1,741

Odp: Ręcę opadają.

Krzysiek napisał/a:
sarast napisał/a:

tak nas karzą z Krus  to samo z emerturami nie doliczają lat pracy z ZUS a odwrotnie doliczają mam 16 lat pracy w ZUS to tak jak bym pod gruszą leżał jak dożyje do tego czasu odejścia na emeryturę to ostatni rok będę musiał przejść na zus bo to parę złotych do przodu , o tym się nie mówi ale kupa ludzi ma z tym problem.też moja firma padła wszyscy na kuronia a ja z małżonką oblizałem się smakiem , taki los 2 zawodowców .

Pracowałeś miałeś opłacany ZUS 16 lat
Potem zacząłeś gospodarzyć. KRUS
I żeby na koniec doliczyli Ci te 16 lat musisz przejść na ZUS na rok Ile na tym zyskaz?
Bo mój ojciec jest w podobnej sytuacji 51rocznik do 78 w ZUS. 700zł w plecy. Może wygonie do pracy....

tak to działa nie liczyłem tego osobiście bo do 67 lat to mi trzeba zapierdal...jeszcze 15 lat ale znajomy liczył i ma bliżej to jednak emerytura najniższa w w ZUS jest dużo wyższa jak emerytura z KRUS , Ojciec musi policzyć z tego co ma z lat pracy w ZUS kapitał początkowy  i wtedy mu doliczą składkowe z KRUS ,  to indywidualnie naliczają,  może jakaś działalność na sztukę?? ale taniej będzie się załapać u kogoś , musi to sam sprawdzić. pozdr.

Leszek   dla kolegów'

1,742

Odp: Ręcę opadają.

sarast napisał/a:
Krzysiek napisał/a:
sarast napisał/a:

tak nas karzą z Krus  to samo z emerturami nie doliczają lat pracy z ZUS a odwrotnie doliczają mam 16 lat pracy w ZUS to tak jak bym pod gruszą leżał jak dożyje do tego czasu odejścia na emeryturę to ostatni rok będę musiał przejść na zus bo to parę złotych do przodu , o tym się nie mówi ale kupa ludzi ma z tym problem.też moja firma padła wszyscy na kuronia a ja z małżonką oblizałem się smakiem , taki los 2 zawodowców .

Pracowałeś miałeś opłacany ZUS 16 lat
Potem zacząłeś gospodarzyć. KRUS
I żeby na koniec doliczyli Ci te 16 lat musisz przejść na ZUS na rok Ile na tym zyskaz?
Bo mój ojciec jest w podobnej sytuacji 51rocznik do 78 w ZUS. 700zł w plecy. Może wygonie do pracy....

tak to działa nie liczyłem tego osobiście bo do 67 lat to mi trzeba zapierdal...jeszcze 15 lat ale znajomy liczył i ma bliżej to jednak emerytura najniższa w w ZUS jest dużo wyższa jak emerytura z KRUS , Ojciec musi policzyć z tego co ma z lat pracy w ZUS kapitał początkowy  i wtedy mu doliczą składkowe z KRUS ,  to indywidualnie naliczają,  może jakaś działalność na sztukę?? ale taniej będzie się załapać u kogoś , musi to sam sprawdzić. pozdr.

To coś się zmieniło? Sąsiadka bierze od dwóch lat dwie emerytury miała 9 lat z zus a reszta z krus i po przejściu na emeryturę dostaje normalnie rolniczą (na piętnastego) i drugą z zus (na dwudziestegopiątego) coś ponad cztery stówki. Tylko to dwa osobne świadczenia.

1,743

Odp: Ręcę opadają.

A mój ojciec rocznik 49 bierze emeryturę z krusu a z zusu dostaje coś koło 130zł miesięcznie za dwa lata które był w wojsku.

1,744 Ostatnio edytowany przez sarast (2015-10-22 20:47:09)

Odp: Ręcę opadają.

To coś się zmieniło? Sąsiadka bierze od dwóch lat dwie emerytury miała 9 lat z zus a reszta z krus i po przejściu na emeryturę dostaje normalnie rolniczą (na piętnastego) i drugą z zus (na dwudziestegopiątego) coś ponad cztery stówki. Tylko to dwa osobne świadczenia.                                                                                                                                   
z tego co wiem jeszcze 2 miesiące temu tak nie było ,wiem że się ot upominali , może już przeszło !
sprawdzę w KRUS , Ale to głośne było od 2 lat nie naliczali  zus do krus . ci co mają do może przed zmianami.

