1,481

Odp: Ręcę opadają.

A to już ktoś mądry policzył ile będzie tej dopłaty do  wiążących azot?

1,482

Odp: Ręcę opadają.

Zależy ile posieją ha w tym roku. Bo stawka którą podawali była pod warunkiem że będzie tyle samo co rok temu. Jak będzie 2  razy taka powierzchnia to i dopłata spadnie o połowę.

1,483

Odp: Ręcę opadają.

To wiem. Myślałem że jakaś mądra głowa policzył już te hektary których zapewne jest 5x tyle co rok temu....

1,484

Odp: Ręcę opadają.

Koło mnie nie ma za dużo. Był szał na łubiny, prosa, gryki 2-3 lata temu. W tym roku "ekolodzy" raz zrobili talerzówkami/gruberami i nie siali nic.

1,485

Odp: Ręcę opadają.

Objechałem dzisiaj pola swoje i sąsiadów przez miedzę i wyciągnąłem wnioek, że kto zainwestował w tym roku mniej to straci mniej, a kto poszedł na całość to już musi szukać koła ratunkowego.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,486

Odp: Ręcę opadają.

Ja wczoraj roiłem rachunek sumienia i kipsko to wyglada..... A nie szalałem jak rok temu....

1,487 Ostatnio edytowany przez Ujban (2015-07-29 08:22:39)

Odp: Ręcę opadają.

U mnie to samo. Nawozu nie dajemy nawet 1/2 dawki a plon jakiś jest, sasiad która sypie grubo nawozów, antywylegacze itp plon prakrycznie taki sam jak u nas. Szkoda chłopa, na kredytach ciagnie, nowy JD, w planach nowy kombajn a tu chyba nie bedzie za co zyc

Ten rok wychodzi wzglednie, kto nie wyrzucil kasy na pole ma tą kase w kieszeni

1,488

Odp: Ręcę opadają.

A ja wam powiem że jeśli chodzi o rzepak to wyszedłem dobrze i jestem zadowolony. plon 3.3t/ha. z nawozami nie szalałem i coś tam zostało....:)

1,489

Odp: Ręcę opadają.

mi z rzepaku zostało duzo wiecej niz rok temu, pszenice dopiero wczoraj zacząłem kosic, ale mokra była i przerwałem. dzis deszcz... Plon wydaje sie byc dobry+ ale to najlepsza przenica była

Rolnik z powołania:-)

1,490

Odp: Ręcę opadają.

powiem tylko tyle,że jak bym dał tyle nawozów i chemii, jak co nie którzy w mojej okolicy to na pewno byłbym na dużym plusie...

1,491

Odp: Ręcę opadają.

Dzisiaj rozmawiałem z ludźmi co mieli w programach 110% wzorca, a zbierają góra 60%. jeden mi mówi, że dotacje nawet nie okryją reszty kosztów.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,492

Odp: Ręcę opadają.

U mnie na jednym kawałku dramat, zwiekszylem nawożenie a plan beznadziejny.

1,493

Odp: Ręcę opadają.

wicher napisał/a:

powiem tylko tyle,że jak bym dał tyle nawozów i chemii, jak co nie którzy w mojej okolicy to na pewno byłbym na dużym plusie...

Bo była woda....

1,494

Odp: Ręcę opadają.

No ale tam gdzie była susza nawozy nie są do końca wyciągnięte, i budują zasobność gleby.

1,495

Odp: Ręcę opadają.

Czyli tam gdzie był nawóz a nie było plonu pod korzeń możemy dać mniej.... a jak mamy 2 lata pod rząd taką sytuację można nie dać wcale.....

1,496

Odp: Ręcę opadają.

Tydzień temu skosiłem 6 hektarów żyta i dalej dupa , co dzień pada , jak w dzień trochę słońca to pada w nocy... jak deszcz był  potrzebny wiosną to go nie było ,teraz widocznie to odrabia niestety.

1,497

Odp: Ręcę opadają.

Krzysiek napisał/a:

Czyli tam gdzie był nawóz a nie było plonu pod korzeń możemy dać mniej.... a jak mamy 2 lata pod rząd taką sytuację można nie dać wcale.....

Laskę pod pachę i w pole :play:

1,498

Odp: Ręcę opadają.

https://www.youtube.com/watch?v=BNGmpakMsNk
tak już jest

1,499

Odp: Ręcę opadają.

mpopis napisał/a:

https://www.youtube.com/watch?v=BNGmpakMsNk
tak już jest

-konto ma
-konto winien
:hmmm:

1,500

Odp: Ręcę opadają.

Może w przyszłym tygodniu podjadę po kartoniki do ODR Przed żniwami najlepiej widać dziury w polach. Albo piach albo jakieś braki...