221

Odp: porada od strony prawnej

Ja mu grzrcznie i zgodnie z prawem zrobie pusto w kieszeni bo stóg musi przestawić i zapłacić karę a w geodezji zgłosze że usunął punkty geodezyjne i znów spora kara i nanoszenie punktów na jego koszt.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

222

Odp: porada od strony prawnej

jamir zanim to prawnie zrobisz to stóg wiat  zabierze i zgnije sprawy cywilne ciagna sie latami
sad powoła biegłego moze po roku ten wyznaczy po 6 miesiacach bo za dużo ma przcy granice i tak moze sie w 3 zmieścisz
alewiesz ze jak posieje  na twoim to i zbierze i nawet dostanie dopłaty bo on obrabia nie ty i nawt ty po dupie dostaniesz bo oto ze ci wszedl to mniej musisz podac do agencji
niech wam wejda na głowe i narobia
ludzie oczym wy mówicie
prawo do własności czyli do dysponowania rzecza a wy już goniemacie tylko ktoś inny
a po drugie  ma cie prawo do ochrony swojej własności adekwatnie do zagrożenia to nie oznacza ze macie stac i nic nie robić
latami si procesować
jarmir jak taki jesteś pasywny to moze kazdy niech pouprawia twoja ziemie i pomieszka w twoim domu a ty idz na ulice bo trzeba poczekać az sad rozsadzi
wy mówicie nienawiśc rodzi nienawiść  my sie nauczylismy rozmowy i pertraktacji ale to już sie skaczyło każdy ma prawo swoja własność chronić  bo jak by tylko czekał i patrzył to by tu nas niebyło tylko 3 rzesza a my byśmy wygineli nienawiść dała nam wygrać wojne i niedała nam zapomnieć skad pochodzimy i gdzie zmieżamy
powiem ci lepiej unas gościu kupił las 2 hektary
wycioł do cna  obok las miała starsza babciateż coś koło 2 hektary jej też wycioł
jakmyślisz jak to sie skaczyło
babcia 8 lat niedostała złotówki sie procesuje
adwokat zarabia firma nie istnieje niema skad ściągnąć a gościu ma już następną firme
mnie terz wycioł
kilka drzew bo był koniec tygodnia tylko ja sie pier**l zajołem jego maszyne i powiedziałem jak psy przyjechały ze oddam jak ureguluje szkode z nawiazka to on domnie ze ja ukradłem mu przyczepe do drzewa
a ja mu nato ze zabespieczyłem mienie na poczet kosztów i krzywd jakie doznałem przez jego wycinke
policjant spisał i nic mi nie zrobili bo jesli tak robie nie łamie prawa sad rozsadzi tylko potrwa to kilka lat a przyczepa już potrzebna drzewo odał i zapłacił nawiazke ja napisałem pismo ze niechce nic od niego ani on odemnie i oddałem przyczepe przez 1 dzień porzadek można można
spólka wodna pogłebiała rowy gówno z rowu na pole poszłem do firmy i spółki zeby posprzatali wyśmiali mnie a jakaś radca z gminy do mnie zadzwoniła ze mnie obciaza za przestój
poszłem na policje zgłosiłem ze spółka wodna zasmieca mi pole przezdziałalność firmy
firma wyzbierała całe gówno na polu z rowu i 2 lata temu zagroziłem im sprawa bo uszkodziłem opone w kombajnie o kołek z rowu jak czyścili oddali pieniadze
baba z gminy spieprza jak mnie widzi a sasiedzi od 2 lat zrobili moim wzorem porzadek ze spółką wodna wiedza teraz jak unas sie czyści i ile kosztuja straty a jak niechca płacić to za każda grudke ziemi na moim dzwonie na policje i zawiadamiam o wtardnieciu na moja posesje i sprzaqtać też sie nauczyli
musisz być twardy bo cie zjedza

223

Odp: porada od strony prawnej

joker-konin jesteś moim idolem,porządek musi być.

224

Odp: porada od strony prawnej

Taak, wszy na czole, ale parami...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

225

Odp: porada od strony prawnej

https://www.youtube.com/watch?v=cAaeNBN3Zk4

226

Odp: porada od strony prawnej

śmiechy śmiechami ale jak sąsiad atakuje moją miedzę to zawsze są akcje odwetowe smile

227

Odp: porada od strony prawnej

Koledzy nastał u mnie nowy problem dotyczący gruntów ornych,a więc problem polega na tym, że kupiłem ziemię  która jest u innego gościa w dzierżawie, tzn. że poprzedni właściciel tej ziemi w tamtym roku dał pewnemu gościowi w dzierżawę na 5 lat, ale w tym roku właściciel postanowił sprzedać, a że udało mi się kupić, a nie obecnemu dzierżawcy to teraz kto ma prawo obrabiać tą ziemię, czy jak już kupiłem to automatycznie wygasa dawna umowa o dzierżawę czy jednak jest nadal i trwa kolejne 4 lata ?? Był ktoś już w podobnej sytuacji ??

