1,921

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

https://www.ewgt.com.pl/index.php?optio … Itemid=315

Po długim okresie świątecznym, eksporterzy i mieszalnie pasz dopiero wychodzą z propozycjami zakupu zbóż. W ofertach jest obecnie bardzo dużo propozycji sprzedaży pszenicy - zwłaszcza w południowej i południowo-wschodniej części kraju. Wpłynęło to na znacznie obniżenie ceny tego ziarna we wspomnianych regionach, do poziomu 630zł/t za pszenicę paszową i 650 zł/t za pszenicę konsumpcyjną.

Ceny na północy kraju są wyższe i osiągają odpowiednio: 670 zł/t-ziarno paszowe i 690 zł/t-ziarno konsumpcyjne. Popyt na pszenicę na południu jest minimalny, jedyną szansą sprzedaży jest sprzedaż do portów, gdzie w styczniu będzie kupowana, w zasadzie tylko, pszenica konsumpcyjna. Proponowana cena w zależności od zawartości białka będzie wynosiła od 695zl/t netto (11,5%białka) do 740 zł/t (14%). Jest to cena z dostawą do elewatorów portowych. Okres świąteczny wstrzymał prawie całkowicie sprzedaż żyta, którego cena utrzymuje się na poziomie 550-560zł/t. Cena rzepaku na giełdzie MATIF spadła w piątek do poziomu 366,75 EUR w porównaniu do 379,25 Eur/t dnia  10.12.15. Za rzepak w kraju, kupujący oferują cenę 1570-1580 zł/t na gospodarstwie lub 1630 zł/t w zakładach tłuszczowych (tylko dla rzepaku zrównoważonego). Popyt na rzepak znacznie się zmniejszył, w grudniu do kraju dotarło sporo rzepaku importowanego w niższej cenie.

1,922

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

dziś kolega pracujący w firmie opowiadał mi jak jest z sprzedażą ziarna do portu, trzeba dać kierowcy 200 aby dał wcześniej odpowiedniej osobie aby samochód wjechał do portu odpowiednią bramą i nikt nie znalazł robaka, albo aby nagle parametry nie poleciały.
wszystko kosztem rolnika.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

1,923

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Tak też bywa. Ja sprzedaję tak.
Jest cena to podpisuję umowę że w 14 dni towar będzie w elewatorze w Człuchowie
Wiozę sam do elewatora
Robią próbę wystawiają papierek
Wywalam
Jadę po resztę  a moja pszenica przelatuje przez elewator i wypada do "łódki"
Łódka jedzie do portu ale mnie to wcale nie interesuje....
Albo ładuję na łódkę u siebie i płacę za transport 13km do elewatora tj 20zł od tony.  Łódka przyjeżdża zważona. Jadę z nią na wagę i próbę do elewatora. Po próbie  pszenica znika.... a ja mam papierek

1,924

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

to duzo Ci transportowcy biora mi jechali za 400zł 40km w jedna

Rolnik z powołania:-)

1,925

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jak się nie ma za daleko do skupu to tylko samemu jechać... Kiedyś dzwoni do brata gościu: dobry, słyszałem że suszy pan kukurydzę
-no suszę, a ile pan tego masz?
-no trochę bo to co się ze samochodów rozsypało
-panie ale musze mieć co najmniej 9 ton żeby zasypac suszarnie
-a to spokojnie, ze 20 ton tego jest...
I tak to z nimi jest, dziady potrafią na skupie po dwie tony pier**l do siebie...Kolega ma silosy na 900 ton połączone redlerami. Wszystko miał pełne żyta i całość w ruchu i szła przez petkusa żeby sporysza odciągnąć. 2 tygodnie tak chodziło. Następnie podstawiali tiry i na port. Ostatnie 4 czy 5 tirów z pwrotem do domu bo za wysoka wilgotność... A dwa tygodnie w ciągłym ruchu wszystko było...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,926

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pszenica spadła o około 20zł. Teraz maksymalnie 650zł choć pewnie przy sprzedaży będzie cena 620-630.

1,927

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

fermy woźniak 675 brutto i tyle żeby robala nie było i wilgotność do 14,5% ,  fakt spadła o 20zł na tonie ale myślę że w ciągu 2 tygodni znowu pójdzie do góry

1,928

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Agro as  Grodków 610 netto jakościowa a paszowa 600 netto.  Porażka, w żniwa niektórzy po 700 sprzedawali. Pszenżyto tydzień temu  po 630brutto było. ...

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,929

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Dzisiaj dzwoniłem do paszarni w Grodkowie . Pszenica 684 brutto pszenżyto 663 brutto . Agromat Braszowice pszenica 680 jakościowa

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,930

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

paliwko ON 3,55 dzis maja przywieść

Rolnik z powołania:-)

1,931

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pszenica paszowa 660 +  vat, przelew 1 dniowy

1,932

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

wow ja za konsumpcje tyle nie dostane...

Rolnik z powołania:-)

1,933

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Panowie ruszyło coś  z cenami zbóż? Czy bez zmian?

1,934

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Nie spadają ......

1,935

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

U mnie pszenica 660 netto konsumpcja

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

1,936

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

W mediach podają drożeje tanieje a ceny mimo wszystko od grudnia takie same.... Muszę pomyśleć o jakimś kontrakcie żeby po żniwach pozbyć się większości ziarna.

1,937

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

z tego co wiem to w niemczech staniały dlatego u nas mimo drogiego euro nie podrozało

mdw

1,938

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ja sprzedaję obecnie pszenżyto 600 + vat

1,939

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

On 1000 l 4,05 zł/l kupiłem zaraz po 1 XII, dla samochodów na zimę i wiosenny siew wystarczy. Jeden u nas po tule kupił 7000 l na cały rok to mocno w brodę sobie pluje.
Tuczniki w sobotę poszły po 3,90 + vat

1,940

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

7000x 0,2= 1400zł
Półtora beczki poszło ......
A to chyba nie koniec.