61

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

Nie ma problemu postawić ale kto to wypije? bo jestem cholernym abstynentem smile

62

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

Strzel żołądkową gorzką i potraktuj to jako krople żołądkowe wink Abstynencja nie ucierpi, a cielaczek będzie się ładnie chował... smile smile smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

63

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

ja w temacie biegunek, mam 7 cielaków z czego 3 po jednym byku, a 3 z innych stad, prawie wszystkie sie posrały, teraz u jednego mam nawrót choroby a drugi ledwo co się trzyma dzisiaj dostanie wieczorek drugą dawkę antybiotyku, nie wiem co się dzieje , wet też się dziwi skąd te biegunki. cielaki mają dużo miejsca, woda codziennie nowa, CJ`tka z QQ pobierana .... nie znam się na antybiotykach, jak tylko zaczynały srać dawałem oksytotetracyklinę w proszku ale tylko dla dwóch to pomogło reszta zastrzyki... wet co chwilę u mnie .... nie wiem co się dzieję ...

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

64

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

pewnie przywiozłeś jakieś choróbsko razem z cielakami.woda codziennie nowa??tzn. nie masz poideł?
jeśli idzie o biegunki to raczej enrobioflox enrocin itp. oxytet to bardziej sprawy płucne

65

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

A gdzie się w to można zaopatrzyć? Internet czy jakiś sklep weterynaryjny?
Z lustra wody jest lepiej pic niż z poidel...  A co z sondą? Jak nie chce pić to można wlać sondą mleko?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

66

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

musisz wiedzieć od czego jest ta biegunka. są dwa rodzaje biegunek bakteryjne i pokarmowa jeżeli będzie to bakteryjna to jak najbardziej enrokxil a nie oxsyjet. a podejżewam że masz biegunki pokarmowe nie zwalczysz tego antybiotykami wręcz przeciwnie pewnie będziesz miał upadki bo podanie anbtybiotyku pogorszyło stan zdrowia. jeżeli cielaki są pojone mlekiem to odstaw mleko na 3 odpoje i podaj im pektolitplus w pełnej dawce do picia i możesz podać też coś na odbudowe flory bakteryjnej. Chyba że przywiozłeś sobie kokcydioze nie ma problemu z tym bo też to miałem . kokcydioza to są to patogeny które powodują biegunki i zniane w jelitach podanie do pyska baykocsu załatwia sprawe efekty są widoczne szybko

67

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

A jaka ta biegunka?  Jakiego koloru? Jaka konsystencja?

68

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

pojąc dzisiaj cielaki wpadłem na powód dla którego wg mnie cielaki mają biegunkę. wykluczam przywiezienie czegoś bo wszystkie nowe cielaki stoją w innej oborze oddzielonej grubą ścianą, a wiaderka po każdym cielaku płucze. otóż chodzi mi o to że za wysoko trzymam wiadra przy odpoju, głowa jest powyżej tułowia i cielaki pijąc mleko zachłystują się nim i mleko trafia nie tam gdzie powinno ... http://www.veterynaria.pl/articles.php?id=336  a później to leci.... jeśli się mylę to mnie poprawcie a ja będę szukał innej przyczyny

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

69

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

Sorry ale coś tu się gubisz w zeznaniach albo pierwszy raz w życiu masz doczynienia z cielakami. To co teraz opisujesz to jest zachłystowe zapalenie płuc.

70

Odp: upadki cieląt, układ oddechowy, jak przyczyna

wystarczy że zamiast do trawieńca trafia do żwacza i tam rozwijają sie bakterie bo w nim nie ma enzymów do rozkładu kazeiny. ..

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38