21

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

ja ustawiałem swój ażurowy i dopiero były efekty jak co to pisz na meila dam ci nr tel i wszystko wyjaśnię pamiętajmy że używane obrotówki też były różnie traktowane mój  jak kupiłem to miał założone podwójne zabezpieczenia kołkowe to aż cały korpus miałem u kowala i prostowaliśmy na gorąco

22 Ostatnio edytowany przez mw_marcin (2014-08-15 21:48:44)

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

wojtas napisał/a:

PAnowie pytanie takie... orając pługiem w prawo pług ciągnie w lewo tak że jak nie skontrujesz to ciągnik obróci  ...  w lewo to samo ... fakt większy ciągnik   niż ostatnio ... też nie bardzo pierwsza skiba  dorzuca ...  i nie wiem co biega   lemiesze były tylko wymieniane   

patrząc na to co piszecie to płoza ma być równo z  czubkiem lemiesza   ? dobrze rozumię ?  u mnie na nowych lemieszach lemiesz jest jakieś 3 cm dłuższy przez co wystaje  czy to może być ta przyczyna ?

Po mojemu to źle ustawiony punkt uciągu. Jeśli ciągnik większy to i rozstaw kół inny. raczej trzeba ustawić od początku.
https://www.youtube.com/watch?v=Vnc4mXTKeho

23

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

Panowie mam problemik ...  pierwszy korpus mi tak jak by nie dorzucał  bo robi dziurę i znaczy przejazdy ... po drugie  strasznie mi ciąga pługiem w stronę nie zaoranego ....   płozy wytarte dość dość  czy to wina płóz ??  lemiesze zostały nowe założone

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

24

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

Wina płóz lub za dużo nastawione.A jeśli o pierwszy korpus chodzi to spróbuj do koła dosunąć u mnie pomogło.

25

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

zawsze jak się założy nowe lemiesze to bardzie odcinają ziemie i wtedy płoza nie ma o co się oprzeć możesz bardziej rozkręcić pług albo nowe płozy w ostateczności można coś do nich dospawać.

26

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

pierwszej skiby nie przesunę bo się nie już więcej nie da ...  jeszcze bardziej rozstawić  hmm nie próbowałem ale nawet też juz nie wiem czy się więcej da .... muszę zobaczyć ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

27

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

To może zwęż ciągnik.

28

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

zweżyć ciągnika się nie da .... ta krowa ma z 2.8m szerokości  ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

29

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

te case ma tyle? jak kombajn, a felg nie da się obrócić?