1,961

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Agromat Żelazno Pszenica paszowa 645 konsumpcja 660, ale wszystko idzie do jednej stodoły
U mnie przez jesień i zimę białko spadło o 2%

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,962

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Właśnie parametry przyjmijmy że ''spadają'', waga też. Policzyć koszty ładunku transportu to nieraz gorzej wypada jak sprzedać prosto spod kombajnu..

1,963

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja wszystko sprzedałem spod kombajnu, tylko na zasiew zostawiłem i dla kilku miejscowych klientów. Jak zaczęli fisiować to załadowałem resztki i zawiozłem do Agromatu, lekko oburzony, bo w żniwa płacili lepiej.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,964

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

I tak obejrzałem aagrobiznes i medialnie nagonka na obniżki... Na początku było mniej jak 30% , później 30% a teraz już ponad 30% zboża w magazynach u rolników. Nie dają nam nadziei na lepsze ceny... Pszenica w tej chwili znowu u mnie spadła 600-640zł brutto.

1,965

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

jak w agrobzdurach mówia o obnizkach to bedą podwyzki

1,966

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jack oby ! Dziś doszedłem do wniosku ze chytry dwa razy traci, mogłem sprzedać i byłby spokój, ale zawsze liczy się na więcej. Ja myślę, że jak zaczną trąbić o wymarznięciach to może coś dygnie. Ogólnie myślę, podpisać z kimś jakiś kontrakt na zboże i pozbyć się zaraz po żniwach. Przyjdzie wiosna to będę się za tym kręcił, bo co roku ta sama sraczka a mam już tego dosyć. Jak zaczynałem gospodarzyć to jak się przytrzymało ziarno do wiosny to cena zawsze była większa, a teraz jest jak jest,.

1,967

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

moja pszenica też leży  i czeka rzepak też także gospodarze na oparach finansowych.
po ostatniej lustracji pól kupie sobie profilaktyczne jeczmień do siewu ew. pszenice bo może być szaleństwo.

1,968

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja dziś zrobiłem 100km byłem w świeciu po opryskiwacz. Chłop od którego kupowałem ma 60 ha  z czego 30 do przesiania. Pod drodze tragedi nie widziałem  bo wokół były słabe ziemie więc żytko i żytko, ale jak tylko coś lepszego się trafiło to zaraz brązowy zgnity placek.
W 2012 po takiej akcji ceny poszybowały o 20% w 15 dni.

1,969 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2016-02-01 19:30:30)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

jack napisał/a:

jak w agrobzdurach mówia o obnizkach to bedą podwyzki

Z tego co wiem statki  na połowę lutego będą ładowały pszenicę i na to liczę bo mam 200t      14,5%białka 30 glutenu.Dają 690zł/t  netto z odbiorem z domu a ja czekam.:stu:
RSM-32%  870zł netto
      -26%+S   740 netto z dostawą do domu.

1,970

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Paweł dobry z Ciebie Człowiek, podniosłeś mnie na duchu wink

1,971

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jak będą to moje statki to wyślę transport po Twoje ziarno

1,972

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

To czekam na info smile

1,973

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Panowie jakieś nowe wiadomości z cenami zbóż?

1,974

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Paszowa 630 netto

1,975

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Właśnie ja takiej ceny w brutto nie dostanę. Co roku sprzedaję taniej niż mogłem, ale co roku jest inaczej. Chyba czas zacząć sprzedawać ziarno w kilku partiach po różnych cenach, wtedy zawsze jakaś średnia wyjdzie.
Jakbym miał jarą, to już dawno sprzedałbym...

1,976

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

W piątek zawozilem pszenżyto po 631 brutto dwa takie transporty i było 24 tony.
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/9f7235c2915f.jpg

Pszenica jest po 660 w paszarni. W skupach jakościowa po 650 a paszowka po 630

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,977

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ja zawiozłem po 660 + vat ale spadł bo duża podaż

1,978

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

u mnie po 580zl ale jeszcze nie sprzedaje moze pojdzie w gore

1,979

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Grzegorz89 napisał/a:

Właśnie ja takiej ceny w brutto nie dostanę. Co roku sprzedaję taniej niż mogłem, ale co roku jest inaczej. Chyba czas zacząć sprzedawać ziarno w kilku partiach po różnych cenach, wtedy zawsze jakaś średnia wyjdzie.
Jakbym miał jarą, to już dawno sprzedałbym...

w jakiej cenie w twoich stronach jarka?

Rolnik z powołania:-)

1,980

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

sugerowałem się cenami z olx, w rejonie nie interesowałem się. Siedzę w domu na dupie i nie ruszam wiele z miejsca, żeby się nie denerwować. Rzepaki do przesiewu i też trzeba myśleć co posiać, a jeszcze poniekąd mrozy dwucyfrowe mogą być. Jednak chyba trzeba będzie spróbować rzodkiew jak wyjdzie...