2,061

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Gubisz sie chłopie w zeznananiach.... Raz twierdzisz że zajmujesz się zakłdem, raz ze gospodarstwem.
Osobiście wlasnego interesu na 100% noe powiezył bym synowi w wieku 20lat. Z polem jak i z obróbką skrawaniem trzeba mieć duże doświadczenie. Sam za spawarkę zacząłem sięczabierać w wieku 12lat (za co dało po łepie bo za młody), sukcesywnie spawam do dziś, ale do poziomu przeciętnego wiedzy i umiej3tności smiem twierdzic że mi brakuje. Do tego obrabiarki. Na dniach ma do warsztatu zawitać pierwsza tokarka. Bardzo szybko chwytam co i jak, ale podejżewam ze minie kupa czasu zanim dojde do jakiejś perfekcji.
Jesli chodzi o gospodarstwo to los mnie zmusił by sie w wieku 19lat zająć całą robota. Zaczynalem od 12ha i c360, 11lat później twierdze ze dużo osiągnąłem. Mam 43ha, niestety większość w dzierzawy, bizona, forsza 323 i troche psprzętu do niego. Wszystko niestety z kredytu, ale powoli sie spłaca.
Większość z nas na tym forum tak się rozkręcała, a ty zaraz po szkole stawiasz sprzęty, pewnie jeszcxze wszystko nowe?!? Nie pisze tego bo zazdroszcze, czy coś. Zastanawia mie fakt jaki bank tak młodym ludziom daje tak dużą kase na takie sprzęty.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

2,062

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Dobrze urodzony smile

2,063

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Małe sprostowanie    gospodarkę  przejąłem po ojcu  w sensie  ze ja   się tym zajmuje  a tak naprawdę maszyny i  cały sprzęt poza  sieczkarnia i  jednym  bizonem on kupił   a zakład   i gospodarka jest na niego  ja w  zakładzie  robię  tylko na   frezarce  do kół  zębatych i  tokarka  no i spawanie  na   poziomie przeciętnym  to takie  sprostowanie   ale  zawsze bardziej  ciągło  mnie do  gospodarki wiec bardziej  zaczynam brnać w ten temat  ale narazie  ojciec inwestuje w  sprzęt a ja  robię  wink

2,064 Ostatnio edytowany przez matuta95 (2015-11-10 18:39:21)

Odp: Powiedzcie coś o sobie

a czy dobrze urodzony może ale to są lata  ciężkiej pracy i zaczynania od  zera mojego  dziadka ojca i teraz  ja przejmuję powoli ta  działkę. A w  polu  robię   od  6 roku życia  wiec  już wiem co i jak  dokładnie a w  zakład  to  dopiero od  5 lat  się  tak   przyuczam  w tym  czasie    tylko  opanowałem  te maszyny  co pisałem  czyli frezarka  do kół  perfekt   z tokarka  kumam  co i jak ale   to  trzeba lat  doświadczenia jak pisał  kolega no i spawanie to wiadomo im  dłużej  spawasz tym  lepiej ci idzie a pola mam  dużo  fakt ale  większość dzierżaw swojego mam tylko  40ha  reszta dzierżawa

2,065

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Myślę że teraz rozjasnilem sprawę. Ze nic nie jest na mnie tylko narazie na ojca ale jestem jedyny do dziedziczenia wie tak jakby moje tongue

2,066 Ostatnio edytowany przez matuta95 (2015-11-10 19:29:25)

Odp: Powiedzcie coś o sobie

A tak propo  "bamreras"  jakbys byl zainteresowany  kupnem maszynki do obrobki skrawaniem to mam do sprzedania kapletna  frezarke do kol  albo jakby ktos  byl zainteresowany niech pisze na priv  to podam  stronke z ogloszeniem  wink

2,067

Odp: Powiedzcie coś o sobie

witam nowego kolegę

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

2,068 Ostatnio edytowany przez matuta95 (2015-11-10 20:48:20)

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Również witam

2,069

Odp: Powiedzcie coś o sobie

matuta95 napisał/a:

Tak  prowadzę   zakład  z ojcem  on  go założył a  ja teraz  go prowadzę dalej   posiadam  tokarki  frezarki  do kół zębatych  frezarki tzw narzędziowe  szlifierkę do płaszczyzn   szlifierkę do otworów  wiertarki wink

http://olx.pl/oferta/atak-kol-massey-fe … bQOD7.html cos takiego zrobiłbys?

Rolnik z powołania:-)

2,070

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Ooj to jes  ciezki temat  jest jedna maszyna w polsce  ktora robi te kola   czyli stożkowe z zębami łukowymi  jakbym mial ta  maszyne to  bylbym bogaty    moge zrobic takie   stożkowe ale z zębami prostymi   tak sie sprawa przedstawia   a uprzedzam  te kola co pokazales  robi sie parami czyli komplet jedno i drugie i to nie są tanie  rzeczy. Ja  robie  kola  proste  z zebami prostymi pochylymi kola łańcuchowe i kola stożkowe z zebami  prostymi

2,071

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Ja mam taką propozycje zeby moze nie robić bałaganu to  piszmy w moim wontku  w dziale zrób to sam" prozba o instrukcje "   bo tu chyba jest tylko przedstawienie  sie  zeby administrator  nie miał pretensji ze  robimy  cos zle  chyba ze sie myle bo jestem nowy i nieznam wszystkich zasad  jeszcze

2,072

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Cześć.

2,073

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Witam

2,074

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Witam
Mam na imię Tomek, 27 lat.
Miejscowość: Suchorączek
Powiat: Sępoleński
Województwo Kujawsko-pomorskie

Początkujący rolnik - właściciel 20ha gospodarstwa od początku 2014 roku, dodatkowo mój tatko ma 30ha. Mówiąc krótko i bez zbędnego zanudzania - Tomek po jednej stronie drogi, a tata Tomka po drugiej stronie drogi big_smile .
Prowadzę produkcję zwierzęcą, na dzień dzisiejszy 28 loch w cyklu zamkniętym, a to, co zbiorę z pól idzie na paszę dla świnek.

Z niemieckich maszyn, posiadam od roku ciągnik Fortschritt ZT323A  oraz pług B-201 (od tygodnia - jeszcze go rozpracowuje co i jak big_smile ), a w planach na niedaleką przyszłość jest powiększenie mojej "stajni" Forstchritta o rozrzutnik T088 i beczkowóz HTS

Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego zacnego forum big_smile

2,075

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Witam
My są sąsiedzi wink

2,076

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Czesc Tomus smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,077

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Witam imiennika !

2,078

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Cześć Tomek. Na pewno znasz mojego kuzyna z tej wioski. Jest tam w sumie trzech braci... Wiesz o kogo chodzi już pewnie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,079

Odp: Powiedzcie coś o sobie

Też witam serdecznie !. Mam jednak odczucie jak bym witał się na pogrzebie kogoś bliskiego.
Piotrze chyba widzisz jaką traumę mamy wszyscy.
Ratuj !!!

2,080

Odp: Powiedzcie coś o sobie

ja również witam imiennika jak coś potrzeba to wal jak w dym

Nie ma to jak FORTSCHRITT