581

Odp: Prasy rolujące

Co powiecie na temat prasy Claas 46 Roto Cut? Znajomy ma i śmiga bardzo fajnie i wgl. Ja w tym roku będę miał ok 500 belek sianokiszonki do zrobienia i 200szt słomy a Sipma w tym roku słomy nie lubiła bo krótka i tylko w godzinach porannych do max 10:00 godz dawałem rade belowac a zeby i w tym roku tak było to bym musiał ile czasu pracowac i ile nerwów zepsuć....

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

582

Odp: Prasy rolujące

Chcesz belować wszystko i zawsze to kup rivierkę albo mf pasówki belują o każdej porze dnia i nocy , wiem co mówie bo mam mf i belowałem całe dni w tamtym suchym roku i nie było żeby nie szło.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

583

Odp: Prasy rolujące

Pasowe też Okej tylko chce z rotorem jak już co wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

584

Odp: Prasy rolujące

to jak pasową i z rotorem to claas variant

E 516 na części
Telefon 695 076 269

585

Odp: Prasy rolujące

Pasowe jednak nie zawsze wszystko wciągają. Szwagier ma JD pasową 582 chyba i  w żniwa nie mogliśmy zebrać słomy z 10 ha pszenżyta. Nie pomagało jeżdżenie po nocach aż spadł deszcz.

586

Odp: Prasy rolujące

A potem belki w środku spleśniałe.. Właśnie w tym roku połowa słomianych belek jest jakaś spleśniała chyba przez te poranne belowanie. Chcę w tym roku zbelować u Siebie całą słomę bo z tymi co tak chcą słome to jak rozwali się mu bela to zostawia i dalej beluje a w tym roku to miejscami wgl nie było zbelowane bo same śmieci i mu się nie opłaca jeździć a potem słoma wystaje po zaoraniu... W tym roku powiedziałem KONIEC ! Zbeluje ułozę w garażu u sąsiada i będe miał spokój z takimi co chcą słomę..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

587

Odp: Prasy rolujące

kamilz napisał/a:

Pasowe jednak nie zawsze wszystko wciągają. Szwagier ma JD pasową 582 chyba i  w żniwa nie mogliśmy zebrać słomy z 10 ha pszenżyta. Nie pomagało jeżdżenie po nocach aż spadł deszcz.

Nie belowała bo nie ma walca na którym balot się obraca.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

588

Odp: Prasy rolujące

Zawsze po sprasowaniu, albo w stercie po zwiezieniu, jeszcze przed przykryciem folią jakiś deszcz poleciał, w tym roku sucha jak pieprz. Wiadomo z racji suszy, moja stara krone suchą łyka bez żadnej czkawki. Sąsiad przymówił się do 30 szt, głupio było się wymówić, za 10 szt rozrzutnik gnoju Polski tandem 6 t zgodził się.

589

Odp: Prasy rolujące

kamilz napisał/a:

Pasowe jednak nie zawsze wszystko wciągają. Szwagier ma JD pasową 582 chyba i  w żniwa nie mogliśmy zebrać słomy z 10 ha pszenżyta. Nie pomagało jeżdżenie po nocach aż spadł deszcz.

Ja mam 580 i nie mam najmniejszego problemu z wciąganiem po swoim kombajnie
a jak prasowałem po dużym claasie to gdzie pokos był szeroki jak podbieracz (180cm i więcej) a słoma krótka  to nie chciała wystartować bo te małe ślimaczki podgarniające z boku napychały słoma stawała na sztorc i nie chciała się bela zacząć zwijać
na to była recepta ruszyć z pół metra i zatrzymać się aż bela się ładnie ułoży i potem już normalnie szło niezależnie od szerokości pokosu


i ważna jest też jakość pasów bo znajomy ma 550 tyle że pasy już łyse jak kolano i każdy różnej długości w zależności ile spinek już włożył a ma ich z 50 :E to też tylko wilgotną z rosą daje radę

590

Odp: Prasy rolujące

gdzie jest problem z tym nie pobieraniem, zapychaniem czy stawaniem beli ? mam metal-fach walcową, którą robię sianokiszonkę, siano i słomę. Nie ważne czy krótkie, długie, mokre, suche, rano czy w samo południe. Przez 3 sezony miałem 1 przypadek w sianie że stanął mi balot w komorze. Przestrzegali mnie przed walcową, że słomę będę robił nocami - nic bardziej mylnego.

gg 5118068

591

Odp: Prasy rolujące

http://images75.fotosik.pl/386/ecd8b59e5bd97666med.jpg

na czarno zaznaczyłem punkt gdzie chwilę może powstawać zator

jak już pisałem potaje on w bardzo specyficznych warunkach pokos musi być bardzo szeroki i słoma krótka wtedy ten ślimaczek pcha do środka podajnik widłowy do końca nie wpycha materiału w komorę             bela rusza z pewnym opóźnieniem ok 1-3s trzeba przytrzymać na sprzęgle i jak zacznie obracać to już można normalnie gaz w podłogę

gdy słoma jest długa i pokos szeroki nie ma problemu
gdy krótka i pokos wąski też nie
w sianokiszonce nigdy nie miałem problemu

