1,521

Odp: Ręcę opadają.

Sarast kombajnisty nie znajdziesz ? ja tam się już zaczynam oszczędzać, kombajn w polu a ja wink

1,522

Odp: Ręcę opadają.

dzisiaj kumplowi spalił się bizon na dodatek jak uciekał na drogę to walną go jakiś samochód co gorsza godzinę wcześniej robiłem mu szarpacz i ostrzegałem że ja bym takim cackiem po polach nie śmigał, nie posłuchał.

1,523

Odp: Ręcę opadają.

Wiesz od czego zapalił się?

1,524

Odp: Ręcę opadają.

a u mnie wczoraj kombajn wypluł przez sieczkarnie kawał blachy, ale nie była to żadna blachówa z kombajnu musial ja ktoś wrzucić w pole. Efekt taki że jeden nóż pękł i 4 przeciwostrza. A dziś to dopiero ręce opadają- piwo mi się wylało!

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,525 Ostatnio edytowany przez bamreras (2015-08-03 22:11:34)

Odp: Ręcę opadają.

Tomekk nie Strasz. Mów od czego poszło, bo właśnie rano zakładam ostatnie pierdoły do kombvajna, smaruje i próba w zbożu. Mam nadzieję że będzie ok, ale zawsze jest mała obawa że mogłem coś nie tak....
A ręce mi opadają na myśl że żyto już do koszenia a ja jeszcze 3-4dni potrzebuje by wsio ogarnąć.... Mimo że robię od 5.30 do 22 to i tak nie wyrabiam....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,526

Odp: Ręcę opadają.

ponoć od silnika

1,527

Odp: Ręcę opadają.

Bamreras nie zapomnij kupić ubezpieczenia.....

1,528

Odp: Ręcę opadają.

Niedawno kupiłem kombajn. Sprzedający zarzekał się ,że silnik się nie grzeje. W domu okazało się, że ma źle podłączony czujnik temp. Naprawiłem i niestety w upały grzeje się. Żniwa w pełni a ja nie mogę normalnie kosić. Dzwoniłem do niego, próbuje się wymigać. Sam nie wiem co mam dalej robić.

1,529

Odp: Ręcę opadają.

wszystkim sie trochę grzeje, wyczysc chlodnice, ewentualnie to, ale nie wiem jak to sie spisuje http://olx.pl/oferta/oslona-chlodnicy-f … 2e65a77775

1,530

Odp: Ręcę opadają.

bromar napisał/a:

Niedawno kupiłem kombajn. Sprzedający zarzekał się ,że silnik się nie grzeje. W domu okazało się, że ma źle podłączony czujnik temp. Naprawiłem i niestety w upały grzeje się. Żniwa w pełni a ja nie mogę normalnie kosić. Dzwoniłem do niego, próbuje się wymigać. Sam nie wiem co mam dalej robić.

Może chłodnica nie taka, znajomemu grzał się na nowej, kupił oryginalną używaną i jest dobrze.

1,531

Odp: Ręcę opadają.

bromar szkoda dzwonic to nic nie da ludzie tacy juz sa

1,532

Odp: Ręcę opadają.

bromar napisał/a:

Niedawno kupiłem kombajn. Sprzedający zarzekał się ,że silnik się nie grzeje. W domu okazało się, że ma źle podłączony czujnik temp. Naprawiłem i niestety w upały grzeje się. Żniwa w pełni a ja nie mogę normalnie kosić. Dzwoniłem do niego, próbuje się wymigać. Sam nie wiem co mam dalej robić.

Jak masz czas zajrzyj jak wygląda p[ompa wody. Może już wirnika brakuje....

1,533

Odp: Ręcę opadają.

Umyłem chłodnicę myjką z zewnątrz ,trochę pomogło. Jak nie obciążam za bardzo silnika to daję radę kosić. Poza tym poprzednikowi dostał się olej do układu chłodz. Wewnątrz chłodnicy jest trochę mazi, mieszaniny smaru i kamienia. Podobno można to usunąć przez dodanie ok. 5 tabl. do zmywarek ,a następnie płucząc od dołu ,żeby usunąć tłuszcz górą przez korek.

1,534

Odp: Ręcę opadają.

Ojciec kosi 512 i ma problem bo dopiero w upał silnik ma moc, bo jest dogrzany. Nocą nie może kosić, bo mimo żaluzji całkiem zamkniętej silnik jest nie dogrzany i nie ma mocy. Także jeżeli silnik jest sprawny o nie ma mowy, żeby się grzał. Chłodnicy już dawno nie czyścił, a kombajnu nie żałuje...

1,535

Odp: Ręcę opadają.

u mnie po wymianie pompy znacząco poprawiło się chłodzenie.

gg 5118068

1,536 Ostatnio edytowany przez bromar (2015-08-06 12:01:33)

Odp: Ręcę opadają.

Grzegorz89 napisał/a:

Ojciec kosi 512 i ma problem bo dopiero w upał silnik ma moc, bo jest dogrzany. Nocą nie może kosić, bo mimo żaluzji całkiem zamkniętej silnik jest nie dogrzany i nie ma mocy. Także jeżeli silnik jest sprawny o nie ma mowy, żeby się grzał. Chłodnicy już dawno nie czyścił, a kombajnu nie żałuje...

Dodam, że silnik bierze co najmniej 1l. oleju na dzień, a ciśnienie oleju wynosi od 400 do 280 kPa przy rozgrzanym. Nie wiem ,czy to świadczy o już zużytym silniku?

1,537

Odp: Ręcę opadają.

To jak na dzień roboty to pali olej w granicach przyzwoitości. Mój Bizonik zeszły sezon temperatury wody i oleju trzymał w granicach 90, ciśnienie spadało z 3,5 do 1,9 i palił oleju 2l na 10godz roboty. Mimo to cenie go za to że ma ochotę do współpracy....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,538

Odp: Ręcę opadają.

hmm jeśli się grzeje to masz parę opcji  ślizgający się pasek na wentylatorze   zdychająca pompa wody brudna chłodnica  termostat zacinający  walnięty czujnik tmp big_smile
kup   zegar tmp od pieca CO  taki okrągły za 20zł przyczep na trytki do węża chłodnicy i porównaj tmp , naciągnij lub wymień paski ...  tylko nie na sanoka  albo stomila to bo gówno nie lubi tak wysokich tmp ... przerabiałem to w tym roku u siebie dopiero założyłem Bosha  paski i przestała tmp wariować ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,539

Odp: Ręcę opadają.

Mam dokładnie takie wody i oleju, no i sprawny wodny oryginalny, ten rtęciowy pokazuje jakby odrobinę wyższą temp. wody od oryginalnego. https://www.google.pl/search?q=zegar+te … TD1NG1M%3A

1,540

Odp: Ręcę opadają.

przerwa w koszeniu, przy...... stołem rzepakowym w krąg studzienki. Trzeba prostować....