4,601 Ostatnio edytowany przez Fenol (2015-11-30 19:25:51)

Odp: GG FORUMOWE

pawelg napisał/a:

Wczoraj kosiłem kukurydzę nakosiłem zestaw na suszarnię i uchachany wracan do chałupy , wyjeżdżając z pola zamknąłem drzwi od kombajna a że lekko się przycieły szarpnąłem dwiema łapami , jak poszły to nie zdążyłem łapy zabrać i palec poszedł w pi..u. No dobra paluch wisi na skórze a do chałupy 15 km ,nic miód na tłoki iposzedł , zanim dojechałem to w kabinie jak w żeżni , żona zawozał mnie na pogotowie myślałem że utną i po sprawie a oni nastawili i przyszyli ,w poniedziałek kazali jechac do jakiegos tam specjalisty .

O rany czy mty teraz D wytrzesz?!

a tak na poważnie to jak teraz doisz?  jak funkcjonujesz?
Jak sprawa wygląda, goi się?






jakie silniki są najlepsze do zagazowania?
czego unikać?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

4,602

Odp: GG FORUMOWE

Do gazu mozna kazdego przystosowac najwazniejsze to dobra instalka i po drugie Gazownik ! I wszystko bedzie gralo. Ale np audi 2,3 ciezko zrobic zeby chodzil na gazie jak i benzynie ale da sie zrobic wink Co masz na oku za auto? wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

4,603

Odp: GG FORUMOWE

ja mam zagazowane audi a4 b5 1.8 ADR i nie powiem niby ok ale gaz jest do poprawki bo szarpie ale to kwestia przegladu i miałem nissana primere p10 2.0 lpg ale to była bajka ani razu nie zakaszlał na gazie palił malutko buta miał normalnie poemat

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4,604

Odp: GG FORUMOWE

Fenol napisał/a:

jakie silniki są najlepsze do zagazowania?
czego unikać?

Gazu

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4,605

Odp: GG FORUMOWE

Karol jeśli chodzi o silniki audi to wszystkie które miały taki wtrysk mechaniczny. Ja miałem 2 takie i jak się dobrze ustawiło to było ok. Podstawa dobre kable i świece. Mocna iskra i nie ma prawa strzelić. Raz pojechałem jakieś 100km od domu i zaczął chodzić jakby na 5 albo 4 cylindry i przy mocniejszym przyspieszaniu strzelał. Wymieniłem kable na dobre i dobre świeczki i jak ręką odjął. Z tym, że teraz jest inny wtrysk i gaz sekwencja. Jeszcze widziałem takie instalacje zwykłe, że gazownik nie zakładał miksera tylko normalnie w kolektor gumowy... Normalnie nie powinien przeglądu przejść.

4,606

Odp: GG FORUMOWE

MAREKPE napisał/a:
Fenol napisał/a:

jakie silniki są najlepsze do zagazowania?
czego unikać?

Gazu

zdecydowanie gazu , brrrr, bry,,,,, fuj miałem raz i starczy . teraz ma brat w suzuki vitara z 2010 , normalny gazik Uaz, ha ha

Leszek   dla kolegów'

4,607

Odp: GG FORUMOWE

Qrva nie chcę być fachowcem, specjalistą, mechanikiem etc.
Świece,kable, mechanicy od siedmiu boleści i cała otoczka, miałem przez kilka lat kilka klamotów i wystarczy. Teraz mam osobówkę na benzynę , ciężarówki i traktory na ropę, kuchenkę i Junkersa na gaz i niech tak zostanie, bo to idealny układ.
Ps Mam jeszcze palniki na acetylen które zagazowałem propanem, ale to już nie to co oryginał, na razie musi wystarczyć.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4,608

