1,801

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Partnerem może nie , ale jak mamy towar to mielibyśmy gdzie pchnąć go, jakby się dobrze układało. Moim zdaniem wystarczy nie pchać zbytnio ryja do nich i to wystarczyłoby.

1,802 Ostatnio edytowany przez sarast (2015-12-07 18:13:01)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Europa będzie handlowała z Rosją prędzej niż nam się zdaje ,a my będziemy się przyglądać , już z ubojem rytualnym nas objechali Czesi i Węgry , handel to handel.a tak cierpimy za Ukrainę ,jest żle a będzie jeszcze gorzej , firmy zbożem i kukurydzą zawalone ,cen nie ma  ,export leży nic dobrego się nie szykuje.o mleku i mięsie szkoda pisać.  ps, ile u was placą za suchą kuku. i pszenicę 12/5 białka

Leszek   dla kolegów'

1,803

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

tomek1974 napisał/a:

ruski to wrzut na tyłku który trzeba wymazać z map świata a zachodowi po prostu nie dać się dymać smile jeśli myślicie że rosja to taki wielki kraj nie do pokonania to się mylicie trzeba utworzyć armię unii+chińczyki+usa i rosja przestaje istnieć w 2 dni,każdy się połasi na tereny i bogactwa naturalne

Masz zadatki na dyktatora typu Stalin -Hitler  ..........wymordować kilkadziesiąt milionów ludzi za" hektary i złoto" :uuuu:

1,804 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-12-07 20:09:04)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pszenica przekracza 700zł netto. Jeszcze się wstrzymuję. Dolar idzie w górę  choć w czwartek podupadł. Euro idzie równo do góry. Więc pszenica może też dalej rosnąć.   Poczekam jeszcze popatrzę, zrozumie więcej.......Pojawiły się kontrakty na sierpień 2016 750zł/t. W marcu bym może podpisał taki kontrakt ale wolę poczekać do końca zimy jak przezimuje to będzie pewniej...

1,805

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Szczerze mówiąc sam popytam o kontrakty na pszenicę, jakbym dostał 750brutto to sprzedałbym prosto z pola.

1,806

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

sarast napisał/a:

Europa będzie handlowała z Rosją prędzej niż nam się zdaje ,a my będziemy się przyglądać , już z ubojem rytualnym nas objechali Czesi i Węgry , handel to handel.a tak cierpimy za Ukrainę ,jest żle a będzie jeszcze gorzej , firmy zbożem i kukurydzą zawalone ,cen nie ma  ,export leży nic dobrego się nie szykuje.o mleku i mięsie szkoda pisać.  ps, ile u was placą za suchą kuku. i pszenicę 12/5 białka

CHemirol Gryfice w ubiegły piątek płacił za pszenicę konsumpcyjną 640 zł netto, a za paszową 630 zł.Dzień wcześniej były o 10 zł droższe.

1,807

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Fürstenwalde/Spree  -nasz główny odbiorca z lubuskiego płaci podobnie-  a 750zł/t pisze zaraz wszystko i jeszcze sąsiadów.

Leszek   dla kolegów'

1,808

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ja z chemirolem zrobiłem trzy interesy - pierwszy, ostatni i o jeden za dużo.

1,809 Ostatnio edytowany przez sarast (2015-12-07 20:31:42)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

a po tym roku to tak na prawdę to z kontraktem ostrożnie . jeszcze mi się kukurydza czkawką odbija, i jeszcze straszą że 2016 podobny w pogodę do odchodzącego roku. to sobie poczekam.a przedstawicieli ostrą suką kaukaza przywitam , na imię ma Sara.

Leszek   dla kolegów'

1,810

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

czemu Marku z Chemirolem masz niemiłe wspomnienia? Jak na razie sprzedawałem do nich zboże i byli ok.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

1,811

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

u mnie pszenica o najwyższych parametrach 660 netto moja ma białko 13,5 gluten 29 opadanie 395 ile dacie?

Rolnik z powołania:-)

1,812

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

w moich stronach juz nie jednego przewiezli a to kanty na wilgotnosci a to jakies aneksy o kontraktów...

1,813

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Kto zakontraktował w chemirolu rzepak po 1300 to tyle dostał mimo że wszyscy płacili po1600. Ale kontrakt to kontrakt

1,814

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

pieknie to napisałeś, kontrakt to kontrakt ,   niestety prawda ała ała. jeszcze boli.

Leszek   dla kolegów'

1,815

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ale żeby nie było tak wesoło jakoś ciężko z parametrami jak oddajemy na kontrakt i cena jest wyższa od rynkowej gdy pszenica zmienia właściela..... a po miesiącu ta sama pszenica już ma parametry..

1,816

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

andre902 napisał/a:

czemu Marku z Chemirolem masz niemiłe wspomnienia? Jak na razie sprzedawałem do nich zboże i byli ok.

pobrali próbę pszenżyta z silosu ( z jednego pola i ze wa razy przerzucone w silosie), uzgodniliśmy cenę i pojechały trzy samochody i w każdym inny problem, -trzeba opuścić z ceny albo auto wraca o obciążą kosztem, trzecie auto wróciło i handluję  spokojnie z innymi

1,817

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Miałem problem z kontraktem za kukurydze groziła kara pozbierałem protokoły z komisji, uchwałę wojewody odnośnie klęski suszy do tego umowę i OWU udałem się do Mecenasa napisał bardzo grzeczne pismo powołując się na paragraf OWU i po tygodniu  kasa na koncie. Powiedział mi na koniec jak zna życie za rok ten paragraf zniknie OWU.

1,818

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pietia napisał/a:

Miałem problem z kontraktem za kukurydze groziła kara pozbierałem protokoły z komisji, uchwałę wojewody odnośnie klęski suszy do tego umowę i OWU udałem się do Mecenasa napisał bardzo grzeczne pismo powołując się na paragraf OWU i po tygodniu  kasa na koncie. Powiedział mi na koniec jak zna życie za rok ten paragraf zniknie OWU.

z FRANKIEWICZEM próbowałem tego myku z protokołem na nic mi to . łaskawie zgodzili się na to że skupią i rozliczą innymi zbożami ale - 30% wartosci  od nie zdanej kukurudzy a jak nie to skupią na moje konto kuku plus karę, !!!! to za nie rozliczenie kuku  do każdej tony braku to 570 zł,  i nawet nie pierdniesz bo oni też maja kontrakty i muszą się też rozliczyć , ci co się nie dogadali już się szykuja na wizytę w sadzie ,  raczej bez szans ! kontrakt jest kontrakt . chyba że masz wpisane KLESKĘ ,niestety w tym roku tego zapisu nie miałem,

Leszek   dla kolegów'

1,819

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

sarast to ile ton brakowało ???

1,820 Ostatnio edytowany przez sarast (2015-12-08 22:48:05)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ja oddałem wszystko ,bratu z 400 t zabraklo 30  odpuścili , koledze zabrakło 50 odpuścili , ale tylko dla tego że kosili swoim kombajnem i dawali transport i na bieżąco znali wydajności , i dużo było z naszej strony rozmowy , a ci z rolników co nie oddali na kontrakty na :nie bo nie : bujają się po sądach,   ps, tak chu...o kontraktu nigdy nie podpisałem , się nie czyta !!!! zapis +/- 1 % z dostawy i brak wpisu o klęskach , w poprzednich latach było +/-10% i klęski, czytać za nim się podpisze, ps oddałem kuku30% na kontr .po 360netto a poza kontraktem  po 500 i jak nie jeczeć.

Leszek   dla kolegów'