Walcowe są dobre ale sianokiszonki jak miałem po welgerze to były z wierzchu kamień a w środku tak sobie zbite (szczególnie to widać w roślinach o długich sztywnych łodygach np. lucernie), słomę po pasowej to kładziesz ja jednym końcu obory i pchasz i masz rozwinięta jak dywan a po stałokomnorowych nie koniecznie, i też widziałem pole po takim owsie do kostek to słomę jak prasował to podczas owijania to 1/4 materiału przelatywała pod prasę

592

Odp: Prasy rolujące

Możesz masz rację z tymi pasami bo kwalfikują się do wymiany ale szwagier twierdzi że ma z nią problemy od samego początku w bardzo suchej słomie.

593

Odp: Prasy rolujące

zorak napisał/a:

gdzie jest problem z tym nie pobieraniem, zapychaniem czy stawaniem beli ? mam metal-fach walcową, którą robię sianokiszonkę, siano i słomę. Nie ważne czy krótkie, długie, mokre, suche, rano czy w samo południe. Przez 3 sezony miałem 1 przypadek w sianie że stanął mi balot w komorze. Przestrzegali mnie przed walcową, że słomę będę robił nocami - nic bardziej mylnego.

Ale walce masz pewnie jeszcze nie wytarte?

594

Odp: Prasy rolujące

wytarte jeszcze nie są, a na każdym wałku jest 4 albo 5 małych płaskowników przyspawanych.

gg 5118068

Odp: Prasy rolujące

Ile zrobiłeś już balotów i czy polecasz metal-facha? Moja warfama się kończy. Powoli dobija do 50tys. bel i zaczyna rama pekać w różnych miejscach. Jak wytrzyma sezon to za rok kupuje coś nowego. Myślę nad walcówką albo walcowo-łańcuchową sipmą. Fajna jest pasówka metalfacha ale z nożami mam za słaby traktor.

596

Odp: Prasy rolujące

Sipma... hmmm.... Może Urusa prasa z rotorem Z 597 ? walcowo-łańcuchowa... Z wałkiem przekaźnika + oponki 500 wychodzi 73.900zł no i można wziąć na raty 2.3% jak u mnie.... bez wałka i opon by wyszło 70.000zł nie więcej... Jest też popokazowa... ale nie wie czy będzie dostępna bo może klient już jest na nią... Jak tak to pewnie w 65.000zł by wyszło... 6/7/13 Noży... Na 6 nożach Farmtrac da radę czy nawet 912.... Zastanawiam czy takiej nie brać.. Przy Forszu była by wykorzystana w 100%...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

597 Ostatnio edytowany przez niewydostanieszsie (2016-07-07 15:28:07)

Odp: Prasy rolujące

Ja swoją warfamą, czyli ursusem obecnie, zrobiłem ze 30tys. balotów siana i słomy zanim zaczęła robić kiszonkę ale jak zacząłem ostatnie 3 lata robić sianokiszonkę to szybko zaczeły się wyciągać łańcuchy zwijające. Dlatego myślę nad walcową, chyba że prawdą jest to stawanie suchego materiału w komorze a siana i słomy ona miała by robić 2-3 tys rocznie, do tego 500-600 kichy. Sipma ma zaletę-części wszędzie. Ja do warfamy miałem albo dealera 50km ode mnie, gdzie ceny to sipma x2 albo wysyłkowo ale wiadomo jak to jest z wysyłką w żniwa jak nie ma czasu na 2 dni postoju.

598

Odp: Prasy rolujące

Na dealera mam nie daleko Ursusa... Sam też patrzyłem sipmy tylko Primy lecz trochę jak dla mnie za droga... A tej z rotorem walcowej nie pamiętam ceny...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

599

Odp: Prasy rolujące

Fajne zwijki robi Famarol, każdy w ich ofercie może znaleźć coś dla siebie. Podbieracze dobrze mają wyposażone

E 516 na części
Telefon 695 076 269

600 Ostatnio edytowany przez niewydostanieszsie (2016-07-08 11:44:16)

Odp: Prasy rolujące

Znajomy ma łańcuchówke famarolu i też jeździ na usługi to pomimo tego że robi 100 konnym ursusem H to ma bele lżejsze od mojej warfamy bo transporty w brykieciarni ważone były i moje i jego. Twierdzi że drugi raz wziąłby inny model. A znowu na innym forum twierdzą  ze na dzień dzisiejszy famarol najlepszy z polskich maszyn.