1,841

Odp: Ręcę opadają.

U mnie wszystko umyte i wgl tylko ostatnio był facet to pojęczał ze karnistry po płynach stoją obok puste... Woda nie poszła do mleka bo woda idzie dołem i nie było podłączone do zbiornika bo mleko było brane... U mnie z tymi bakteriami i somatykami ciągle przeboje...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,842

Odp: Ręcę opadają.

dziwne obyczaje.... *** gościa na dzień dobry że bez pytania sam łazi...

1,843

Odp: Ręcę opadają.

ręce opadaja pszenica parametry 
                         Arkadia:            sailor:
białko                 13,5                  13,3
gluten                 29,7                  28,7
wyrównanie         92                     95,9
l opadania            399                  391

i w młynie nie chca bo niby opadanie za wysokie, rwrwa mnie bierze, zawsze mówia kosic szybko bo opadanie bedzie za małe, a tu ze za wysokie.... gdzie to pchnąć, bo na pasze mi szkoda

Rolnik z powołania:-)

1,844

Odp: Ręcę opadają.

Przy bardzo wysokiej liczbie opadania ciasto będzie pękać i będzie wyrojone. Dlatego do takiej pszenicy we młynie dodaje się gorszej. Tu mają okazję zbijać cenę i właśnie to robią.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

1,845

Odp: Ręcę opadają.

Pajej napisał/a:

ręce opadaja pszenica parametry 
                         Arkadia:            sailor:
białko                 13,5                  13,3
gluten                 29,7                  28,7
wyrównanie         92                     95,9
l opadania            399                  391

i w młynie nie chca bo niby opadanie za wysokie, rwrwa mnie bierze, zawsze mówia kosic szybko bo opadanie bedzie za małe, a tu ze za wysokie.... gdzie to pchnąć, bo na pasze mi szkoda

Poczekaj jeszcze chwila i sami się zgłoszą.

1,846

Odp: Ręcę opadają.

dlatego nie sieje już zbóż smile

1,847

Odp: Ręcę opadają.

PawełS.64 napisał/a:
Pajej napisał/a:

ręce opadaja pszenica parametry 
                         Arkadia:            sailor:
białko                 13,5                  13,3
gluten                 29,7                  28,7
wyrównanie         92                     95,9
l opadania            399                  391

i w młynie nie chca bo niby opadanie za wysokie, rwrwa mnie bierze, zawsze mówia kosic szybko bo opadanie bedzie za małe, a tu ze za wysokie.... gdzie to pchnąć, bo na pasze mi szkoda

Poczekaj jeszcze chwila i sami się zgłoszą.

na ten młyn z moimi 70t to za cienki w uszach jestem zeby sie fatygowali zadzwonic

Tomek to co uprawiasz jak nie zboża?

Rolnik z powołania:-)

1,848

Odp: Ręcę opadają.

konopie na nasiona tylko nie chce powiedzieć wink Bo co innego wprowadzi tyle próchnicy co roku, jak była rozmowa.

1,849

Odp: Ręcę opadają.

Tomek należy do grona tych rolników którzy "nie sieją, nie zbierają, nie sprzedają" a tu potwierdzenie że tacy są  :pa: http://pikio.pl/nie-wiem-wiec-sie-wypow … rolnictwa/ :stu:

1,850

Odp: Ręcę opadają.

różne pierdoły smile

1,851

Odp: Ręcę opadają.

pajej w mojej okolicy to z pocałowaniem ręki by wzięli, domieszali gorszej i kasa by szła.
Faktycznie lekko szokujące.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

1,852

Odp: Ręcę opadają.

Papej kup paszowej dosyp z 50kg na 1t i będzie dobra...

1,853

Odp: Ręcę opadają.

Szokująca sprawa to jest taka, zę jak sprzedajesz rzepak masz potrącenia, a jak nasz rzepak szedł na ukrainę i dalej, to śmieci były dodawane, bo i tak nie liczyli zanieczyszczeń lub mieściło się w normie. Ruskie nie mogli zrozumieć jak kosimy taki czysty.... my jako ogólnie Polscy rolnicy.

1,854

Odp: Ręcę opadają.

Fenol napisał/a:

pajej w mojej okolicy to z pocałowaniem ręki by wzięli, domieszali gorszej i kasa by szła.
Faktycznie lekko szokujące.

dziś wysłałem Tira po 643 netto i jest problem, bo trojszyka znaleźli...

Rolnik z powołania:-)

1,855

Odp: Ręcę opadają.

o kuźwa

a znaleźli czy kłamią?


dziś mój kolega (18l) dostał po twarzy od jakiegoś buraka który zajechał mu drogę, przyczepił się ze chłopak jechał za szybko.
kolega przyjechał do mnie roztrzęsiony i w tych nerwach nawet nie spisał rejestracji.
Kolega jest niemal głuchy na jedno ucho na 10% słuchu na te z aparatem 40%.
dostał wp...l i nawet nie wie za co.
Ludzie hieny.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

1,856

Odp: Ręcę opadają.

Fenol napisał/a:

o kuźwa

a znaleźli czy kłamią?

nie wiem jutro sprawdze czy sa robale w tej co zoatało, a to co poszło to dzwonili ze albo 60zł na tonie mniej albo wraca na mój koszt z Krakowa

Rolnik z powołania:-)

1,857

Odp: Ręcę opadają.

Raczej naciągacze pier**l, czego próby nie zrobią u CIebie na miejscu tylko dopiero na bazie, skoro takie sytuacje mogą się często zdarzać....

1,858

Odp: Ręcę opadają.

niby na af nikt na ta firme nie narzekał, to tylko pośrednik co na oczy towaru nie widział. Firma unex lublin

Rolnik z powołania:-)

1,859

Odp: Ręcę opadają.

mogli znaleźć w binach to najłatwiej w czasie mrozów podłączyć dmuchawę http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna … 61250.html

1,860

Odp: Ręcę opadają.

że niby wymarznie? ja myslę zgazować, tylko jak to zrobic w binie?

Rolnik z powołania:-)