1,941

Odp: Ręcę opadają.

Co się dziwicie , siostrze w volvo s60  w silniku 2,4 td urwała się klapa zawirowań ,uszkodziła turbinę , zawory na jednym cylindrze oraz tłok . Naprawa z regeneracją turbiny w krakowie 4519zł , a wszystko to przez ekologię i wymysły z zawirowaniem powietrza wpadającego do cylindra . Teraz reszta klap poszła na złom a samochód jest mocniejszy niż wcześniej . A tera z z innej beczki kolega wczoraj testował nowy pług kverneland 5 obracalna z ciągnikiem john deere  230KM  orał pięknie i zasuwał do 11km/h ,ale miesiąc wcześniej przypieli  taki sam pług do john 170 KM to nie miał siły go ciągnąć dopiero jak go zczipowali to zaczął jako tako sobie radzić . Powiedzcie czy te konie w tych nowych cięgnikach to są takie same jak w maszynach z lat 90tych ?????

1,942

Odp: Ręcę opadają.

Wczoraj rozmawiałem z człowiekiem co starym fordem niecałe 160koni ciągał te same maszyny co jego szwagier jeleniem 200 koni. I mówił że nawet właściciel jelonka był zdziwiony, i sam przyznał rację że nawet lepiej sobie radzi.... Ile w tym prawdy było nie wiem. Mi bardzo się podobają jak ryczą te nowe ciągniki, choć nawet po filmach na YT widać, że im nowszy sprzęt tym mniejsze graty ludzie czepiają.

1,943

Odp: Ręcę opadają.

Dziś przez Ciechanów zapierniczał zielony fastrac za kabiną miał skrzynię i ciągnął na lawecie drugiego żółtego, fajne maszynki.

1,944

Odp: Ręcę opadają.

Znajomy miał jelonka 6630 (z tuningowany na 155 km). Kupił 6175 (niby 175km). Mówił że zmulony jakiś, że za bardzo, prócz masy i większych opon nie widzi różnicy do starego.  Zawołał więc gości od chiptuningu do nowego. Podpięli pod hamownie i wyszło 155 km w nowym i tyle samo w starym. Teraz konie mechaniczne się duszą przez egr dpf i tym podobne 3 literowe skróty.

1,945

Odp: Ręcę opadają.

koseś napisał/a:

Powiedzcie czy te konie w tych nowych cięgnikach to są takie same jak w maszynach z lat 90tych ?????

Po pierwsze nie, a po drugie jak pisał PiotrK moment obrotowy starych silników i nowych no i jak napisał mw_marcin te trzy literowe skróty egr itp... wink

1,946

Odp: Ręcę opadają.

spójrzcie na pojemności nowych silników, coraz mniejsze i więcej cudów-wianków. W latach 90-tych pojemność + ewentualnie turbina. Interkuler to była nowość.

1,947

Odp: Ręcę opadają.

No tak z sześciolitrowego silnika rozbieżności mocy na przestrzeni 20lat od 100 do 250koni....

1,948

Odp: Ręcę opadają.

case optum 6,7litra-313koni, stary magnum 8.3 litra- 240koni
bardziej wierzę pojemności niż bajerom

1,949

Odp: Ręcę opadają.

Teraźniejsze ciągniki to nie są takie sam jak kiedyś... Teraz robią z 4 cyl 180km i wszystko super hiper... To nie ma żadnej ekologi... Jak dla mnie to Duża Pojemność + Duża Masa = Doskonały moment obrotowy i uciąg przy ciężkiej pracy... Nie którzy wywalają te wszystkie egr pdf itp po gwarancji.. Nawet serwisanci np Claasa mówili że można wywalić i nie pozna właściciel Ciągnika jak będzie szedł... Tylko odpowiednia opłata i wszystko gra...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,950

Odp: Ręcę opadają.

Ale biadolicie smile . Toć to dla naszego dobra . Ja tam nie mam takich problemów bo nie stać mnie po prostu na takie "super maszyny " .  Nawet jak by mnie było stać  to bym szukał prostego . Ta technologia kiedyś nas zgubi .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

1,951

Odp: Ręcę opadają.

sarast napisał/a:

komplet  do chłodnicy EGR   juz wzmocniona nowego typu , uszczelki . rurki , szpilki . zbiornik wyrównawczy , planowanie głowicy , robocizna tylko 2800 zł ,  od razu wiedzili  bo to wada fabryczna w silniku JD,  montowanego w class . ale wyjscia nie było bo tylko serwis wiedział w czym problem ,

To Kubota podeszła profesjonalnie do swojej wady fabrycznej.  Przyznali się do błędu w konstrukcji rewersu i jak mi to nawaliło dwa lata po gwarancji to i tak to naprawili w ogromnej części ma swój koszt. Pisałem o tym w temacie o Kubocie....

1,952

Odp: Ręcę opadają.

Jak ma być tak ekologocznie,to niech robią silniki na wodór,a reszta niech jest prosta jak w mtz -cie,albo forszu,jak dla mnie to wystarczy wpomaganie,klima,radio i wygodne siedzenie.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

1,953

Odp: Ręcę opadają.

rudemenes napisał/a:
sarast napisał/a:

komplet  do chłodnicy EGR   juz wzmocniona nowego typu , uszczelki . rurki , szpilki . zbiornik wyrównawczy , planowanie głowicy , robocizna tylko 2800 zł ,  od razu wiedzili  bo to wada fabryczna w silniku JD,  montowanego w class . ale wyjscia nie było bo tylko serwis wiedział w czym problem ,

To Kubota podeszła profesjonalnie do swojej wady fabrycznej.  Przyznali się do błędu w konstrukcji rewersu i jak mi to nawaliło dwa lata po gwarancji to i tak to naprawili w ogromnej części ma swój koszt. Pisałem o tym w temacie o Kubocie....