Leszek   dla kolegów'

1,745 Ostatnio edytowany przez sarast (2015-10-22 20:56:50)

Odp: Ręcę opadają.

http://www.se.pl  /w internecie pisze ze 2 emerytury obejmują roczniki do 1, 01, 1949 , reszta wała dostanie jedna emerytura czyli lichy KRUS a tamto z ZUS TO LEŻENIE POD GRUSZKĄ

Leszek   dla kolegów'

1,746

Odp: Ręcę opadają.

od sprawiedliwość mój tato w podobnej sytuacji od 17 roku zycia pracuje ma ponad 60l i nie załapie sie na wczesniejsza po połowa pracy zus połowa krus, a normalnej bedzie miał z krus pare stuwek...

Rolnik z powołania:-)

1,747

Odp: Ręcę opadają.

Nasi rodzice coś dostaną. Ja wychodzę z założenia że nie dostanę nic....

1,748

Odp: Ręcę opadają.

też prawda

Rolnik z powołania:-)

1,749

Odp: Ręcę opadają.

scoda19 napisał/a:

Ostatnio był przetarg na ziemię z ANR i tylko było dwóch jeden rolnik i bankowiec i wiadomo cenę wywindowali na tysiąc z ha za dzierżawę i wygrał bankowiec.

ha to cię zaskoczę  jakie sa u nas warunki z ANR
5.46ha 3b ziemi cena wyjściowa 12.4t za całość plus 160zł podatku do kazdego ha  to nam daje 2.271kg do ha przy cenie 700 daje nam to 1589zł nabiją do około 2 tys plus podatek  zabiorą dopłaty  które będą około 700zł  bo więcej pieniędzy nie będzie 

inne znów pola wkoło mnie wystawili wyjściowo po 52 do 110tys za ha  od 3a do 5 klasy ziemia smile) może ktoś chętny ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,750

Odp: Ręcę opadają.

swoje z taką kasę wystawię ??        kiedy to się spłaci ???

Leszek   dla kolegów'

1,751

Odp: Ręcę opadają.

U nas Va przekroczyła magiczną granicę 50tyś/ha - kawałki po 3 ha

1,752

Odp: Ręcę opadają.

sarast napisał/a:

swoje z taką kasę wystawię ??        kiedy to się spłaci ???

Za cenę co podał Krzysiek plus budynki to wziął bym ponad 4 miliony zł ,zatrudnił z czterech ludzi do siebie i założył małą firmę budowlaną ,albo robił cokolwiek byle nie grzebać się w gnoju . A kasa z ziemi leżała by na emeryturę .

1,753

Odp: Ręcę opadają.

ja mam szanse ? kopalnia brunatnego węgla na mojej gminie wpisana w plan zagospodarowania przestrzennego  . pierwszy prąd popłynie  2030 . siedzę na węglu ! tylko to polska właśnie ! pewno wydymają nas wszystkich . długo by pisać , zdecydowanie autostrada bo lepiej płacą za m3,

Leszek   dla kolegów'

1,754

Odp: Ręcę opadają.

Kolega sprzedał ziemię pod S3 - niby po 32 zł/m2. Nie widziałem tego na piśmie tylko mi tak mówił.

1,755

Odp: Ręcę opadają.

koseś napisał/a:
sarast napisał/a:

swoje z taką kasę wystawię ??        kiedy to się spłaci ???

Za cenę co podał Krzysiek plus budynki to wziął bym ponad 4 miliony zł ,zatrudnił z czterech ludzi do siebie i założył małą firmę budowlaną ,albo robił cokolwiek byle nie grzebać się w gnoju . A kasa z ziemi leżała by na emeryturę .

z Twoja głowa i sprytnymi rekami to nie budowlanka a maszyny rób

Rolnik z powołania:-)

1,756

Odp: Ręcę opadają.

rudemenes napisał/a:

Kolega sprzedał ziemię pod S3 - niby po 32 zł/m2. Nie widziałem tego na piśmie tylko mi tak mówił.

Prawda u nas pod S5 płacili od 15 do 40 m2

1,757

Odp: Ręcę opadają.

to ..uj a nie pieniądz. Pod A1 ceny sięgały podobno 80zł/m. Szczególnie tam gdzie "czarne kiece" mieli swoją ziemię, a mieli po drodze i to nie mało.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,758

Odp: Ręcę opadają.

sarast napisał/a:

ja mam szanse ? kopalnia brunatnego węgla na mojej gminie wpisana w plan zagospodarowania przestrzennego  . pierwszy prąd popłynie  2030 . siedzę na węglu ! tylko to polska właśnie ! pewno wydymają nas wszystkich . długo by pisać , zdecydowanie autostrada bo lepiej płacą za m3,

U nas to samo ,też śpimy na węglu odwierty były jakieś 4 lata temu i narazie są tylko wiadomosci o kopalni w gazecie. Nam nic nie mówią ale pewnie kokosów nie dostaniemy

1,759

Odp: Ręcę opadają.

i znow uszczelke pod glowica forsz mi wydmuchal ;/

1,760

Odp: Ręcę opadają.

Pewnie jak naprawiasz tak masz.