2,201

Odp: Ręcę opadają.

Taka pora roku, najczęściej łapie (mnie) wiosną i jesienią. Trzeba ćwiczyć mięśnie przy kręgosłupie lędźwiowym to trochę pomaga. Znam ten ból. Zdrówka!

2,202

Odp: Ręcę opadają.

Ajajjj święta z pogrzebem. Cóż takie życie....

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,203

Odp: Ręcę opadają.

Co tam się porobiło?

2,204

Odp: Ręcę opadają.

?

2,205

Odp: Ręcę opadają.

Mojej dziewczyny babcia zmarła. Meczyla się bardzo ostatnio ale tak przypuszczalismy ze jak święta przeżyje to będzie dobrze. Jutro pogrzeb...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,206

Odp: Ręcę opadają.

przykra sprawa nie zazdroszczę

Nie ma to jak FORTSCHRITT

2,207

Odp: Ręcę opadają.

Moje kondolencje  ...

2,208

Odp: Ręcę opadają.

Głowa mi dziś pęka........... miałem na testach rozrzutnik Pichon  14t. w niespełna 5 godzin zawiozłem 12h pola .
I okazało się że jest za duży do fastraca ,robotę zrobił ładną ale ciężko idzie jak cholera .
Chyba będę myślał o zakupie 12t.

2,209

Odp: Ręcę opadają.

Ale to taki na jednej ośce? Znajomy na właśnie takiego

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,210

Odp: Ręcę opadają.

czy 2 tony mniej coś da ? nie sądzę. Rozrzutnik będzie zapewne taki sam tylko niższe burty. To taka różnica jak 6 czy 8 ton - po prostu dołożone zakładki. Trzeba było załadować troszkę mniej i sprawdzić wink

gg 5118068

2,211

Odp: Ręcę opadają.

Tak na jednej ośce i 2t mniejszy jest o metr krótszy .
Ale chyba na tandemie będę chciał ............  Nie wiem jak to liczą ale na stronie pichon do 14 zalecają 200KM a do podobnego z unii grudziądz tylko 120  KM ?
Żałuję że nie miałem gdzieś na ściernisko wjechać to zobaczył bym jak się po twardym ciąga .

2,212

Odp: Ręcę opadają.

http://olx.pl/oferta/rozrzutnik-obornik … af8cf8df01 Koseś a może taki smile smile smile smile

2,213

Odp: Ręcę opadają.

fajne do wapna do gnoju kiepsko to widze jak bedzie mokro

Rolnik z powołania:-)

2,214

Odp: Ręcę opadają.

Koseś a myślałeś o Annaburger?  U nas valtrami bodajże 170 konnymi to ciągają raczej bez większych problemów.idzie wapno i obornik .

2,215 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2016-04-01 23:35:52)

Odp: Ręcę opadają.

fajnie chodzą, też miałem okazje podejrzeć, budowa jak fortschritt T088 unowoczesniona, ale robote robi jak bergmann i cenna podobna

mdw

2,216 Ostatnio edytowany przez Laszek (2016-04-02 07:02:39)

Odp: Ręcę opadają.

U henia co mają Strautmany 18 ton to ciągają je Claasami od 170 km wzwyż. Co do pichona to znajomy na 12 albo 14 ton, teraz dokładnie nie powiem to ciąga go DF 140 km

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,217

Odp: Ręcę opadają.

Ciągać a ciągać jest różnica , warunki miałem kiepskie bo nawet jak zakręcałem to czułem jak tylne opony chcą z felgi zejść bo taki opór był. Jako ciekawostkę powiem że bolec śr. 38mm co mam go kilka lat i różne przyczepy na nim ciągam to na koniec musieliśmy lewarkiem wypychać i w zaczep młotem walić aby ciągnika nie podnieść  ,bo tak się przeciągnął .

2,218

Odp: Ręcę opadają.

U mnie na wsi dwóch ma unię apollo 13 chyba, a drugi ma metal-tech 13, oba są na jednej osi, jeden ciąga steyrem 170 km, drugi zetorem forterrą 115 km i jakoś to im idzie. Z koleji znajomy ma tytana 18 na tandemie to zetor forterra 125 daje radę, wapno na jesieni siał casem 85 konnym z tym że wszystko wożą gdy jest w miarę sucho i po uleżałej ziemi. A z koleji senator błaszczyk ciąga new hollandem 240 km tytana 24 na tandemie z pełnym kurzaka na jesieni, gdy jest trochę mokrawo nie ma z nim szans....

2,219

Odp: Ręcę opadają.

Eh tatę coś zaczęło mocno boleć i kłuć w mostku w południe... Nic nie mówił dla nas. Potem przy obrządku patrzę jakoś dziwnie chodzi i trochę gnoju machnął i mówi nie da rady robić... Ja gadam co Ci się dzieje a on mówi że w mostku go boli. Mówię idz zmierz ciśnienie... 200/98... Super... Jemiole wziął i się położył. Potem przyszedł do chlewa niby lżej ale trochę krów podoil i mówi że znowu się robi źle. Mówię znowu idz zmierz Ciśnienie. 190/116.. Jeszcze lepiej... Dało się go namówić na pogotowie i pojechał że szwagrem. Ciekawe co będzie sad

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,220

Odp: Ręcę opadają.

Niestety stan przedzawałowy, może już nieduży był, w takich sytuacjach się nie pyta tylko wzywa pogotowie.