121

Odp: wapno

To sobie liczą za te granulowanie. Też ciągle dostaje od nich sms-y w ostatnim oferowali kredę pastewną po 313 zł/t brutto poza tym różne pasze.

122

Odp: wapno

To całkiem spora cena. Kolegom z forum którzy mieszkają w mojej niedalekiej okolicy przy pełnym aucie Polcalca mogę sprzedać po 420 zł/T lub jeżeli ktoś chce mniej a ma jakiś transport to po 430zł/T z mojego magazynu.

123

Odp: wapno

Co roku kupuję 2 tiry z cukrowni 30% + mikroelementy.Cena dla mnie wydaje sie dobra bo za skład cukrownia bierze 400zł i kierowca 300zł za transport(36km).Problem tylko taki że to wapno węglanowe i w pierwszym roku działa słabo ,ale przy regularnym nawożeniu to nie przeszkadza

124

Odp: wapno

Wapno z cukrowni.... jak to to o którym czytałem to przy tej cenie brać nie narzekać. 
te 24t to kupa fosforu, magnezu, azotu i wapna tylko potasu brakuje... no tylko trzeba mieć sprzęt by szybko rozwalić te 3-6t na ha

125

Odp: wapno

W tym roku nie było problemu z rozsianiem bo była susza  i wapno jak proch.Ja biorę jesienią i miesiąc przed żniwami jak pada nakrywam folią aby zrobiło się suchsze .Sieję zwykłym siewnikiem do wapna , ale  trzeba wykręcić  ramkę ze środka

126 Ostatnio edytowany przez zorak (2016-03-10 14:46:02)

Odp: wapno

Robiłem analizę i tragedii nie ma, a nawet jest ok. Chcę iść w stronę utrzymania, uzupełnienia wapna. Gleby IV-V. Chciałbym uzupełniać wapno co drugi rok. W jednym roku użytki zielone w drugim kawałki orne. W takim systemie lepsze będzie wapno tlenkowe czy węglanowe ?
Frakcja węglanowego do 1mm jest ok czy grubo ? najdrobniej mielone to frakcja 0-01mm.

gg 5118068

127

Odp: wapno

Według nie 1mm to się nadaje na drogę.
myslę że jak jest ok to z 1t jak najdrobniejszego

128

Odp: wapno

zorak a  to ty musisz wapno stosować ??  przecież kopalnie wapna masz pare km od domu myślałem ze wapna masz pod opór

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

129

Odp: wapno

Z wiatrem nie przylatuje?

130

Odp: wapno

Jeżeli oj chcesz utrzymać to może magnezowe wapno. Ono bardzo długo utrzymuje się w rostworze glebowym. No chyba ze masz magnezu pod dostatkiem to wtedy raczej węglanowe bo tlenkowe bardzo agresywne i zamiast ph 6.5-7 będziesz miał 7.5 i więcej ,a to już nie jest dobrze dla roślin.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

131

Odp: wapno

Może OrCal :dance: wink

132

Odp: wapno

wojtas napisał/a:

zorak a  to ty musisz wapno stosować ??  przecież kopalnie wapna masz pare km od domu myślałem ze wapna masz pod opór

kopalnie, a raczej górę z której wydobywają widzę z domu i wiem kiedy wydobywają bo słyszę jak strzelają, niestety z wiatrem nie leci. A gleba jak chyba każda w Polsce potrzebuje wapna, nie dużo ale trzeba. Poza tym trzeba trzymać ph aby był sens sypać nawozy.

gg 5118068

133

Odp: wapno

To może puść głębiej pług to wyorzesz wapno.