1,721 Ostatnio edytowany przez androl (2015-10-21 13:53:22)

Odp: Ręcę opadają.

Żony brat stryjeczny tam siedzi od początku naszego tam wejścia, i to chyba jego komisja takie bzdety wymyśla :uuuu:

1,722

Odp: Ręcę opadają.

Dużo CO2 powstaje podczas fermentacji alkoholowej,ale są pewnie uzależnieni od efektu tego procesu i w tym temacie ograniczeń nie wprowadzą.Miejmy taką nadzieję.

1,723

Odp: Ręcę opadają.

niestety będzie trzeba opuścić unie bo to droga do ni kąt

1,724

Odp: Ręcę opadają.

Emisja CO2 już jest regulowana.
Unia sama się pogrzebie. Kopią coraz głębszy dół by tą "wspólnotę" pochować. Pierw się na nowo zamkną granice, później to przechwalone ojro przejdzie do lamusa, na koniec przez głupie i działające w szkode interesu poszczególnych państw przepisy, każdy zacznie robić na swoją rękę, co doprowadzi do rozpadu całej UE.
Co do ograniczenia emisji metanu to proponuje aby na dobry start wystrzelać euro posłówi cała tą świtę. Odzczędzi to pare krówek iświń...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,725

Odp: Ręcę opadają.

trzeba najpierw założyć liczniki metanu wszystkim którzy pierdzą w stołki i opodatkować

1,726 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-10-22 11:15:22)

Odp: Ręcę opadają.

Niech tą ustawę / dyrektywę klepną. Nie mam żadnej krowy ale w siadam w swój zardzewiały samochód i jadę z naszymi kołbojami rozje...ć parlament europejski.
Zastanawiam się czy nasze pier**l prawo coraz bardzej przypomina europejskie  czy pier**l europejskie przypomina nasze.....

Żona 11 lat pracowała bez przerwy w jedej insttucji. teraz ją wywalają i nie dostanie kuronia bo jest moją żoną. W gospodarstwie pracuje tylko w trakcie żniw przy łopacie na przyczepie.  I nie ma zamiaru pracować w nim więcej. Czyli żony rolników po utracie pracy mają iść do pługa..... Gdzie tu sprawiedliwość? Prowadzę firmę zajmującą się produkcją żywności, pasz i nasion.  Czemu kobiety panów produkujących konserwy rybne i piekących chleb moga się rejestrować?

Nie wiecie jak jest z tą kwestią na zachodzie???

1,727

Odp: Ręcę opadają.

Krzysiek serio mówisz ?? Ja pierd.... Ja nie wiem co z tym krajem się dzieje... Mogli by wkońcu rozj... tą UNIĘ !!

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,728

Odp: Ręcę opadają.

pitolicie jak po kilku piwach maja wiele perdol... przepisów ale cos musza wymyslac by mieć zajecie ale ja bez dopłat zamykam swój kram to ktoś będzie musiał do mnie dopłacać bym przewracał ten piach

1,729

Odp: Ręcę opadają.

tak nas karzą z Krus  to samo z emerturami nie doliczają lat pracy z ZUS a odwrotnie doliczają mam 16 lat pracy w ZUS to tak jak bym pod gruszą leżał jak dożyje do tego czasu odejścia na emeryturę to ostatni rok będę musiał przejść na zus bo to parę złotych do przodu , o tym się nie mówi ale kupa ludzi ma z tym problem.też moja firma padła wszyscy na kuronia a ja z małżonką oblizałem się smakiem , taki los 2 zawodowców .

Leszek   dla kolegów'

1,730

Odp: Ręcę opadają.

artureekk napisał/a:

pitolicie jak po kilku piwach maja wiele perdol... przepisów ale cos musza wymyslac by mieć zajecie ale ja bez dopłat zamykam swój kram to ktoś będzie musiał do mnie dopłacać bym przewracał ten piach

tak za dopłatami jestes? zobacz ilu rolników bierze dzierżawy bez dopłat i daja rade. Moim zdaniem lepiej zeby nie było dopłat ale i takid durnowatych przepisów

Rolnik z powołania:-)

1,731

Odp: Ręcę opadają.

bez dopłat ciężko będzie być konkurencyjnym  z resztą Uni Europejskiej zaleją tanią żywnością ,

Leszek   dla kolegów'

1,732

Odp: Ręcę opadają.

ale ja mówie zeby w całej UE zabrać, a pozatym ci co mają dzierżawy bez dopłat daja rade

Rolnik z powołania:-)

1,733 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2015-10-22 18:14:39)

Odp: Ręcę opadają.

Bez dopłat to frajerzy robią chyba że na 2 lub 3 klasie to co innego ale u nas taka nie występuje.:)

1,734

Odp: Ręcę opadają.

No ja jestem frajerem ale coś zostaje smile 3-4 klasa przewaga3 tylko słaby kompleks w większości. Rzeczywiście im klasa lepsza tym prościej gospodarzyć. Mam już 3rok trochę działek gdzie zalatuje pod źródła i tam jest druga klasa. Musiałem nauczyć się jak się uprawia i nawozi bo zawsze wyległo..... Także na 5-6klasie mieliby ciężko bez dopłat. Ja ogólnie też jestem z zniesieniem tego, bo od czasu jak weszły dopłaty przekręciło się wszystko o 180 stopni a ludzie pogłupieli....