Hola hola rudemenes, żeby się przyznać do winy to trzeba mieć coś między nogami i nie jest to wezwanie komornika do zapłaty zaległości. Skończyły się czasy, że gwarancja, długi karciane i honorowe to świętość, dzisiaj każdy Cię wydyma za kilka złotych.
Ot opowiem taką historię:
Na początku grudnia tradycyjnie puściłem na OLX ogłoszenia o sprzedaży jęczmienia, owsa i pszenicy, ogólnie, detaliczne ilości.
Od rana telefon dzwoni, wszyscy chcą kupić wszystko. Najbardziej namolny niejaki Tymiak z firmy trans młyn http://www.krs-online.com.pl/przedsiebi … 7035.html. Tłumaczę chłopu, ze to nie dla niego towar, że na worki dla miejscowych hodowców itp Mówi dawaj nr konta biorę co jest, no i wysłałem mu nr konta, on zaraz przelał zaliczkę 2200 bo mówiłem , że mam między 3 a 5 ton. Przyjechał kierowca mańkiem, ale ani nawrócić ani cofnąć, sąsiadowi pokieraszował 3P, ale podciągnąłem go fortschrittem pod załadunek i załadowałem 4 tony. Podczas wyjazdu z podwórka wpieprzył się, chyba celowo, bo nie da się inaczej, w stawek melioracyjny, Wytargałem dziada, zaprowadziłem na wagę i tam się dowiedziałem, że cena z OLX to nie(wcześniej nie pytali o cenę tylko zadzwonili, że z OLX) i po wskazaniu wagi 4100 netto p Tymiak uznał, że jesteśmy kwita. Ja tam przez 260 zł może nie zbankrutuję, ale ostrzegam kolegów przed krętaczem, bo lepiej dzieciom własnym na zabawki dać niż im na ku..y.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,954

Odp: Ręcę opadają.

hmmm to też coś napiszę
Ojciec odstawił rzepak to Deber_a z Nowej Soli i do dziś kasy nie ma...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

1,955

Odp: Ręcę opadają.

MAREKPE napisał/a:
rudemenes napisał/a:
sarast napisał/a:

komplet  do chłodnicy EGR   juz wzmocniona nowego typu , uszczelki . rurki , szpilki . zbiornik wyrównawczy , planowanie głowicy , robocizna tylko 2800 zł ,  od razu wiedzili  bo to wada fabryczna w silniku JD,  montowanego w class . ale wyjscia nie było bo tylko serwis wiedział w czym problem ,

To Kubota podeszła profesjonalnie do swojej wady fabrycznej.  Przyznali się do błędu w konstrukcji rewersu i jak mi to nawaliło dwa lata po gwarancji to i tak to naprawili w ogromnej części ma swój koszt. Pisałem o tym w temacie o Kubocie....

Hola hola rudemenes, żeby się przyznać do winy to trzeba mieć coś między nogami i nie jest to wezwanie komornika do zapłaty zaległości. Skończyły się czasy, że gwarancja, długi karciane i honorowe to świętość, dzisiaj każdy Cię wydyma za kilka złotych.

Ale azjaci podobno mają właśnie najmniej między nogami .....

1,956

Odp: Ręcę opadają.

Ilością nadrabiają big_smile

1,957

Odp: Ręcę opadają.

jaka gwarancja po 7 latach no proszę. to polska.

Leszek   dla kolegów'

1,958

Odp: Ręcę opadają.

Ciągnik kupiony od dealera w 2010. Rok produkcji 2008. Gwarancja 2 lata. Awaria wystąpiła pod koniec 2014.

1,959

Odp: Ręcę opadają.

mpopis napisał/a:

case optum 6,7litra-313koni, stary magnum 8.3 litra- 240koni
bardziej wierzę pojemności niż bajerom

To ja w Pumie 131 konnej też mam 6.7 litra...

1,960

Odp: Ręcę opadają.

U mnie w Smerfie 65 kucy (sadownik) jest taka sama pojemność silnika co u wujasa w Case 120 konnym smile To zależy jaką serie ciągników  bierzemy i jaka jest moc dla danego modelu, czyli np. jak u Cb @Pawel21990 w Pumie jest silnik 6 cylindrowy o mocy 131 kucy i pojemności 6.7 litra, a Puma o mocy 270 kucy ma taką samą pojemność silnika co w mniejszej pumie.... Jeden i drugi identyczny silnik, a mocy ma drugie tyle. Taki młody mechanik co u mnie był na przeglądzie Smerfa właśnie mi to objaśniał, że teraz robią silniki na jedno kopyto i je tylko ustawiają i dostrajają na jakiej mocy mają chodzić. Mówił jak się znajdzie dobrego mechanika to może ze 100 koni zrobić 200 koni na tym samym silniku bez najmniejszego problemu smile To tak jak w starej serii Fendt'a 500, Fendt 512 ma  identyczny silnik co 515, a różni się tylko ponoć turbiną i kątem wtrysku paliwa i to wszystko, a moc zupełnie inna....