541

Odp: Powiedzcie coś o sobie

wszystko zależy od roku

Obecnie chyba od cen nawozów i środków ochrony , które na dziś są nie do przyjęcia

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

542

Odp: Powiedzcie coś o sobie

dlatego ciągle główkuje jak tu ograniczyć zapotrzebowanie na nawóz .... wiadomo płodozmian, przedplon tylko, że to nie wszystko ... do tego wapnowanie i obornik, tak na pewno można zmniejszyć zapotrzebowanie na azot i udostępnić rośliną składniki, które już są w glebie .  podkreślam, że cały czas się uczę i wszelkie poprawki i porady mile widziane ...

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

543

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Szkoda Cię Andrzej. Młody jesteś.
Możesz w życiu robić wiele ciekawych rzeczy a glebę traktować jak hobby. Zarabiaj godziwe pieniądze pięć dni w tygodniu, szósty dzień zmarnuj na to uciążliwe hobby.

544

Odp: Powiedzcie coś o sobie

ale ja to chce robić ... już wielu mnie próbowało przekonać .... ja wole 6 dni w tyg.  robić a 7 "marnować"  big_smile

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

545

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Sory Andrzej. Staram się zrozumieć a nie mogę - widać mało kapowny jestem.
Powiedz mi, dlaczego Ty co rano nie chcesz chodzić do najbliższego sklepu po ciepłe bułeczki ? Nie mów mi, że lubisz co rano chodzić do obory czy chlewni, babrać się w gównie - nie uwierzę. Dziś jedna Twoja konkretna decyzja i jakiś pan X będzie dla Ciebie całą noc te bułeczki piekł. Ty nawet nie chcesz tych bułeczek piec ! Ty chcesz koniecznie oddać swoje zboże (bo przecież nie sprzedać) młynarzowi. Młynarz przemiele, sprzeda piekarzowi mąkę, Tobie otręby, zarobi na piekarzu raz, na Tobie dwa razy. Na tanim zbożu i drogich otrębach. Piekarz wypiecze bułki na ulepszaczach, zarobi dwa razy. Na taniej mące i wydatku bułek z kilograma mąki. Piekarz sprzeda bułki sklepikarzowi, ten panu X, oczywiście z zyskiem. Każdy na Twoim zbożu zarobi, oprócz oczywiście Ciebie. Pieniędzy nie masz, no może satysfakcję i to nie zawsze. Tylko widzisz kolego, własną satysfakcją żony w futro nie ubierzesz, dziecku książek nie kupisz, a właśnie tego od Ciebie Twoja przyszła rodzina będzie oczekiwać. Masz im zapewnić godziwy byt. W tym zawodzie nie widzę dla Ciebie i Twojej przyszłej (lub już obecnej) rodziny, perspektyw godnego życia. Jak chcesz się przekonać czy mam rację, jesteś na dobrej drodze.
Z ziemią jest tak : pieścisz ją, dbasz o nią, dajesz jej co ona chce a na koniec w oczy Ci się nasypie.
Gdybym jeszcze raz miał 19 lat, chcę mieć tyle ziemi, coby się w doniczki z kwiatami zmieściło.

546

Odp: Powiedzcie coś o sobie

moja rodzina to rodzice ja, brat i siostra ..... żyjemy tylko i wyłącznie z tego co zbierzemy i wychowamy .... (wiadomo ze jakąś robotę w zimie na boku mam, ale nie mam z tego stałego dochodu i większość wydaje na tel jakieś imprezy na auto itp )  gdyby mama albo tato gdzieś jeszcze pracowali - to bym się nie spierał. z tego co widzę to da się normalnie żyć . . . to fakt, że jeszcze tak drogich nawozów nie było w połączeniu z tak słabą ceną zboża ale to nie może trwać wiecznie . . .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

547 Ostatnio edytowany przez sławek 42 (2008-12-20 21:33:07)

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Chyba jesteś w błędzie, jeśli chodzi o prognozy. Brukseli właśnie chodzi o niedostępne finansowo nawozy sztuczne. Polska to wielki i piękny kraj. Jeśli byłby jeszcze czysty chemicznie, czyli ekologiczny - to raj na ziemi. Czyste rzeki i jeziora, wokół nich pola golfowe, hotele, restauracje. Najładniejsze nasze córki, do pracy w hotelach. Dobre drogi i autostrady. Co zdolniejsi synowie na TIRy, co brzydsze córki na TIRówki. My też mamy swoją rolę do odegrania. Wozy drabiniaste, chude genetycznie szkapy (nie zagłodzone), bat w rękę, beret z antenką na czerep, wiązka słomy na krypę i jedziemy !
Turyści dowartościowani, głaszczą szkapę po chudym pysku, pasą kostkami cukru, dla nas dobre słowo - lub odwrotnie.
Zapomniałem kto to powiedział: życie zaczyna się od momentu zapewnienia podstawowego bytu materialnego - do tego czasu to wegetacja.
Andrzej, chcesz żyć czy wegetować ? Mnie cukier źle wpływa na uzębienie, chyba że w płynie i po fermentacji.
Za upór masz ode mnie +.

