381 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-09-17 19:54:28)

Odp: Żyto

Wszystko jest na opakowaniu....
Jednostka tura to 31kg ale to zależy od którego producenta.
Jednostka rubina 38,5  ( worki są pakowane po 51kg tj 1,3 jednostki)
Chyba w większości kraju jest teraz optymalny termin siewu. Żadnego z wyżejwymienionych nie siejcie więcej jak 1,8jś  Jak komuś wyjdzie 1,5 to nie będzie biedy...
Ja oczywiście pier**l i 2 ha mam za gęsto...... dużo za gęsto...... strata kasy i już.

382

Odp: Żyto

Ja sieję gatano z kws q worki mam 34.5na czyli na 2 ha wsypałem 4 worki czyli 4 jednostki czyli 138 kilo posiałem i zostało mi jakies 3 kg co daje nam 135 kg na 2 ha czyli 1,9 jednostki na ha nie za dużo zostawić czy zmniejszyć.Cyrki jak nic zamówiliśmy agregat talerzowy w firmie Roltech miał być od ręki a wyszło jak zwykle jedzie juz tydzień i dojechać nie może trochę zaliczki wpłacone zwlekają musiałem stary przeprosić ale dobrze się robi wiec poczekam jeszcze kilka dni

383 Ostatnio edytowany przez diablo-31 (2015-09-17 20:46:45)

Odp: Żyto

http://www.kws-zboza.pl/zyto-zukiem-zaw … rettyPhoto[inline]/0/

haa nawet motyw fortchritta jest na filmiku KWSu :dance:

384

Odp: Żyto

Marcin jak możesz to zmniejsz.... bo 1,9 nic nie da. No chyba że nasionek już nie oddasz.....a przy takim siewie styknie na wszystko...

385

Odp: Żyto

Ja właśnie sieje VISELLO z kwsu wychodzi jakieś 60kg na ha a w worku 33,6kg

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

386 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-09-17 23:01:42)

Odp: Żyto

W tym roku hybrydy drobne w poprzednich latach  jś ważyła około 38kg. Tu widać że hybrydy nie radzą sobie w suszy. Przewagę mają tylko w dobrych warunkach.
Ale potestuję..... Mam trochę tego trochę tego.....

Pada deszczyk big_smile

387

Odp: Żyto

I lezie do mnie. A na gline nie moge pługa  uciągnąć bo sie trsktor ślizga. Dla !mie styknie do końca miesiąca deszczu...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

388

Odp: Żyto

Krzysiek napisał/a:

Wszystko jest na opakowaniu....
Jednostka tura to 31kg ale to zależy od którego producenta.
Jednostka rubina 38,5  ( worki są pakowane po 51kg tj 1,3 jednostki)
Chyba w większości kraju jest teraz optymalny termin siewu. Żadnego z wyżejwymienionych nie siejcie więcej jak 1,8jś  Jak komuś wyjdzie 1,5 to nie będzie biedy...
Ja oczywiście pier**l i 2 ha mam za gęsto...... dużo za gęsto...... strata kasy i już.

Na worku rubina 50 kg pisze "jeden worek = 0,5 ha 1,3 mln kiełkujących nasion"

389

Odp: Żyto

trochę za dużo 1,3 na 0,5... to tak po 20 września ale to też zależy w której części kraju...

390

Odp: Żyto

jak chce to urośnie, nie ma co być aptekarzem. Każda jesień jest inna, raz dobry wczesny siew a raz późny... Rok temu siałem pszenżyto krótko przed świętami w grudniu i zdążyło uruś

E 516 na części
Telefon 695 076 269

391

Odp: Żyto

też prawda..... tylko tu chodzi o kasę... po co przepłacać

392 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2015-09-19 21:16:18)

Odp: Żyto

androl napisał/a:
Krzysiek napisał/a:

Wszystko jest na opakowaniu....
Jednostka tura to 31kg ale to zależy od którego producenta.
Jednostka rubina 38,5  ( worki są pakowane po 51kg tj 1,3 jednostki)
Chyba w większości kraju jest teraz optymalny termin siewu. Żadnego z wyżejwymienionych nie siejcie więcej jak 1,8jś  Jak komuś wyjdzie 1,5 to nie będzie biedy...
Ja oczywiście pier**l i 2 ha mam za gęsto...... dużo za gęsto...... strata kasy i już.

