361

Odp: Żyto

Kłosy piękne!  Liście trochę gorzej. Widac że grzybki mieszkają tu nie od wczoraj.... 
Opryskane wszystko? Bo jestem ciekaw czy będzie różnica w plonie. A wczęśniej było na grzyba czy nie?

362

Odp: Żyto

Wcześniej było pryskane na grzyba soligorem w połowie kwietnia i było ok teraz jak susza i po suszy przyszły deszcze troszkę ciepła i zaczęło sie pokazywać ale rozchodzi sie tempem błyskawicy

363

Odp: Żyto

Byłem u mnie  pryskane przed kwitnieniem samym tebukonazolem w dawce 150g czystego na ha jest dobrze ale nie idealnie. właściwie nie wiem czy to pozostałości po suszy czy grzyby.... nie wnikam bo i tak nic z tym robił nie będę.  Rdzy jako takiej brak

364

Odp: Żyto

Żyto zdziabane. Z 1,7 ha z czego 0,5 to kopny piach omłóciłem równe 10t. Co daje średni plon bliski 6t z ha. Biorąc pod uwagę że na piachu do zbiornika prawie nic nie leciało całkiem nieźle.
Dańkowskie rubin śmiało dotrzymuje kroku hybrydą i mieszańcą. Tylko się trochę wywaliło . Moja wina bo z regulatorami jestem bardzo ostrożny - oszczędny... było 1l medax top ale zdecydowanie za późno...

365

Odp: Żyto

Miał ktoś Dańkowskie Diament? Jaki plon i jak z wyleganiem? Jak kukurydzę bym sprzedał na pniu na kiche to właśnie machnę żytko tylko właśnie nie wiem czy to populacyjne czy jakąś hybrydę...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

366

Odp: Żyto

kiedyś miałem 6t dawało. ale to było dawno.......  Polecam rubina. Dostałem ofertę C1 za 160 zł na ha.  Hybrydy wysiadają...

367

Odp: Żyto

Pewnie spróbuję kawałek z tym rubinem. Hybryda brasetto dała mi 5 t na "kopnym piachu" smile zapewne nie lepszym niż Twój Krzysiek. Zwykłego populacyjnego już nigdy nie zasieję !

368

Odp: Żyto

Jest żyto hybr. niechętnie zjadane przez jeleniowate z którymi mam problem,czytałem o nim ale nie zapisałem nazwy,może ktoś zna

369

Odp: Żyto

Androl ale ten Rubin to przecie je populacyjne... Palazzo z KWS ładnie sypało i dobre na paszę dla świnek, ziarno wygląda jak pszenżyto. Jednak koszt na zasiew dość wysoki...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

370

Odp: Żyto

Laszek napisał/a:

Androl ale ten Rubin to przecie je populacyjne... Palazzo z KWS ładnie sypało i dobre na paszę dla świnek, ziarno wygląda jak pszenżyto. Jednak koszt na zasiew dość wysoki...

Tak ale według opisu odmiana o skróconym źdźble, nadająca się do intensywnej uprawy.
Palazzo słabiej u mnie wychodziło.

371

Odp: Żyto

Dańkowskie diament siane 2raz po centrali z 5ha sypnęło mi 20ton. Wynik może taki sobie ale adekwatny do nakładów. Żyto dostało 0pod korzeń, na wiosnę 150kg saletry i 100mocznika. Jeden oprysk na dwuliścienne i miotłę i to wsio. Z upraw to raz gruber raz brona i raz siew agregatem talerzowym. Stanowisko 5-6 klasa. Około 1,4ha po ziemniakach i tu sypało ponad 5, reszta po zbożu.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

372

Odp: Żyto

Krzysiek siałeś może hybrydę tur f1? Mam propozycję ale cena mnie zastrzeliła.... 200za jednostkę. Czy lepiej rubin po 160 na ha?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

373 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-09-01 20:43:54)

Odp: Żyto

Nasiona i tak ponad 2 razy droższe........ 
A po ile w tym roku KWS sprzedaje swoje żytka?
Aczkolwiek sam się zastanawiam czy go trochę nie wziąść u  nas chodzi po 190

374

Odp: Żyto

Ktoś posiada może z niedalekich stron rubina? Potrzebuję go na minimum 12 ha.

375

Odp: Żyto

Pawel21990 napisał/a:

Ktoś posiada może z niedalekich stron rubina? Potrzebuję go na minimum 12 ha.

Ja brałem z Twojej CN, znajomy ma, brał w ubiegłym roku zgadaliśmy się gdy już do mnie jechało, mogę zapytać miałbyś niedaleko.

376

Odp: Żyto

Nie opłaca się siać rubina nie kwalifikatu. Zapłaciłem 55zł za jś wsieję góra 1,8  tj 99zł - 80 zł zwrotu ....... nie ma o czym mówić ...

Generalnie sieję 3,5 ha tura i 2,2  rubina. Muszę jeszcze potestować skracanie tego drugiego. Bo dziad się wywraca...   No i będzie porównanie. Podobno w tym roku populacje które dostały papu sypały lepiej od hybryd. Ciekawe czemu...

377

Odp: Żyto

Krzysiek tak mało żyta? Wydawało mi sie że siejesz go znacznie wiecej....
Ile kilo ma ta jednostka¿ 50? Bo mi strasznoe mało wychodzi kasy za nią.... U nas rubin 1600/tone.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

378

Odp: Żyto

U mnie już nie ma nic w centrali

379 Ostatnio edytowany przez androl (2015-09-17 09:45:33)

Odp: Żyto

Jednostka 50 kg u nas stówka bez paru groszy, norma w zależności od terminu siewu od 1,8 do 2,2
To Cię podkupiliśmy, razem z kolegą wzięliśmy na 17 ha, jeżeli chcesz ubiegłoroczne to ma nawet dwóch, mogę Cię skontaktować.
aha to wszystko wina Krzyśka za bardzo je wypromował wink

380

Odp: Żyto

ja wziąłęm ostatnie 7 jednostek Tura i jedną z kwsu nie pamiętam nazwy. A ile jest w jednostce? bo żeby wysiać te 2 jednostki żeby się kilogramy zgadzały