21

Odp: heder a pochylenie jego

Stachu napisał/a:

Lechu mam równe ciśnienie! Sugerujesz żeby z jednej strony na pół kapciu jeździć?

albo tam gdzie wyżej radialka bardziej przysiadają, z drugiej żeby podnieść diagonalna dobrze wypompowana.

22

Odp: heder a pochylenie jego

Stachu napisał/a:

Lechu mam równe ciśnienie! Sugerujesz żeby z jednej strony na pół kapciu jeździć?

No i widzisz, z tego co podaje instrukcja obsługi to na prawej stronie powinno być większe ciśnienie w zależności od szerokości hedera i rozmiaru kół. Ty masz 3,6 m a jakie koła?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

23

Odp: heder a pochylenie jego

Standard jak przy 4,20m

24

Odp: heder a pochylenie jego

standard tzn 18,4-30? Jak będę pamiętał to sprawdzę ile powinno być choć uważam że przy tak małym hederze ciśnienie nie będzie miało aż tak dużego znaczenia, u mnie to jest jednaj 1,2 więcej ale sprawdzę

E 516 na części
Telefon 695 076 269

25 Ostatnio edytowany przez ojanusz (2015-12-23 13:47:15)

Odp: heder a pochylenie jego

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8c80b0fee8f8.jpg
Według naklejki to ciśnienie jednakowe na oba koła.
Tam gdzie rdza to rozmiar 18,4-30.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

26

Odp: heder a pochylenie jego

chłopaki ciśnienie będzie miało znaczenie jak w jednym kole będzie 2 atm a w drugim 0 ...  różnica powiedzmy 0,5atm  nic nie znaczy praktycznie na takim hederze

chcesz zobaczyć co masz krzywe to wleź na kombajn połóż poziomice i zobacz jak jest w oczku  zaznacz czy co tam chcesz   daj poziomkę na podajnik i zobacz czy masz identycznie   może masz podajnik krzywy

do tego  nie pamiętam jak jest w forszu ale może na cybantach trzymających podajnik jest możliwość regulacji  na otworach fasolkowych ??  i tam jest pies pogrzebany

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

27

Odp: heder a pochylenie jego

Patrzyłem, że podajnik jest przegibany. Co do regulacji to są tylko płaskowniki zabezpieczające i wsio. Tak więc nie wiem jak to wyprostować.

28

Odp: heder a pochylenie jego

A może na zawiasie masz wykiełtane.

29

Odp: heder a pochylenie jego

A sprężyny na siłownikach dobrze wyregulowane? Instrukcja podaje, że lewa strona tam gdzie są napędy motowideł itp musi bardziej odciążać heder.

30

Odp: heder a pochylenie jego

ogólnie Grzesiu kombajn jest igla! Tylko ten heder jak stoję w garażu i opuszczę na glebę to z jednej strony dotyka a z drugiej nie! Zawiasy Ok wydaję mi się, że gardziel jest zwichrowana. Od strony targańca idzie na glebę a z drugiej nie sad

31

Odp: heder a pochylenie jego

Przecież nie powiedziałem że nie igła... w bizonie maiłem krzywo dało się wyregulować. W claasie było krzywo z hederem wyregulowałem bez hedera i na polu okazało się że dale krzywo, niestety przekosiłem tak sezon. na drugi rok muszę to zrobić, przyjrzeć się muszę dobrze ołożyskowaniu z prawej strony.

32

Odp: heder a pochylenie jego

przemo napisał/a:

A sprężyny na siłownikach dobrze wyregulowane? Instrukcja podaje, że lewa strona tam gdzie są napędy motowideł itp musi bardziej odciążać heder.

Chodzi ci o te wąsy od regulacji wysokości? Ja mam na zero obydwa. Wkurza mnie to bo muszę ciąć nisko a jak górka to ryję prawą stroną w glebę sad :stu:

33

Odp: heder a pochylenie jego

A spróbuj zamienić siłowniki stronami i napisz jak jest.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

34

Odp: heder a pochylenie jego

u mnie sa jakies cyrki z siłownikami po najpierw idzie krzywo, jak jest maks to lewy "dobija" i sie prostuje. opada równo, tylko jak trzeba podnieśc to dalej krzywi, ale juz sie przyzwyczaiłem

Rolnik z powołania:-)

35

Odp: heder a pochylenie jego

Stachu napisał/a:
przemo napisał/a:

A sprężyny na siłownikach dobrze wyregulowane? Instrukcja podaje, że lewa strona tam gdzie są napędy motowideł itp musi bardziej odciążać heder.

Chodzi ci o te wąsy od regulacji wysokości? Ja mam na zero obydwa. Wkurza mnie to bo muszę ciąć nisko a jak górka to ryję prawą stroną w glebę sad :stu:

Tak, daj na lewym siłowniku dwa otwory wyżej i wtedy napisz jak będzie. Piszesz, że ryje prawa strona, a w poprzednim poście że lewa to w końcu która?

36

Odp: heder a pochylenie jego

to zależy z której patrząc! Od strony targańca opada a od strony skrzyni biegów jest w górze. Trochę późno na testy bo mam go już w garażu i jest przystawiony agregatem, pługiem i prosem. Jak tylko na wiosnę będę się za niego brał to wszystko co piszecie przećwiczę! Ps czyi zamiana siłowników primo, zabezpieczenie 2 wyżej, ciśnienie w kołach odpada. Jak macie jeszcze jakieś pomysły to walcie! Mi się wydaję, że to jednak gardziel. W garażu mam poziomą posadzkę i na dachu kombajnu mam poziom i na dupie też, tylko na gardzieli ucieka!

37

Odp: heder a pochylenie jego

KUP 2 GARDZIEL np z 512 z rozbiórki i problem z głowy

38

Odp: heder a pochylenie jego

To raczej kwestia regulacji, u mnie jak miałem na te same otwory to też nierówno opadał, a wyregulowałem sobie tak, że stojąc kombajnem na betonie po max opuszczeniu heder delikatnie dotyka posadzki, to na polu raczej nie ma szans, żeby ryć nim w ziemi.

39

Odp: heder a pochylenie jego

ja moim pierwszym nabytkiem 89r potrafiłem nieraz musiałem wychodzić i wygarynać ziemię z hedera, w następnym 87 r ani razu się ne zdarzyło