Na worku rubina 50 kg pisze "jeden worek = 0,5 ha 1,3 mln kiełkujących nasion"

U mnie worek Rubina waży 44kg/0,5ha/1,3mln nasion, ziarno drobniejsze jak mojej hybrydy[palacco] z magazynu,dawno nie siałem populacyjnego i jak mi trochę zabraknie zasieję dla porównania swoją hybrydę obok Rubina.

393

Odp: Żyto

żyto zaczyna bieleć brak azotu i wody....

394

Odp: Żyto

to szron smile moje dopiero czerwone.

395

Odp: Żyto

siałem rubina po 95 kg na ha już na wierzchu , szczotka . na razie super.

Leszek   dla kolegów'

396

Odp: Żyto

U mnie żyta na rannych przymrozkach rosną i na rosie. Ostatni deszcz spadł 19 września gdzie już przed nim było cholernie sucho.

397

Odp: Żyto

Panowie mam pytanko. W tamtym roku miałem na oziminach grzyba. Pytanko co robić tzn. W tym roku na wszystkie żyta polałem 30tyś litrów gnojówki świńskiej na Ha. Ziarka zaprawiałem a w poprzednim roku Poli 8 i wapno. Pięknie powschodziły i rosły aż do teraz. Delikatnie miejscami żółknie i nie wiem za bardzo co robić na wiosnę. Boję się że to znowu grzyb sad

398

Odp: Żyto

Stachu napisał/a:

Panowie mam pytanko. W tamtym roku miałem na oziminach grzyba. Pytanko co robić tzn. W tym roku na wszystkie żyta polałem 30tyś litrów gnojówki świńskiej na Ha. Ziarka zaprawiałem a w poprzednim roku Poli 8 i wapno. Pięknie powschodziły i rosły aż do teraz. Delikatnie miejscami żółknie i nie wiem za bardzo co robić na wiosnę. Boję się że to znowu grzyb sad

Stachu a sprawdzałeś czy jakiś szkodników nie masz w korzeniach typu drutowce lub inne

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

399

Odp: Żyto

A może ta gnojówka coś napaskudziła.
Jak jest wyrośniete to przy wilgotnej pogodzie może coś się dziać na dole tn przy liściach leżących na glebie. Ale to w roślinach w pełni krzewienia a w tym roku było sucho i tylko gdzieniegdzie żyto jest takie wyrośnięte.
Zaprawiałeś ?
A czym?
JAk?
I co?
Ba jak widzę takich co nawet nie wyczyszczą ziarna bo twierdzą że jest czyste to mnie krew zalewa.....
Pamiętam że jedego roku brakło kwalifikatu i dosiałem z 100kg F2 oczywiście zaprawionego.
Na polu było widać.....  Nie mówię o plonie tylko o zdrowotności....

400

Odp: Żyto

Kupiłem dokładną wagę cyfrową w gramach i zaprawiałem na sucho w siewniku z braćmi żyto syntetyczne. Nazwa zaprawy to ORIUS EXTRA 02WS. Zboże oczywiście wiane wialnią wiatrową bez przetaków. Są miejsca gdzie listki są żółte od dołu. Dawka bejcy zgodnie z ulotką. Ps najpierw wsypaliśmy trochę zboża więcej bejcy a potem tak jak zalecają i za każdym razem mieszaliśmy. Pierwszy rok wsiałem BONO hybrydę ale tam dałem 250kg poli 8 pod korzeń i nic więcej i jest ok. Może ta gnojówka hmmm. Kumpel co roku leje i na 6klasie co roku git zboże a kłosy jak baty to i ja się pokusiłem. Dodam że wapna nie sypie!