161

Odp: dzierżawa

dziś miałem u siebie przetarg działka rolna niecałe 0,5 hektara 6 klasa wybili do 3 ton pszenicy i co wy na to i na 2 lata i papa

162

Odp: dzierżawa

PIORĄ FORSĘ I czekają na zagraniczniaków ,

Leszek   dla kolegów'

163

Odp: dzierżawa

No nic innego a jak ktoś chce faktycznie kupić do siebie to płaci kosmos. Dwie wioski dalej gościu ostatnio kupił 35 ha po 80 tyś! Dla mnie to chore

E 516 na części
Telefon 695 076 269

164

Odp: dzierżawa

A ja zauważyłem ciekawe zjawisko jak na kupno z  agencji to sie biją i po 37 za hektar  ale gość ma 30 ha w kawałku To  ci sami nie chca nawet z nim dyskutować  ziemia 3b i chętnego nie ma po 27 tys za ha

165

Odp: dzierżawa

moze dlatego ze agencja na raty rozkłada?

Rolnik z powołania:-)

166

Odp: dzierżawa

zauwazylem ze u mnie biora duze kawalki w dzierzawe od agencji. 3 lata, po trzech pierwokup i maja wlasność. Jest na sprzedaz u mnie w miejscowosci 29ha pod lasem po 14 tys za hektar. Tylko to jest cena pierwokupu, ale z tego co wiem nie beda tego kupować. Nie tak drogo, a nawet nie moge wziac udzialu w przetargu bo nie spelniam wymogow ANR.

167

Odp: dzierżawa

u mnie agencja nie robi przetargów na dzierżawę z prawem pierwokupu - zwłaszcza jak dzierżawa na tak krótki czas.

gg 5118068

168

Odp: dzierżawa

panowie podpowiedzcie, moge wziac 5ha w sumie otoczone lasem, takze zwierzyna zrobi spustoszenie. Warunki takie, dopłaty i podatek bierze własciciel, ja sieje, zbieram i straty łowieckie też moje (taa już widze jacy oni chetni do szacowania smile ) ziemia IV - VI klasa, z czego przewaga V. Liczyłem to na papierze, musze oddać ponad 2t pszenżyta z hektara ( przy cenie 600zł/t) żeby wyjść na zero, nie licząc przy tym mojej pracy i amortyzacji sprzętu. Wg mnie bardzo średni interes (nie znam działki, ale nie sądze żeby pszenżyto chciało tam sypac więcej niż 4t/ha przy sprzyjających warunkach) ale może da sie tu zarobić, np siejąc żyto czy grykę? Co myślicie?

169

Odp: dzierżawa

Bierz bo jak nie to ja je wezmę .

170

Odp: dzierżawa

Marnujesz czas i papier na liczenie.
Jak chcesz mieć więcej to bierz jak nie to nie..... koseś weźmie wink

171

Odp: dzierżawa

chcieć może i chciałbym, ale jak mam robić tylko po to żeby robić to wole mecz przed tv obejrzeć. Koseś nie ma sprawy, tylko wpadnij na kawke smile

172 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-08-27 21:58:43)

Odp: dzierżawa

A jak za parę lat znikną dopłaty to rzucisz ziemię? z 25t oddać 2 to chyba nie dużo...

173 Ostatnio edytowany przez Matey (2015-08-27 22:08:55)

Odp: dzierżawa

wiesz, moje gospodarzenie nie opiera sie głownie na dopłatach jak u niektorych "unijnych rolników", ale trzeba wziac pod uwage ze jest to nowa dzialka, nie uprawiana x lat, ph strzelam w okolicach 4,0, z kazdej strony otoczona jest lasem, do tego moze dojsc rok taki jak tegoroczny i jestes w plecy. Wg mnie sprawiedliwe warunki to doplaty na pol, podatek uprawiającego. A i podejrzewam, że gdyby nie lokalizacja tej działki to bym Was o to nie pytał, tylko zaryzkował uprawe

25 ton czego? żyta, pszenzyta? nie ma szans na taki plon tam, raz ze zaniedbana działka, dwa zwierzyna conajmniej 30% wytłucze, a kalkulowalem dla hektara, czyli z 5 ha robi sie 10 ton

174

Odp: dzierżawa

Ile ten ugór ma lat?  im starszy tym lepszy.  Brałem ostatnio dwa kilkunastoletnie ugory ph w granicach 6,6 Najbardziej ziemię zakwaszają nawozy.....
Tego roczny.... jest nieprzeciętny....
Na zwierzynę jest pastuch.
Mam taki kawałek przy lesie 5 ha do okoła las i nieużytki to mój najlepszy kawałek w tym roku miałem praktycznie 0 strat. Tylko trzeba dbać by pastuch był należycie zamontowany. Jak tam chcesz....  mam na takich warunkach 1,7 ha i nie narzekam od IV do VI 50/50 10 t żyta wytargałem

175

Odp: dzierżawa

Oj nie pamietam dokładnie, coś kojarzę że kilka lat do tyłu, z 7-8 rósło tam sporo samosiewów drzew, ktoś to wykarczował, przesiał rok czy dwa i przez ostatnie trzy stoi i nic sie tam nie dzieje. Oj przespie sie chyba jeszcze z tym, bo nie wiem, musze pomyslec. Krzysiek co siejesz na tym kawałku?

176

Odp: dzierżawa

owies bo dostałem wiosną a potem pszenica i znów pszenica i teraz zasieję tam pszenicę.
Od kopnego piachu do gliny.
Od 1t z ha do..... plonów powyżej wzorca .....

177

Odp: dzierżawa

Ponad połowa mojego gospodarstwa to takie beneficja i moja babina się śmieje, że mamy 2 razy tyle co ich właściciele. Jest dobrze że liczysz, a teraz naucz się liczyć dobrze. Miałbym bliżej to bym ci podebrał.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

178

Odp: dzierżawa

U nas jest jeden taki bierze wszystko w okolicy 30-40 km od domu dopłaty + podatek właściciel od daje jeszcze od siebie 900 zł jest tylko jeden warunek umowa na 10 lat i wszystko na papierze.

179

Odp: dzierżawa

Piszesz papier i już masz kasę z akcyzy.

180

Odp: dzierżawa

Pisałem gdzies o tym mam do dzierzawy 3 dziaki , sa blisko mnie czyli nie cały kilometr dość duzo zainteresowanych 1 działka 19,657 czynsz 47,4dt , 2 działka  15,918 czynsz 24,oo dt
3działka 16,261 czynsz 36,00 dt ile dac zeby było bezpiecznie i w miare rozsądnie ziemia  IV A IV B I kawałki v pomożecie podpowiedzieć coś