1,061

Odp: Uprawa bezorkowa

Dzień czasu ostrzyliśmy talerze i jest w tej chwili dociążona. Myślę, ją przerobić na pół zawieszaną, lub kupić gotową jakąś ruską.

1,062

Odp: Uprawa bezorkowa

to talerze się ostrzy???

1,063

Odp: Uprawa bezorkowa

W małej talerzówce same się pieknie ostrzą, a w drugiej agromasza, to te talerze są dobrej jakości, ale nie ostrzą się wcale. Kat jest za mały i one jakby się toczą po ziemi.... nie jestem z niej za bardzo zadowolony,

1,064

Odp: Uprawa bezorkowa

Trzeba Panowie sie zebrac i jechac do Marka na szkolenie na temat maszyn do bezorki smile na zywo inaczej jest niz czytajac przez internet smile Tylko trzeba wziac ze soba jakies dobre % załączniki za pokazanie wszystkiego big_smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,065

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak by co to po drodze możecie wpaść do mnie bo po % u Marka daleko nie dojedziecie , a że mam domek gościnny to i wycieczka może przenocować .

1,066

Odp: Uprawa bezorkowa

Panowie mam przedni podnośnik ile mocy potrzebuje kosiarka czołowa ok 3m?  Kosić w żniwa po samej ziemi też nie chciałbym, a wolałbym zmulczować ścierń. Choć typowy mulczer byłby najlepszy. Tak myślę, o tym bo prościej byłoby zaorać i nie kombinować jednak już widzę, jest dobrze a może być jeszcze lepiej. W zasadzie chodzi o pola po pszenicach.

1,067

Odp: Uprawa bezorkowa

Nie przesadzaj poprostu trzymaj nisko heder. Trzeba się przyzwyczaić. Jak chcesz coś kombinować to zrób automatyczne sterowanie wysokości.

1,068

Odp: Uprawa bezorkowa

talerzówka musi być ciężka, i tego się nie oszuka. moja zrobiona na talerzach i sprężynach burego wchodzi i miesza wszystko i zawsze a oryginalna u znajomego najczęściej skrobie tylko po wierzchu bo za sucho, lub za dużo słomy czy zielska.

1,069

Odp: Uprawa bezorkowa

Gdzie orzą? W ogóle oni mają pług? smile Będę się z nimi widział to zapytam.

1,070 Ostatnio edytowany przez mw_marcin (2015-09-13 21:39:58)

Odp: Uprawa bezorkowa

Tak wygląda próba orki na jednym z moich pól. http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ff7d3e00e0dd.jpg
To strasznie ciężka ziemia, trudna do uprawy. Miał być tam jęczmień ozimy, ale ściernisko zrobione po pszenicy gruberem, przez suszę w ogóle nie skiełkowały samosiewy. Myślałem żeby przejechać jeszcze raz gruberem i posiać w to jęczmień, ale samosiewów będzie co niemiara. Może posieje jeszcze raz pszenice, tylko jaki to da plon ? Raczej na pewno nie będę tego orał.

1,071

Odp: Uprawa bezorkowa

mpopis napisał/a:

talerzówka musi być ciężka, i tego się nie oszuka. moja zrobiona na talerzach i sprężynach burego wchodzi i miesza wszystko i zawsze a oryginalna u znajomego najczęściej skrobie tylko po wierzchu bo za sucho, lub za dużo słomy czy zielska.

Marku tylko twoja ma wagę i jeszcze jedna bardzo ważna  rzecz  smile czas w jakim ty wykonujesz pierwszą uprawkę zaraz za kombajnem gdzie jest jeszcze przez kilkanaście godzin wilgoć w ziemi.

A tak na oko jaką ona wagę pamiętasz może.

1,072

Odp: Uprawa bezorkowa

na oko to chłop... niedługo będę miał wagę i poważę maszyny

1,073

Odp: Uprawa bezorkowa

Tak patrzyłem na ceny 3metrowych ruskich talerzówek i na drugi rok musi być taka. Zostało mi po pszenicach z 5hektarów, reszta to jęczmienie lub rzepaki z którymi nie ma kłopotów. Mam parę kawałeczków na których posieję pszenicę w pszenicy coby nie latać z opryskiwaczem i kombajnem i to najwyżej przebronuję po siewie....

1,074

Odp: Uprawa bezorkowa

Marcin daj sobie spokój z tym jęczmieniem  siej pszenicę jak była w tym roku to za rok też będzie. Ja sieję trzeci raz a w planie jest czwarty. Nie wiedzę spadku tylko wzrost plonu a robactwa i grzybów jakoś więcej też nie ma...
Samosiewy - docisnąłeś dobrze po zerwaniu ścierni?

1,075 Ostatnio edytowany przez mw_marcin (2015-09-15 21:38:11)

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek napisał/a:

Marcin daj sobie spokój z tym jęczmieniem  siej pszenicę jak była w tym roku to za rok też będzie. Ja sieję trzeci raz a w planie jest czwarty. Nie wiedzę spadku tylko wzrost plonu a robactwa i grzybów jakoś więcej też nie ma...
Samosiewy - docisnąłeś dobrze po zerwaniu ścierni?

Tylko gruberem z wałem rurowym. ale było tak sucho, że nic nie powschodziło. Chyba tak zrobię/ a jęczmienie pójdą po rzepakach. Mam wielki dylemat z tym nieoraniem w tym roku, do takiej uprawy mam tylko grubera z 7 łap ze "skrzydełkami" i tak myślę by po faceli też nie orać, a tam z kolei chce dać żyto. Nie wiem czy zimą nie wezmę się za stworzenie czegoś na wąskim dłucie.

1,076

Odp: Uprawa bezorkowa

Panowie czy już wiadomo czego niektórzy bezorkowcy pooraali swoje pola? Jestem ciekaw co było przyczyną.

1,077

Odp: Uprawa bezorkowa

Raz na 4-5 lat trzeba zaorać, górną pruchnice przerzucić na dół,poprawić strukture gleby,no i ze względu na nornice czy inne gady.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

1,078

Odp: Uprawa bezorkowa

Co było przyczyną? Często jest tak jak przychodzi nowy zarządca i jest orkowcem... U Stokłosy już ładnych parę lat robią bez pługa i źle to nie wygląda. Jednego roku jedno pole koło mnie zaorali ale wyglądało to jak psu z d...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,079

Odp: Uprawa bezorkowa

bo było  sucho, i pewnie myśleli że wyorzą wilgoć smile . Jak nie było zerwane ściernisko i wilgoć poszła w p....du, to święty boże nie pomoże.

1,080

Odp: Uprawa bezorkowa

Grzegorz89 napisał/a:

Panowie czy już wiadomo czego niektórzy bezorkowcy pooraali swoje pola? Jestem ciekaw co było przyczyną.

Grzesiu na razie nie ma nikogo w mojej okolicy od niuch u mnie maja 60 hektarów reszta w siedzibie firmy 20 km ode mnie.

PS.
Może tak jak Marek pisał.