo nie wzrosną.

1,636

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

a dziś byłem ze świniami i cena 5,30 za S

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,637

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Teraz jest mały kryzys i trzeba go przeczekać tak aby nie upaść. A jak kto upadnie to trudno no ale jak się przeczeka i będzie lepiej to będzie w miarę ok.

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,638

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

panowie dobra byk jak rośnie to rośnie a jak nie rośnie to chodź by mu dupe smalcem smarował to wagi nie będzie miał ...  teraz  co 2 sztuki poszły bo już musiały i jeszcze mam takie 2 sztuki że  nie wiem ile by nie wciągną  nie rośnie tylko  przemieli i wysra ...  po odliczeniu wszystkiego   zostały słowa K...... jego mać ... dość .... wolę  nic nie robić jak się narobić i nic z tego nie mieć ...   przyjechali zważyli stwierdzili po 7zł mogą dać ot cała filozofia

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,639

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ceny zbóż dzisiaj w zależności od parametrów w  pobliskim młynie. Pszenica do 500 zł/t, żyto do 350 zł/t. i ludzie opróżniają magazyny, a ceny pieczywa nie spadają. Kto konsumuje różnicę?

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

1,640

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pszenica 680 -710 żyto 490-530 owies 490-540 rzepak 1580 ceny netto tendencja zwyzkowa.... 10 zł na tonie w 14 dni.