548

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Andrzej masz +za entuzjazm:)

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

549

Odp: Powiedzcie coś o sobie

no właśnie,  te córki hehe  big_smile w Polsce najładniejsze wink pożyjemy albo powegetujemy i zobaczymy big_smile

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

550

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Witam kolegę:beer:,gratuluję uporu i wytrwałosci,też byłem taki uparty ale jak stwierdzili przedmówcy niestety ziemia też mi się przejadła i byłem zmuszony zasiąść za kierownicą TIR-ka ,żonka i dzieciak w domku wołają na chlebek.Powodzonka kolego:)

551

Odp: Powiedzcie coś o sobie

hmm....no rozumie  ...   a z czym startowałeś ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

552 Ostatnio edytowany przez damianborek (2009-02-02 21:05:18)

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Witam nazywam sie Damian;) Co mozna sie dowiedziec z mojego nicku;)Haa^^ Mam 15 lat i dziadka dwum pomagam na gospodaarstwach;)Jeden z dziadkow nazywa sie Irek i posiada 20ha:)(U niego miszkam i gospodaruje;]) W tym trzy ciagniki Fortschritt zt303, Ursus c4011 i c330;) Oraz kilka innych maszynek typu kombajn zbozowy Bizon super z-056,Neptun i ziemniaczany niemiec;) Drogi dziadek nazywa sie Jozek i ma 370ha;) Jemu tez pomagam w wolnych chwilach;) Posiada on Fendt 615 LSA Turbomatic E, Deutz-Fahr Agrotron 150+tur Ursus c4011 oraz c360 3p;)Posiada rownierz Class dominator 108sl maxi oraz John Deere 965;) Bardzo mnie interesuje rola wiec poomagam obu dziadka;)Ale w wiekszosci Irkowi. W przyszlosci jedno z Gospodarstw bedzie calem moje a drogie to po polowiewink Jesli chcecie wiedziec cos wiecej to piszcie na gg: 8004684:)Dodam jeszcze ze to jest moje 1 hobby;] Drogie to CIEZAROWKI;]



Fotki:

http://www.fotoload.pl/index.php?id=3d0 … cbdb475293

http://www.fotoload.pl/index.php?id=883 … 20156aa483

Pozdrawiam;]

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

553

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Damian, zamień hobby miejscami. Masz +.

554

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Nie wiem kolego o co dokladnie chodzi Tobie z ta zmiana hobby miejscami??
Ale dzieki za +;]

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

555

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Drogi Damianku cieszę się że dołączyłeś do naszego grona , ale .... no właśnie jeżeli czytałeś zasady i zarejestrowałeś się na forum to musiałeś się z nimi zgodzić. A tam jest napisane aby starać się pisać zgodnie z zasadami ortografii , Twój post wyklucza wiele zasad ,   starego grzyba bym nie zganił ale w Twoim wieku robić takie błędy to wstyd . Masz tydzień na poprawienie tekstu i pamiętaj pisz bez błędów bo będziesz miał ostrzeżenia , nie twórz wizerunku "chłopa matoła"

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

556

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Rolnik z wyboru troszke mechanik-kombinator.Hobby Wędkarstwo z powodu braku czasu Niedzielne, no chyba że na Dorsze to zawsze mam czas tylko nie w żniwa.

557

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Witam wszystkich, na imię mam Andrzej mieszkam w okolicy Łodzi. Fortschritty jakie posiadam to prasa K 442, i kombajn E 516 B. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

558

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Ok ok Pitrze!! Poprawie sie na pewno;]
Chociaz mam prosbe powiedz mi gdzie dokladnie mam blad bo czytalem to kilka razy i nie znalazlem;p

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

559

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Ja też na początku miałem ten problem ale jak zainstalowałem mozilla firefox to poprawić można błędy bo błędne słowa podkreśla na czerwono.

560

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Chociaz mam prosbe powiedz mi gdzie dokladnie mam blad bo czytalem to kilka razy i nie znalazlem

to chyba czytamy różne posty , teraz chyba już widzisz

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty