521

Odp: Skrzynia Biegów

Ale kupisz kinder niespodziankę;-)

522

Odp: Skrzynia Biegów

Panowie potrzebuję ważnej odpowiedzi na takowe pytanie "Czy ten wałek co wychodzi ze skrzyni na przystawkę przedniego napędu jest taki sam w zt323 i w zt303???" Bo muszę wymienić u siebie w zt323 a mam do kupna tanio od zt303 i się zastanawiam tak nad tym a nie mogę rozebrać teraz ciągnika żeby swój wałek porównać z tamtym wałkiem bo mi potrzebny jest teraz ciągniczek a ten wałek może mi zniknąć z przed nosa za nie długo sad Z góry dziękuję za odpowiedzi smile

523

Odp: Skrzynia Biegów

Oba te wałki miałem w ręku ale nie pamiętam zadzwoń do jakiegoś sklepu na pewno Ci pomogą.

524

Odp: Skrzynia Biegów

Może się komuś przydać to jeśli chodzi o te wałki to są te same. W jakimś tam sklepie kosztuje 524zł jak dobrze pamiętam a ja kupiłem też używany ale jak nówka sztuka bo przekaźnik nigdy nie używany był i dałem za ten wałek 50zł big_smile i do przystawki potrzebowałem łożyska bo mam słabe już to słowa sprzedającego "a co będziesz tam się babrał teraz w rozbieranie daj 50zł za tą przystawkę i bierz ją" tak że uważam interes za udany smile Marku323 dzięki za zainteresowanie moim problemem plus leci smile

525

Odp: Skrzynia Biegów

Powie ktoś jak ściągnąć ten dekiel z góry ze skrzynii biegów?

526 Ostatnio edytowany przez artureekk (2015-12-09 20:30:16)

Odp: Skrzynia Biegów

nemesis1134 napisał/a:

Powie ktoś jak ściągnąć ten dekiel z góry ze skrzynii biegów?

nie chce być niegrzeczny ale normalnie odkręcasz śrubi , ściągasz łacznik od wałka i  już :uuuu:
fajnie by było jak byś ładnie to wszystko sisnienówką poleciał

527

Odp: Skrzynia Biegów

No właśnie mi o ten łącznik od wom-U chodzi to normalnie się  ściąga czy jest z tym dużo pier......

528

Odp: Skrzynia Biegów

normalnie , zacznij to zobaczysz,

Leszek   dla kolegów'

529

Odp: Skrzynia Biegów

panowie robił ktoś regeneracje mechanizmu zmiany biegów do 323 . jakie sa koszty??

530

Odp: Skrzynia Biegów

Chodzi o wajchy czy zamki na skrzyni ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

531

Odp: Skrzynia Biegów

0 zł wystarczy napawać i wyszlifować(wodziki) a jak są luzy na klinach to kołki powiercić.

532

Odp: Skrzynia Biegów

w sumie zamki tez by sie przydało

533

Odp: Skrzynia Biegów

sprawa wygląda tak ze ja wrzucam wsteczny na 2 grupie to mi zgrzyta i nie chce wejsc , a jak wrzucam do przodu na 1 grupie to bardzo daleko łapie , czy to wina mechanizmu zmiany ??

534

Odp: Skrzynia Biegów

Ale jak ? Wajcha daleko się wychyla ? U mnie były wyrobione tulejki i jeden "kieliszek " w przystawce . Jednak biegi wchodziły .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

535

Odp: Skrzynia Biegów

Dobra już wiem,  generalnie luzy są straszne wszędzie ale winien jest sworzeń bo prawie wyskoczył i luz jest przez to jeszcze większy. A pytanie czy można od czegoś dobrać te tulejki na wałek w przystawkę cz trzeba toczyć

536

Odp: Skrzynia Biegów

Ja dotaczałem z  teflonu .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

537

Odp: Skrzynia Biegów

W temacie skrzyni, na pierwszej i drugiej grupie na każdym biegu coś delikatnie stuka, im większe obciążenie tym głośniej.  Na wstecznym cisza i na 3 grupie cisza, łożysko padło czy jakaś zebatka?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

538

Odp: Skrzynia Biegów

Nie jestem prorokiem ale tak może być ...  U mnie w mtz waliło coś w tedy  łożysko  się posypało .  TPS sworzeń też pewnie będzie wybity pod tulejka .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

539

Odp: Skrzynia Biegów

Teraz się tego nie dowiesz co stuka , wiosną jak będzie najwięcej roboty to skrzynia wyśle esemesa tryt tryt tryt wink

540

Odp: Skrzynia Biegów

Andrew89 napisał/a:

W temacie skrzyni, na pierwszej i drugiej grupie na każdym biegu coś delikatnie stuka, im większe obciążenie tym głośniej.  Na wstecznym cisza i na 3 grupie cisza, łożysko padło czy jakaś zebatka?

Zębatka 20 zębów pierwsza od tylnego mostu na górnym wałku, 3 grupa przez nią nie idzie to i nie stuka.