201

Odp: porada od strony prawnej

Dzięki ale jednak dupa z tego będzie .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

202

Odp: porada od strony prawnej

Zasiedzenie ma podstawy tylko wtedy gdy urzytkowałeś nieruchomość nieprzerwanie przez 30 lat nie wiedząc o tym że jest inny właściciel i nie było z nim umowy i nie płaciłeś czynszy dzierżawnych przez ten okres.

203

Odp: porada od strony prawnej

Koledzy taka sprawa moj wuj ma ziemie z agencji dzierzawa jest jeszcze na 6 lat ale ma raka i raczej juz nic nie da sie zrobic co dalej bedzie z ta dzierzawa uprawiam ta ziemie juz pare lat chcialem siac w tym roku lucerne ale nie wiem czy jest sens czy jest jakas mozliwosc zeby to przeszlo na mnie czy raczej pujdzie to pod mlotek

Fortschritt zt 423 a razy 2

204

Odp: porada od strony prawnej

Jedź do Piły do agencji i gadaj. (Pryskałeś wczoraj przed Studzieńcem bo jechałem do Chodzieży i widziałem 323 z opryskiwaczem)

E 516 na części
Telefon 695 076 269

205

Odp: porada od strony prawnej

Tak pryskalem zostal mi h i mowie jade i sie udalo przed deszczem a powiedza mi w agencji

Fortschritt zt 423 a razy 2

206

Odp: porada od strony prawnej

No jak jest dzierżawa z agencji to raczej. Ale tam na Motylewskiej w Pile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

207

Odp: porada od strony prawnej

michu23 napisał/a:

Koledzy taka sprawa moj wuj ma ziemie z agencji dzierzawa jest jeszcze na 6 lat ale ma raka i raczej juz nic nie da sie zrobic co dalej bedzie z ta dzierzawa uprawiam ta ziemie juz pare lat chcialem siac w tym roku lucerne ale nie wiem czy jest sens czy jest jakas mozliwosc zeby to przeszlo na mnie czy raczej pujdzie to pod mlotek

Dawne umowy były raczej spisane po łepkach więc jeśli się nie dogadasz w Agencji to jeśli niema obwarowań to wuj może ci wydzierżawić.

208

Odp: porada od strony prawnej

no on ma juz z 20lat ta ziemie w dzierzawie od agencji a wiem ze jak pujdzie to na przetarg to nie mam wcale co tam isc bo cene podbija i to dojsc wysoko chcial bym zyskac prawo pierwokupu to by bylo najlepiej albo chociaz do konca miec ta dzierzawe przez te 6 lat jeszcze

Fortschritt zt 423 a razy 2

209

Odp: porada od strony prawnej

Jeśli agencja się zgodzi to od razu mogą przenieść dzierżawę na ciebie, albo najpierw aneks jako współdzierżawca, a potem on się wycofa i zostajesz jako dzierżawca

210

Odp: porada od strony prawnej

aha no tak bo po smierci dzierzawcy gdy bede mial aneks jako wspuldzierzawca zostaje wtedy dzierzawca ja rozumiem

Fortschritt zt 423 a razy 2

211

Odp: porada od strony prawnej

Panowie może wiecie jak blisko granicy można postawić stertę na polu.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

212

Odp: porada od strony prawnej

michu 23 wiem bo to przerabiałem  z anr miał muj wuja i też zmarł za życia nie przejmiesz
przepisać moze ojciec synowi czy córce i nikomu innemu i tylko wtedy jak rezygnuje i jest to zwiazane z przejeciem gospodarstwa
jeśli wuja żyje i jest wporzo poproś o wycene zeby sie zapytał i niech kupi na siebie a potem odda tobie jako darowizne moze zaras agenja tego nie zablokuje bo dać można każdemua nie sprzedać
no i jak 20 lat to ma wója prawo pierwokupu
jeśli chodzi o twoje używanie i pobieranie dopłat dopóki płaci wója dzierżawe nie beda sie czepiać ale sie niechwal bo jak on nie obrabia a ktoś inny to wtedy moga ci ja zwyczajnie odebrać bo tak też już widziałem
zawsze można sie odwołać do prezesa anr ale on to już polityka i układy
pozdrawiam i szcześcia życze

213

Odp: porada od strony prawnej

jamir12 napisał/a:

Panowie może wiecie jak blisko granicy można postawić stertę na polu.

Wymogi dotyczące ustawiania stert, stogów i brogów.


Przy ustawianiu stert, stogów i brogów należy zachować co najmniej następujące odległości:

od budynków wykonanych z materiałów palnych - 30 m,
od budynków wykonanych z materiałów niepalnych i o pokryciu co najmniej trudno zapalnym - 20 m,
od dróg publicznych i torów kolejowych - 30 m,
od dróg wewnętrznych i od granicy działki - 10 m,
od urządzeń i przewodów linii elektrycznych wysokiego napięcia - 30 m,
od lasów i terenów zalesionych - 100 m,
między stertami, stogami i brogami stanowiącymi odrębne strefy pożarowe - 30 m.

214

Odp: porada od strony prawnej

No to fajnie, a jak jest wąska działka, to tylko już sprzedać lub trzymać u znajomych/rodziny, bo u siebie się nie postawi... sad

215

Odp: porada od strony prawnej

Pytałem dlatego że sąsiad wydzierżawił działkę i w zeszłym roku dzierżawca zaorał granicę łącznie z 2 m mojej działki a w tym postawił stertę w moim a sąsiad jak mu mówiłem to zaczął się śmiać a że to jego działka to on odpiwiada prawnie i muszę go troszkę wyprostowac.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

216

Odp: porada od strony prawnej

Najgorzej z takimi u mnie też ''ich'' na pęczki....

217

Odp: porada od strony prawnej

jamir to sie inaczej robi

zaoraj jak on żeby nie było rużnicy miedzy polami prestaw słupki żeby stóg był na twoim i niech ci sprubuje zabrać słome ze stogu jaja beda
rozwiązanie numer 2
zapałki no co musi byc uczciwie na 2 raz bedzie wiedział gdzie granica i chlopaki zarobia

218

Odp: porada od strony prawnej

Najgorsza podpowiedź z możliwych bez znaczenia jak wielkim palantem jest sąsiad!

219

Odp: porada od strony prawnej

koseś kiedyś bym nawet o tym nie pomyślał ale teraz ludzie sie zmienili dużo tylko myśli jak załatwić sasiada szeby mu w pięty poszło i to mnie wkórwia takie cwaniactwo nieważne ze po uszy siedzi w gównie,kredytach ale musi byc ja najlebszy najważniejszy a reszta to gówno
Kiedyś na miedzy to sie krowa najadła a teraz jeszcze troszke i nie bedzie nic
umnie gościu w granicy *** beton 30na 30 4 metry w dół frajer 2 urwał płóg ale itak poorał nie ma złotego srodka na hamstwo poprostu sie nie dac

220

Odp: porada od strony prawnej

Nienawiść zawsze rodzi nienawiść, ja z reguły staram się omijać i lekceważyć, żeby nie wpaść w taki błędny cug.... I robię swoje.