1,841

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Gryka 1,80 za kg netto

Rolnik z powołania:-)

1,842

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Najniższa cena gryki u największego przekręta w okolicy 2000 netto znaczy się gotówka do łapy, bo na termin nie zaryzykowałbym łopaty piachu mu sprzedać.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,843

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

- knur przedwczoraj odjechał po 1,50 zł/kg
- młody wczoraj przyjechał za 1000 zł/szt
- tuczniki dziś odjechały po 3,95 zł/kg + vat
- soja dziś dojechała po 1680 zł/t

1,844

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

A ja w poniedziałem odstawiłem pepy po 4,6 za S, waga żywa po 3,3. Wtedy prezes Sławomir może kupować nowe ferrari a tato helikoptery

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,845

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

RSM 32 1040 zł brutto odbiór w kwietniu lub wcześniej

1,846

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

to ładnie. też przymierzam się do rsm, tylko 32 u nas niżej 1100 ciężko dostać. na start i tak bym brał 20, by na ewentualnych mrozach wjeżdżać.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,847

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

zadzwoń do agrochemu dobre miasto, czy ci nie dowiozą

1,848

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

A nie masz możliwości odbioru cysterny kolejowej na bocznicy, wychodzi najtaniej, tylko motopompę, od miejscowej OSP trzeba pożyczyć, bo swojej szkoda.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,849

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ON-3.65 zł brutto hurtownik z miechowa..... czekać jeszcze czy kupować ?

1,850 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2015-12-18 21:31:59)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja dzisiaj kupiłem  - 3,67
                     
     2,99 netto
  -  1,00 akcyza
______________________
   = 1,99 zł/litr                           
czego więcej oczekiwać,rowem nie popłynie

1,851

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

W jakiej ilośći trzeba kupić po tej cenie?

1,852

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

od tysiąca i więcej

1,853

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja już się napasłem paliwem w hurcie! Brałem po 2-3tyś i pompy wszystkie do remontu po 4 latach. Teraz tylko Orlen a sprzęty mocy nabrały że hoho! 3,98 detal - Vat - akcyza nie 1zł jak kolega Paweł pisze tylko 0,95zł = 3,98-18,7%=3,23zł-0.95zł=2,28zł. I jest pewne paliwko a tanie mięso to .....

1,854

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Od lutego będzie 1 zł zwrotu akcyzy

1,855

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Stachu napisał/a:

Ja już się napasłem paliwem w hurcie! Brałem po 2-3tyś i pompy wszystkie do remontu po 4 latach. Teraz tylko Orlen a sprzęty mocy nabrały że hoho! 3,98 detal - Vat - akcyza nie 1zł jak kolega Paweł pisze tylko 0,95zł = 3,98-18,7%=3,23zł-0.95zł=2,28zł. I jest pewne paliwko a tanie mięso to .....

To jeszcze nic, hurtownik przywiózł paliwo w dobrej cenie jednemu kolesiowi ode mnie z wioski, graniczymy polami i jak opowiadał mi to podczas siewów, to czapką rzucał... Chłop konkretny: jeden wniosek, jedna faktura zasuwa do gminy, złożył, przyszła decyzja i czeka na szmal. Tymczasem przychodzi wezwanie z Urzędu Skarbowego do zapłaty podatku Vat z tytułu nabycia paliwa w nieprzekraczalnym terminie 7 dni, tak rolują chłopów hurtownicy, oprócz tego, że najgorsze gówno przywożą i jeszcze do tego chrzczone jakimiś olejami co śmierdzą jak stara kufajka.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,856

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Zależy od kogo się bierze... U nas jeden co rozwozi to robi dwie próbki, jedna dla mnie jedna dla niego, obie blombuje i podpisy. W razie co mam próbkę

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,857

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

u nas od przypadków nikt paliwa nie weżnie tylko orlen albo inny dostawca ale konkretny, też koledzy po skarbówkach się bujali.

Leszek   dla kolegów'

1,858

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

A co paliwo z hurtu jest złe pracuje w firmie w której sprzedajemy paliwo w hurcie ludzie biorą nie narzekają obsugujemy bardzo dużo firm rolników jest wszystko dobrze by najmniej nikt pomp nie naprawia

1,859

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jak sie kupuje tzw okazje to sie później psioczy.... Znajomy też wziął okazyjnie 1zł taniej niż na stacji. Warszawiak nawet faktóry pisał. W sumie w 5 na wiosce tak kupili, a później sie w agromie spotykali, to pompa, to wtryski... Dzwoniąc póź iej do gośca , głucho było w telefonie....
U mnie w okolicy są 3 hurtownie i jeszcze nkikt nie narzekał zeby pompaczy cuś siadło. Na jesieni brałem hurtem po raz pierwszy i lałem do wszystkiego co na ropie lata. Różnica w cenie to jedno, a ile czasu zaoszczędzone to drugie. Jeden wyjazd na cpn to dla mnie 20zł + conajmniej godzina w plecy. I sie nie wku..asz że musisz po paliwo latać zamiast na polu już siedzieć.....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,860

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Laszek napisał/a:

Zależy od kogo się bierze... U nas jeden co rozwozi to robi dwie próbki, jedna dla mnie jedna dla niego, obie blombuje i podpisy. W razie co mam próbkę

Ja biorę na takich samych zasadach ,jak chce to próbka z plombą w trakcie tankowania.Mam znajomego co wygrał z serwisem zielonego jelenia, traktor zdechł na gwarancji i oni że jeździł na opale a on im przedstawił w sądzie wszystkie faktóry zakupu paliwa z próbkami i poszli na ugodę. Pompę z wtryskami wymienili i koszty sprawy zapłacili.A próbkę najlepiej brać w połowie tankowania bo wężu może być inne niż w komorze.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile