201

Odp: Zakup 323

Panowie. Zamierzam kupić fortschritta  323a  cena no niestety coś w  okolicach 14-16tyś .. Zakup na mazurach . Mam już jedną maszynę na oku w piątek załatwiam kasę i jadę oglądać ..Na co mam zwrócić szczególną uwagę przy zakupie..?  Sprzedający przez tel mówił że w tych fortschrittach  napęd przedni się załącza automatycznie o ile go dobrze zrozumiałem , ale coś mi tu nie gra.. Drugie pytanie to czy na kołach bez problemu dojadę 70km do domku ?
I moje najważniejsze pytanie to jak z tymi częściami ..Szukałem na google i na forum , ale są tylko podstawowe części typu np. zestawy naprawcze do silnika itp.ale nic do skrzyń nigdzie nie znalazłem.  Naprawa to dla mnie nie problem sam naprawiam takie maszyny , ale nie moge nigdzie znaleźć sklepu online żeby były mniej więcej wszystkie części jak np. do ursusa..

Ciągnik ma mi służyć do ciężkich prac ornych na razie na niewielkiej powierzchni bo około 15ha  dlatego taki wybór...

202 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2015-09-23 19:39:40)

Odp: Zakup 323

Jak nie kupisz to zgłoś się do mnie jeden idzie na sprzedasz i gwarantuję ci że wszystko działające.No i na MAZURACH.:)

203

Odp: Zakup 323

Przedni napęd powinien włączyć się automatycznie przy jeździe do przodu gdy tylne koła zaczną się ślizgać, przy jeździe do tyłu należy włączyć napęd przyciskiem. 70 km to nie problem jak ciągnik sprawny, zwróć uwagę czy sprzęgło chodzi prawidłowo i czy 4 bieg nie wyje.

204

Odp: Zakup 323

No i żeby hamulec aby na jedno koło miał to i 170 kilometrów przeleci.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

205

Odp: Zakup 323

Masz zakładke sklep na tym forum tam do skrzyni też dostaniesz części

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

206

Odp: Zakup 323

jeśli ma chociaż trochę hamulców to 70 km to pryszcz. Ja kombajnem 370 jechałem i dojechałem.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

207

Odp: Zakup 323

Dzięki to jadę jutro go oglądać. jedyne o co się martwię to o części zamienne do tych ciągników i czasami zastanawiam czy nie warto dołożyć parę tyś i kupić ursusa czy zetora

208

Odp: Zakup 323

Nie boj sie ja w okolicy nie mam zadnych czesc do 323 tylko co moze do kombajnu sa a tak to telefon do Pankowa i wszystko kurier przywozi wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

209

Odp: Zakup 323

darkonis napisał/a:

Dzięki to jadę jutro go oglądać. jedyne o co się martwię to o części zamienne do tych ciągników i czasami zastanawiam czy nie warto dołożyć parę tyś i kupić ursusa czy zetora

Z częściami nie ma problemu, wystarczy telefon i dzień czekania na kuriera ale ten czas można poświęcić na :beer:

210

Odp: Zakup 323

a jak ci się dobry trafi to i po części nie będziesz musiał tak często zabiegać

Nie ma to jak FORTSCHRITT

211

Odp: Zakup 323

Darkonisa wcięło albo zapija.

212

Odp: Zakup 323

scoda19 napisał/a:

Jak nie kupisz to zgłoś się do mnie jeden idzie na sprzedasz i gwarantuję ci że wszystko działające.No i na MAZURACH.:)

Scoda a ile z ciekawości chcesz za niego? Możesz odpisać na PW. Przydałby mi się drugi ciągnik, tylko w sumie sporo mocniejszy, tylko do 323 cześci tanie i maszyne znam...

213 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2015-09-27 14:44:41)

Odp: Zakup 323

Potrzebny ci drugi ja też myślałem że się przyda jak by się psuły ale tam nie ma co się psuć więc go sprzedaję.Może komplet opon z felgami będzie do zbycia.

214

Odp: Zakup 323

Ja jechałem 70 km, na 3 biegu drugiej grupy (mam 323 ze skrzynią od 303). Jechałem z prędkością 10 km/h, później wolniej bo coś zaczęło wyć. Wystartowałem o 19, dojechałem na 7:30 dnia następnego. I co? I dało się tongue Hamulec tylko ręczny, chłodnica dziurawa i wodę nabierałem z rzeczek które mijałem.

215

Odp: Zakup 323

wynajęty transport byłby tańszy

216

Odp: Zakup 323

Czasami widze ze ktos w okolicy sprzedaje Forsza. Dzis patrze za 10tys rok 91 i wgl dzwonie pytam jaki to fprsza  on mowi no 303 z napedem. A rok ? A no zarejestrowany w 91 a oryginalny to nie wiem big_smile ale tak posluchajac to w bdb stanie nowe oponki wszystko sprawne itp ciekawy i cena do negocjacji dobrej. A najlepsze to jak zawsze sie pytam czy pol bieg czy wzmacniacz momentu sprawny. Wiekszosc odpowiedzi to " Panie on takiego czegos nie ma " big_smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

217

Odp: Zakup 323

Witam, co myślicie o tym konkretnym egzemplarzu: http://olx.pl/oferta/fortschritt-323-ja … 662a751ea9 ?? Czy warto za te pieniądze, z wyglądu autentyczny. Cena to średnie stany górne jak za ZT 323, nie ukrywam że nie uśmiecha mi się kupowanie okazyjnie "zwłok" i reanimowanie po kolei wszystkiego.

Oby tak dalej :-)

218

Odp: Zakup 323

Powiedz, że weźmiesz go za te pieniądze ale z gruberem. Jak nie masz daleko to podjedź zobaczyć z kimś kto już ma ten ciągnik. Ciekawe czy już zarejestrowany w PL.

219

Odp: Zakup 323

Musisz zobaczyć go z kimś kto trochę jest w temacie to pewne! 
Jedna z pierwszych rzeczy będzie zrobienie porządku z usunięciem centralnego smarowania pompy wtryskowej  ...

220

Odp: Zakup 323

Ze smarowaniem pompy to już tu czytałem, jak i masę innych rzeczy co to tej maszyny. 20 tys. zł to już niby sporo za 323, a w tym najbardziej ze zdjęć opony mi się widzą, choć nie wiadomo czy stare już nie są ... Ogólnie czy w tych pieniądzach jest już spora szansa że nic poważnego się nie wysypie w polu?? Gruber mnie nie interesuje, chcę kiedyś kupić na gęsiostopkach.

Oby tak dalej :-)