1,735

Odp: Ręcę opadają.

sarast napisał/a:

tak nas karzą z Krus  to samo z emerturami nie doliczają lat pracy z ZUS a odwrotnie doliczają mam 16 lat pracy w ZUS to tak jak bym pod gruszą leżał jak dożyje do tego czasu odejścia na emeryturę to ostatni rok będę musiał przejść na zus bo to parę złotych do przodu , o tym się nie mówi ale kupa ludzi ma z tym problem.też moja firma padła wszyscy na kuronia a ja z małżonką oblizałem się smakiem , taki los 2 zawodowców .

Pracowałeś miałeś opłacany ZUS 16 lat
Potem zacząłeś gospodarzyć. KRUS
I żeby na koniec doliczyli Ci te 16 lat musisz przejść na ZUS na rok Ile na tym zyskaz?
Bo mój ojciec jest w podobnej sytuacji 51rocznik do 78 w ZUS. 700zł w plecy. Może wygonie do pracy....

1,736

Odp: Ręcę opadają.

Grzegorz89 napisał/a:

No ja jestem frajerem ale coś zostaje smile 3-4 klasa przewaga3 tylko słaby kompleks w większości. Rzeczywiście im klasa lepsza tym prościej gospodarzyć. Mam już 3rok trochę działek gdzie zalatuje pod źródła i tam jest druga klasa. Musiałem nauczyć się jak się uprawia i nawozi bo zawsze wyległo..... Także na 5-6klasie mieliby ciężko bez dopłat. Ja ogólnie też jestem z zniesieniem tego, bo od czasu jak weszły dopłaty przekręciło się wszystko o 180 stopni a ludzie pogłupieli....

w mojej okolicy do tej pory nie było "frajerów" ale juz niektórzy wyłamuja sie z nie pisanej umowy ze bez dopłat nie bierzemy

Rolnik z powołania:-)

1,737

Odp: Ręcę opadają.

Krzysiek napisał/a:

Niech tą ustawę / dyrektywę klepną. Nie mam żadnej krowy ale w siadam w swój zardzewiały samochód i jadę z naszymi kołbojami rozje...ć parlament europejski.
Zastanawiam się czy nasze pier**l prawo coraz bardzej przypomina europejskie  czy pier**l europejskie przypomina nasze.....

Żona 11 lat pracowała bez przerwy w jedej insttucji. teraz ją wywalają i nie dostanie kuronia bo jest moją żoną. W gospodarstwie pracuje tylko w trakcie żniw przy łopacie na przyczepie.  I nie ma zamiaru pracować w nim więcej. Czyli żony rolników po utracie pracy mają iść do pługa..... Gdzie tu sprawiedliwość? Prowadzę firmę zajmującą się produkcją żywności, pasz i nasion.  Czemu kobiety panów produkujących konserwy rybne i piekących chleb moga się rejestrować?

Nie wiecie jak jest z tą kwestią na zachodzie???

To chyba nie jest  tak.albo umowa o pracę nie taka  albo żona jest współwłaścicielem ziemi lub coś dzirzawi. Innej opcji nie ma .sam jestem tego przykładem. Bo co ma pierniki do wiatraka .Az jutro spytam sie swojej ksiegowej.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

1,738

Odp: Ręcę opadają.

Nie masz co pytać, wystarczy że jest żoną, tylko rozdzielność majątkowa wchodzi w grę tak było kiedyś i jest nadal.

1,739

Odp: Ręcę opadają.

Pajej napisał/a:
Grzegorz89 napisał/a:

No ja jestem frajerem ale coś zostaje smile 3-4 klasa przewaga3 tylko słaby kompleks w większości. Rzeczywiście im klasa lepsza tym prościej gospodarzyć. Mam już 3rok trochę działek gdzie zalatuje pod źródła i tam jest druga klasa. Musiałem nauczyć się jak się uprawia i nawozi bo zawsze wyległo..... Także na 5-6klasie mieliby ciężko bez dopłat. Ja ogólnie też jestem z zniesieniem tego, bo od czasu jak weszły dopłaty przekręciło się wszystko o 180 stopni a ludzie pogłupieli....

w mojej okolicy do tej pory nie było "frajerów" ale juz niektórzy wyłamuja sie z nie pisanej umowy ze bez dopłat nie bierzemy

U nas kilku pobrało sprzętu i nagle zrobił się głód ziemi.Niektórzy już się najedli inni przejedli, le ziemia dalej jest poszukiwana. Dosłownie 25km dalej jest tak jak u Ciebie. I cena ziemi sporo mniejsza. Dopłat nie widzę i jeszcze podatek się płaci lub 200kilo pszenicy. Jak mam pewną dzierżawę to nawet dobrze to wychodzi, bo nie boję się nasypać nawozu.

1,740

Odp: Ręcę opadają.

Ostatnio był przetarg na ziemię z ANR i tylko było dwóch jeden rolnik i bankowiec i wiadomo cenę wywindowali na tysiąc z ha za dzierżawę i wygrał bankowiec.