1,681

Odp: Ręcę opadają.

Krew czlowieka zaleje... Juz nie wiem ktory ciagnik robic... :play: :gun: :uuuu:

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,682

Odp: Ręcę opadają.

U nas od wczoraj nieźle leje. Wczoraj ledwo z pola wyjechałem jak szurnęło. A dziś drugie tyle deszczu, wcześniej susza a teraz mocno pada. Tego się obawiałem, że pogoda przekręci się na kopanie buraków.

1,683

Odp: Ręcę opadają.

lepiej nie marudź deszczu za 2 dni nie będzie widać .. a u nas wg nie pada ... i jest tragedia  totalna rzepaki usychają a jęczmień posiany nawet nie myśli kiełkować ... samosiewy schną

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,684

Odp: Ręcę opadają.

Już nie marudzę.... chociaż lata coraz dziwniejsze. Z dwojga złego wolę deszcz niż suszę.

1,685

Odp: Ręcę opadają.

Grzesiek niby nie mamy do siebie daleko, a u mnie nie była strasznie duzo deszczu, ale wilgoć jest

Rolnik z powołania:-)

1,686

Odp: Ręcę opadają.

wczoraj posiałem poplon,, jak wyszedłem z ciągnika na polu to pył wlał się do buta. Nie wiem jak te żyto powschodzi.
Mija rok od zrobienia modernizacji kredyt dupe uwiera, powiększyłem stado mlecznego i cena mleka spadła. Kukurydzy posiałem więcej a mam połowę tego co trzeba. Sprzedałem byki, nawet te co mogły jeszcze poczekać i wywaliłem słabsze krowy. Cena mizeria. Krowy po 3 zł. Planowałem spłacić tym kredyt. Za tą kasę będę musiał kupić wysłodki. A i tak będzie mało. Na wszystkim posiałem poplon, w następnym roku tylko kukurydza. Ani źdźbła słomy nie będzie.
7 listopada minie rok jak pojawiła się pierwsza maszyna z prowu.
Wczoraj odebrałem tablicę że gospodarstwo korzystało z funduszy unijnych.
Planuję powiesić na sraczu za oborą.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

1,687

Odp: Ręcę opadają.

to koledze wspolczuje   ja sie krzywilem ze za krowy dali mi w czerwcu 4,60 a tu 3 zlote   to wszystko wola o pomstwe do nieba ta cala unia i te  modernizacje to o kant dupy rozbic. ja korzytalem z mlodego rolinka fakt  4 maszyny kupilem  ale  z kolejnych prowow juz nie skorzystam te przepisy to sa popierniczone ludzie pracujacy w arimr tez szukaja dziury w calym jeden sprawdza 2 i szukaja dziury w calym ja dziekuje za  ich kase  czasami mam chcec ***... to wszystko i poszukac pracy   wszyscy na nas zarabiaja tylko nie my.  no a teraz masz na glowie i obowiazek prowadzic to gospodarstwo  czy bedzie to oplacalne czy nie  bo modernizacja  przerabane:/

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

1,688

Odp: Ręcę opadają.

Wieszając się, te tablice za w czasu powieście sobie na szyi.

1,689

Odp: Ręcę opadają.

sławek 42 napisał/a:

Wieszając się, te tablice za w czasu powieście sobie na szyi.

jakoś chyba nie koniecznie !!!! kto nie ryzykuje szampana nie pije kiedyś tak mawiali .

Leszek   dla kolegów'

1,690

Odp: Ręcę opadają.

Skończyłem kosić proso, w zeszłym roku dało 2 tony z hektara a w tym 2,5 tony z 3 hektarów, a ziemia jest tak sucha że pług szkrabie po wierzchu i kurzy się że pługa za ciągnikiem nie widać

1,691

Odp: Ręcę opadają.

zawsze mnei to zastanawialo, co pozniej z tym prosem robisz? kto to kupuje i jaka cena pi razy drzwi?

1,692

Odp: Ręcę opadają.

Nie sprzedaję, traktuję to jako drugi plon i wszystko przeznaczam jako paszę dla tuczników

1,693

Odp: Ręcę opadają.

dzis siew i co ... dwa przejazdy i forsz uszczelke pod glowica wyplul wiec zeby czasu nie tracic zapialem mtz pod zestaw szlo elegancko jedno pole skonczone ponad 4ha zasianie wiec zostala pszenica juz mialem konczyc siac dojezdzam do konca pola chce podniesc - a tu nic zero reakcji na wajche kolo siedzenia jak i rozdzielacz kolo kierownicy nie wiem nawet co sie stalo

1,694

Odp: Ręcę opadają.

Oj to nic fajnego  dwa ciągniki w jeden dzień ale nieraz tak jest .
Jak  i u mnie bizonek nie chciał podnieść przystawki do kukurydzy nowa pompa rozdzielacz a tu kicha na pełnym gazie ledwo co . trzeba było mu rękami pomagać .

1,695

Odp: Ręcę opadają.

A mi padły aku w u902 i silnik w forszu i hydraulika w mtz cie no i jakoś trzeba to powoli robić,nawet pola nie ma czym zaorać.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

1,696

Odp: Ręcę opadają.

to jedynie 902 z górki smile i będzie jechał . tak zawsze jest jak się sypie to wszystko po kolei .

1,697

Odp: Ręcę opadają.

xXxSaperxXx napisał/a:

Oj to nic fajnego  dwa ciągniki w jeden dzień ale nieraz tak jest .
Jak  i u mnie bizonek nie chciał podnieść przystawki do kukurydzy nowa pompa rozdzielacz a tu kicha na pełnym gazie ledwo co . trzeba było mu rękami pomagać .

Może na zaworze za małe ciśnienie ustawione

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,698

Odp: Ręcę opadają.

Szwagier miał taki problem w e 512. okazało się że koło pasowe sie kręci a wałek od pompy już nie ..... oberwało wieloklin....  Skręcał podnosił jako tako motowidła ale heder był już za cięzki....

1,699

Odp: Ręcę opadają.

No a mnie grypa rozwaliła i od soboty leże ale jutro muszę jechać do swojego majstra mu pozasiewać. U niego też na całości przekonałem go do uprawy bezorkowej. Sam powiedział że można spróbować i zabaczymy co to będzie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,700

Odp: Ręcę opadają.

okład z młodych piersi pomoże. Jak dobrze pamiętam to małżonka ma Cię czym okładać więc dziś do roboty a jutro do pracy....