1,201

Odp: Uprawa bezorkowa

Te nakładki fajna sprawa. Ale mają wadę tzn cenę i ich prace widać chyba tylko przy dużych prędkościach....

1,202

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja myślałem coś podobnego u siebie zrobić, tylko nieco niżej, żeby już przy mniejszych prędkościach ładnie mieszało ziemię. Na złomie widziałem pióra z pługa ażurowego i mam właśnie w domu kilka, to materiał super.

1,203

Odp: Uprawa bezorkowa

Co do tego pseudobulewiska co po tym agregacie zostaje to ja w takim stranie zostawiam pole co pod jare idzie. Jade gęsiostopą tak na 20-25cm bez zadnego doprawiacza. Wiosną agregat uprawowy i siew.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,204

Odp: Uprawa bezorkowa

A co z gruberami fortschritt , ma ktoś taki? W ogłoszeniach widzę tylko 2m z początku myślałem ,że jest za wąski ,ale w końcu te maszyny były robione do naszych ciągników. Co o tym sądzicie? Warto taki kupić?

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

1,205 Ostatnio edytowany przez sarast (2015-10-31 22:34:36)

Odp: Uprawa bezorkowa

tak dla informacji zwolenników upraw uproszczonych, to na plantacjach nasiennych orka obowiązkowo !!! i żadne uproszczenia . nie  dopytywałem się  dla czego  , ale się zastanawiam co to szkodzi !

Leszek   dla kolegów'

1,206

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja mam grubera fortschritt B365 2,2m szerokości i 11 zębów. Dorobiłem wał rurowy i śmiga w uprawie z ruskiem. Muszę go kiedyś podczepić do 303 to zobaczę jak se poradzi

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,207

Odp: Uprawa bezorkowa

Laszek mam dziwne wrażenie, że gorzej 303 sobie poradzi niż rusek. Ruskie to jest jednak mocne, i silniki to ich atut.
'Sarast ale jakie plantacje nasienne?

1,208

Odp: Uprawa bezorkowa

zboża . Danko.

Leszek   dla kolegów'

1,209

Odp: Uprawa bezorkowa

W związku z tym, że już jestem po zasiewach traktuję ten wątek jako UPRAWA BEZ PŁUGA. Z powodu panujących warunków pogodowych zgruberowałem wszystkie swoje pola na ok 20 cm - bieg 4-I. Mając świadomość, że silnik w moim traktorze tylko z wyglądu i to ze sporej odległości, przypomina oryginał, przed drugim etapem prac, dostał nowe głowice, wtryskiwacze, pierścienie tłokowe i pompę wtryskową za którą muszę postawić 0,7, ale na razie nie ma czasu. To co ten traktor po tym zabiegu potrafi to klękajcie narody, martwię się o sprzęgło bo co i rusz przydymia. Drugi przejazd gruberem po polach 4-II lub 2-III na 25 cm i miazga totalna. Po tym przejazd B-231 na 2-III i siew. Mój ojciec rocznik 1943 jeździ ciapkiem z poznaniakiem i tego mu nigdy nie ograniczę, stwierdził, że tak doprawionego pola w życiu na jesień nie obsiewał.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,210

Odp: Uprawa bezorkowa

Właśnie myślę,że to największa zaleta.  Jak dawałeś radę takimi biegami robić ro jeszcze nie taki ostatni ten silnik. Mój w krzoki idzie.

1,211

Odp: Uprawa bezorkowa

sarast napisał/a:

tak dla informacji zwolenników upraw uproszczonych, to na plantacjach nasiennych orka obowiązkowo !!! i żadne uproszczenia . nie  dopytywałem się  dla czego  , ale się zastanawiam co to szkodzi !

to ciekawe, już ileś lat prowadzę plantacje nasienne i nikt nawet słowa nie powiedział, że coś nie tak ,bo nie ma orki. A pszenżyto dinaro jest odmianą danko javascript:insert_text(':P', '');

1,212

Odp: Uprawa bezorkowa

firma Frankiewicz robi nasiona dla DANKO i wszystko muszą orać , to słyszałem w rozmowie z właścicielem Jarosławem w czasie negocjacji swego kontraktu .i dla tego o tym piszę .

Leszek   dla kolegów'

1,213

Odp: Uprawa bezorkowa

Marku zasiales znow dinaro czy masz jakies inne pszenzytow tym roku?

1,214

Odp: Uprawa bezorkowa

dalej dinaro, sprawdza się to nie szukam innego.

1,215

Odp: Uprawa bezorkowa

Grzegorz89 napisał/a:

Właśnie myślę,że to największa zaleta.  Jak dawałeś radę takimi biegami robić ro jeszcze nie taki ostatni ten silnik. Mój w krzoki idzie.

No ale nic za darmo bo na godzinę pracy ze 2 litry nafty więcej idzie niż na poprzedniej pompie no i coś jeszcze z kątem wyprzedzenia wtrysku, bo ciężko odpala, ale jak odpali to idzie jak zły.
Koszt naprawy (regeneracja pełna głowic 500, komplet uszczelek 150, Pierścienie 110, końcówki wtryskiwaczy 100, pompa wtryskowa nie zapłacona, a mam postawić 0,7, olej plus filtr 150) troszkę ponad tysiąc i na jakiś czas będzie spokój.
Gruberem w tym roku bardzo fajnie się pracuje, bo ziemia nie jest zbita i się rozsypuje. Dlatego pozwala na szybką jazdę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,216

Odp: Uprawa bezorkowa

A zapytam...
Nowy sprzęt do głębokiej uprawy do naszego traktora do 25tyś co polecą doświadczeni panowie? Muszę jakoś wydać tą stówę.... opryskiwacz, gruber, i jakieś pierdoły

1,217

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja u siebie zmniejszyłem dawkę, bo kopcił za mocno. Ogólnie dołożyłem do uprawek jedno talerzowanie. Jednak orka na 20cm a gruberowanie na 30cm to nie jest to samo. Myślałem, że będzie nieco lżej. Nieraz musiałem na ciężkiej ziemi zejść na I3. Jednak w większości przypadków dawało radę II3, i ile zagłębiłem gruber tyle pulchno i ziemia luźna. To mi się podoba. Miałem zgruberowane pod buraki a później musiałem wyciągać przez to pole przyczepę z burakami to 323 ledwo ciągnął 4tonówkę z nakładkami buraka.... Przyczepa tonęła niekiedy po 40cm.
U nas wiele rolników mówi o tej uprawie o głębszym spulchnianiu, głęboszu, ale na gadaniu się kończy. Chyba jako jedyny w okolicy nie mówiłem za wiele a na całym areale wprowadziłem tą uprawę. Zobaczymy co będzie. Jestem dobrej myśli, bo nawet ciężkie iły rozsypały się na pył, gdzie przez miedzę grudy wielkości piłki nożnej. Już widziałem,że takie grudy nawet baba z siekierą atakowała i nie pomagała. Szczególnie jak widzę takie iły to się zastanawiam, że ludzie to wyorzą, a później do sklepu po wódkę i dumają co z tym mają dalej zrobić tongue

1,218

Odp: Uprawa bezorkowa

ja jestem starej daty głebosz i nie głeboka orka

Rolnik z powołania:-)

1,219

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek może takie coś?
http://olx.pl/oferta/agregat-bezorkowy- … e99a27203b

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,220 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-11-02 00:45:10)

Odp: Uprawa bezorkowa

Patrzałem na to.  Nie pognie się?
Wysłalem zapytanie
http://katalog.rolmako.pl/#p=182