228

Odp: porada od strony prawnej

wszystko zależy od ich umowy.  Jezeli nie ma słowa o takim wypadku to na pewno jest okres wypowiedzenia i ten was obowiązuje....

229

Odp: porada od strony prawnej

Właśnie trudne pytanie. Dziś byliśmy u notariusza i jak czytał akt to było napisane, że pole nie jest w dzierżawie z nikim....

230

Odp: porada od strony prawnej

Jeśli umowa zawarta na czas określony i nie ma klauzuli dopuszczającej jej wcześniejsze rozwiązanie za porozumieniem stron a najlepiej jednostronnie to niestety ale poczekasz sobie 4 lata . Miałem podobne starcie tylko byłem po tej drugiej stronie .

231

Odp: porada od strony prawnej

Mam taką sytuację u siebie, kupiłem działkę ale sprzedawca nie poinformował mnie że wydzierżawił tę  działkę  na dziesięć lat, w umowie dzierżawy jest napisane że dzierżawa jest do 31 sierpnia 2019r. Po nie udanej próbie zerwania umowy sprawa trfiła do sądu. Sąd orzekł że dzierżawca ma prawo uprawić ziemię do końca umowy. W uzasadnieniu sąd powiedział że umowa jest z datą pewną a taka umowa nie może być wypowiedziana jednostronie czyli musi być zgoda dzierżawcy i nowego właściciela.Jedyne co mi przysługuje to unieważnienie aktu notarialnego i zwrot pieniędzy ze względu na zatajenie faktu że istnieje umowa dzierżawy.

232

Odp: porada od strony prawnej

Ale jeśli już jest taka sytuacja to jeszcze pytanie kto dopłaty bierze. Bo jeśli jest umowa dzierżawy to powinien dzierżawca. A jeśli dalej brał poprzedni właściciel to można mu koło pióra zrobić.

233

Odp: porada od strony prawnej

po pierwsze trzeba dokładnie przeczytać umowę, i albo dogadać się z gościem albo dokładnie wyegzekwować wszystko co jest w umowie i w razie jakiegokolwiek spóźnienia lub innego odejścia od umowy wypowiedzieć ją. A swoją drogą podać do sądu byłego właściciela o odszkodowanie.

234

Odp: porada od strony prawnej

No sorki ale wiedziałeś przed kupnem że pole jest w dzierżawie więc po co się kopać po kostkach ? Szybciej się dogadać i zapłacić za zerwanie umowy dzierżawy albo tak jak napisał Janusz próbować unieważnić akt notarialny , lub zacisnąć zęby i poczekać 4 lata .

235

Odp: porada od strony prawnej

Ja cierpliwie czekam do końca umowy .Dopłaty dostaje dzierżawca, nawet przez myśl mi nie przeszło aby unieważnić akt notarialny ponieważ dla zaoszczędzenia paru groszy w akcie zaniżyliśmy cenę o trzydzieści procent (nauczka na przyszłość) całe szczęście że czynsz dzierżawny nie jest mały (1500 za hektar)

236

Odp: porada od strony prawnej

to dzierżawę bierzesz ty,tylko się cieszyć smile

237

Odp: porada od strony prawnej

A ja zdecydowałem że zaorze sobie połowę sąsiadowej działki bo skoro zlikwidował granicę i słupki graniczne w zeszłym roku to moje kończy się tam gdzie ja zdecyduję a jeszcze pogonię jak mi słomę ruszą a jak mu nie pasuje to niech idzie do geodezji i powie żeby nanieśli punkty graniczne bo jego szanowny dzierżawca sobie je wyorał.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

238 Ostatnio edytowany przez androl (2015-09-24 23:03:36)

Odp: porada od strony prawnej

"A wszystko przepasane jakby wstęgą, miedzą
Zieloną, na niej z rzadka ciche grusze siedzą"

http://piekielni.pl/41104

239

Odp: porada od strony prawnej

Dzierżawa wypływa na moje konto, z wyrównaniem od dnia aktu notarialnego
Sprzedający myślał że jak sprzeda ziemię to nadal będzie brał kasę za dzierżawę bo jak on to określił to on ma umowę dzierżawy i to jemu należy się kasa.

240 Ostatnio edytowany przez maniek516b (2015-09-26 15:07:50)

Odp: porada od strony prawnej

Z dogadaniem się o ugodę pomiedzy stronami mogę tylko pomarzyć, są ludzie i taborety.... Ale jest i dobra wina, bo 4 dni temu minął mu termin zapłacenia dzierżawy za ten rok, a że nie zapłacił, to pismo o wypowiedzenie umowy dzierżawy już poszło, jeszcze na dodatek to ten poprzedni właściciel lata z papierkami o wypowiedzenie i załatwienie całej formalności bo z mojej strony to zupełnie brak czasu... Dzięki koledzy za podpowiedź, zobaczymy co dalej.