21

Odp: Witam

Dokładnie tak jak piszesz było,u mnie okazał się jeden akumulator do dupy.Sprawdzałem przy ciągniku osobno i na jednym ledwo kręcił,a gęstość elektrolitu na zielonym wystarczyło podłączyć na 15 min prostownik i kręcił jak szalony.

22

Odp: Witam

Takie pytanie trochę może odbiega od tematu, ale... W tamtym roku kupiłem do swojej 517 nowe 2 akumulatory 195/1200 i pod koniec jak już wstawiony do garażu jeden z akumulatorów zrobił wielkie Buuuum hmm Dodam że poprzedniemu właścicielowi jak wstawił do niego nowe akumulatory to też 2 sztuki rozwalił.... Jak wstawie stare to jest okey, ale ciężko ma przerzucić. Czy to wina alternatora i rozsadza nowe akumulatorki ??

23

Odp: Witam

na dzień dobry trzeba sprawdzić prąd ładowania , bo nie jest rzeczą normalną że akumulator wybucha...

24

Odp: Witam

Musi jakieś zwarcie w obwodzie aku - rozrusznik, na grubych kablach.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

25

Odp: Witam

zwarcie aku-rozusznik też jest nie bardzo wytłumaczeniem,bo produkt elektrolizy czyli wodór najchętniej odpala z iskry, itp... no chyba że przy zwarciu owy kabel świeci jak żarówka...

26

Odp: Witam

I tu byś się poślizgnął. Wodór w czystym składzie wali dopiero jak dostanie impuls. Niestety produktem elektrolizy nie jest wodór a tlen+ wodór a ta mieszanka wali nawet bez ostrzeżenia....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

27

Odp: Witam

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mieszanin … uj%C4%85ca

28

Odp: Witam

Nie jestem chemikiem i nie będę badał składu mieszanki elektrolizy, ale wiem tyle, że sam wodór wybucha z charakterystycznym dźwiękiem "szczęknięciem",a to co towarzyszy przy wybuchu akumulatora to chyba jest,  jak kolega pisał, wodór wymieszany z powietrzem lub tlenem. Po drugie jak już wybuchnie taki 225ah to tylko się schować, aby nie oberwać... Rady ani lekarstwa chyba  na to niema.....

29

Odp: Witam

powiem wprost , nawet wodór bez tlenu się nie zapali, takie są fakty ,a wodór plus tlen no i impuls w postaci iskry na dodatek w określonym stężeniu (o ile pamiętam to do 14% )tworzy mieszaninę wybuchową,powyżej tychże procent to już mieszanina zapalająca...

30

Odp: Witam

dodam jeszcze że przy ładowaniu akumulatora wydziela się tylko i wyłącznie wodór......

31

Odp: Witam

Przypomnij sobie elektrolizę wody to zmienisz zdanie...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

32

Odp: Witam

woda z kwasem siarkowym to nie to samo...