Odp: GG FORUMOWE

Panowie ale pieprzycie na temat gazu wszystkie auta jakie miałem były na gaz z wyjątkiem passata B5 jeśli samochód ma normalny przebieg nie kosmos i w przyzwoitym stanie to pracuje wszystko idealnie. Wszystkie auta gazuje mi kolega siedzący w tej branży 15 lat obecnie. W tej chwili od 4 lat mam  Toyotą Avensis 1,8   koszt instalacji z tego co pamiętam płaciłem 2,2 lub 2,3 tys. oczywiście butla w kole zapasowym, na gazie przejechane prawie 130 tys. zero jakichkolwiek problemów z autem nie licząc wymiany trzech łożysk na lewym przednim kole to tyle w tym temacie reszta bez zarzutu wsiadać i jechać.   Powiem więcej w obecnych czasach coraz  mniej aut nowszych nadaję się do gazowania.

4,609

Odp: GG FORUMOWE

W starszych audicach był wtrysk paliwa (beznyny) mechaniczny, po załozeniu gazu silnik bedzie chodził ale mechanizm wtrysków cały czas pracuje na sucho bo paliwo dostaje tylko do odpalenia a pożniej gaz i przez to te silnik nie nadają sie do lpg. Reszta silników czyli z elektronicznymi wtryskami jak najbardzie nadają sie do zagazowania, jedne silniki są mniej czułe na jakość paliwa inne bardziej ale chodzić bedą. Jednak podstawowy koszt ekploatacji pojazdu to paliwo a ze jest tańsza alternatywa to dlaczego nie skorzystać. Średnio koszt instalacji zwraca sie po około 10 tyś km. auto pali Ci załóżmy 10L/100km przy cenie 4.40pln/L czyli koszt 10 tyś km to około 4400pln, gazu niech weżmie 11L/100km przy cenie 2.10pln/L to wychodzi około 2300pln z tym ze przez te 10 tyś km odlalasz ciagle na benzynie wiec załóżmy że spali Ci 30L przez ten okres wiec plus około 130pln. 2300 +130 = 2430pln około wiec zaoszczedziliśmy niecałe 2tys pln tylko na 10 tys km

Chyba prosty rachunek

4,610

Odp: GG FORUMOWE

63 zł droższy przegląd z lpg. Kolega kupił 3 lata temu nową oktawię, miesiąc temu patrzy w dowód bo niby pierwszy przegląd po 3 latach, a tu :wow: że z gazem to po roku. Dwa lata jeździł bez przeglądu, ostatecznie zadowolony :dance: ponad 3 stówy zaoszczędził.

4,611

Odp: GG FORUMOWE

o gustach się nie dyskutuje , na przebiegi duże zdecydowanie dizel , ja tak mam, i vat i akcyza ,jest konkurencyjny do gazu,

Leszek   dla kolegów'

4,612

Odp: GG FORUMOWE

Ja sam teraz się zastanawiam nad zmianą audi 100 na a6 c5 1.9tdi... A najlepiej w Quattro wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

4,613 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2015-12-01 18:22:55)

Odp: GG FORUMOWE

Karol323 napisał/a:

Ja sam teraz się zastanawiam nad zmianą audi 100 na a6 c5 1.9tdi... A najlepiej w Quattro wink

Quatro piękna sprawa sam miałem mieć a4 b5 w Quatro ale no jednak go nie kupilem ale jak patrzę co sie robi tymi wozami to aż miło specjalnie zimą

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4,614

Odp: GG FORUMOWE

tomek 323 napisał/a:

Quatro piękna sprawa....   .... co sie robi tymi wozami to aż miło specjalnie zimą

:walka: Popopopoo Potęga ! big_smile :dance: Kiedys bylem w miasteczku i bylo duzo lodu i pod gorke. Ktorys stanie  i koniec. Tylko Audi Quattro pojechalo iii... Łada niva big_smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

4,615

Odp: GG FORUMOWE

Szwagier ma Quatro.  2,6l
Może po lodzie pójdzie  ale w śniegu (zaspach) to porażka  bo za niskie...

4,616

Odp: GG FORUMOWE

Gaz sekwencja super sprawa .Ale kazdy wybiera to co lubi i jest zadowolony .W koncu mamy dokracje raczkujaca ale zawsze

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

4,617

Odp: GG FORUMOWE

Dobry gaz nie jest zły wink . A poważnie  od niedawna jeżdżę zagazowaną cariną e   1.6 combi  .  Demon prędkości to to nie jest nawet nie jest żwawe do normalnej jazdy ok . Ale nawet spalanie benzyny przy katowaniu  to po prostu wącha  w porównaniu do mojej  bmki 320 . Carinka żeby miała 2.0 to nie chciał bym innego auta do normalnego użytkowania . Na liczniku  przewalone 300 tys. z czego nie wiem ile cofnięte i od kiedy gaz założony  . Jestem trzecim który je w Polsce użytkuje . ... Poważniejsza usterka jaką miałem i mam  to abs kaput .  Tak że  stare japońce  dają radę .  Zastanawiam się teraz nad octavią I 4x4 2.0 w gazie .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

4,618 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2015-12-01 22:01:07)

Odp: GG FORUMOWE

ja tak jak pisałem wcześniej pierwsze auto na gaz jakie nabyłem to nissan primera p10 sedan 2.0 1996r normalnie mowie wam zeby nie to że niestety ruda zjadła ją jak szalona to do tej pory bym go miał ale niestety siła rdzy była wyższa ale nie o tym mowie była ona zagazowana miała dobrą sekwencje jak sie nie mylę 2 albo 3 generacji na gazie szatan 180 i dalej potrafiła ciągnąć ale strach było ją bardziej bujac paliła tak przy normalniej jeździe spokojnej ok 9.5-10l gazu i myśle ze nie więcej no chyba ze się ciskało ją i jedyne co przy gazie zrobiłem to przedmuchałem filterek od gazu założylem go spowrotem i zapomniałem kiedy tam zaglądałem piękna sprawa to była teraz audi też w gazie ale z nią musze isć do dobrego gazownika bo poszarpuje i wskaźnik źle pokazuje i przeczyścić układ bo każdy urzytkownik gazu wie ile tam jest syfu ale kwestia dobrej regulacji i śmiga się dobrze

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4,619

Odp: GG FORUMOWE

Sebastian napisał/a:

Dobry gaz nie jest zły wink . A poważnie  od niedawna jeżdżę zagazowaną cariną e   1.6 combi  .  Demon prędkości to to nie jest nawet nie jest żwawe do normalnej jazdy ok . Ale nawet spalanie benzyny przy katowaniu  to po prostu wącha  w porównaniu do mojej  bmki 320 . Carinka żeby miała 2.0 to nie chciał bym innego auta do normalnego użytkowania . Na liczniku  przewalone 300 tys. z czego nie wiem ile cofnięte i od kiedy gaz założony  . Jestem trzecim który je w Polsce użytkuje . ... Poważniejsza usterka jaką miałem i mam  to abs kaput .  Tak że  stare japońce  dają radę .  Zastanawiam się teraz nad octavią I 4x4 2.0 w gazie .

Ja też mam toyotę (corollę) i też problem z ABS byłem u specjalistów i tyle że się zmieniło że błąd wyskakuje teraz dla innego koła 
nawet nauczyłem się sam diagnozować analogowo kody błędów by samemu to zrobić ale na razie rozmyślam jak się za to zabrać

A u Ciebie co padło??

4,620

Odp: GG FORUMOWE

Audi w gazie? Czy to dobry wybór??? Ja mam a6 b5  2,4 b+g 98r. Jak ją kupiłem 4 lata temu miała niby 150tyś-ile ukręcili nie wiem ale niemiec płakał jak sprzedawał handlarzowi od którego kupiłem. Do. Dziś zrobiłem 515tyś i silnik chodzi bez remontu, bo reszta już się sypie niestety.