441 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2016-02-13 21:37:20)

Odp: Żyto

PawełS.64 napisał/a:

U mnie worek Rubina waży 44kg/0,5ha/1,3mln nasion, ziarno drobniejsze jak mojej hybrydy[palacco] z magazynu,dawno nie siałem populacyjnego i jak mi trochę zabraknie zasieję dla porównania swoją hybrydę obok Rubina.

Jak na obecną chwilę Rubin się wogóle nie rozkrzewił i w porównaniu z hybrydą z magazynu wygląda cieńko,żałuje że nie zostawiłem samosiewów hybrydy Palacco.

442

Odp: Żyto

Mój rubin wygląda super. Stachu Ty miałeś trochę śniegu w te mrozy ? u mnie zimą 2011/2012 wymroziło troszkę pod laskiem i pod dwoma drzewami gdzie nie doleciał śnieg, było go 4-5 cm, jednak zboża uchronił. Może u Ciebie podobnie w tym roku ?

443

Odp: Żyto

Nie Andre bo u nas tylko jęczmienie w 100% pomarzły. Jeśli chodzi o te żółte miejsca to są tam gdzie najwięcej śniegu było i w bruzdach po kołach oczywiście w cieniu.

444

Odp: Żyto

A kiedy siałeś to żyto. Pewnie fest urosło do zimy i się nieco poddusiło...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

445

Odp: Żyto

Po 25 września. Tak myślę co robić czy azot pomorze czy jakiś oprysk?

446

Odp: Żyto

A co taka cisza? Nikt nie sieję nawozów na żytka? Kiedy pierwsze azoty za płoty?

447

Odp: Żyto

Już zapomniałem że rozsiałem.

448

Odp: Żyto

A co drugą dawkę azotu?  Jeszcze poczekam...

449

Odp: Żyto

Już rozpuszczone ...........

450

Odp: Żyto

Kiedy dawaliście? Nie mówię o rzepakach.

451 Ostatnio edytowany przez androl (2016-03-09 21:00:05)

Odp: Żyto

29,luty

452

Odp: Żyto

Ja również 29 luty

453

Odp: Żyto

Jakie dawki i w ilu planowo? No i co?

454 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-03-09 22:30:00)

Odp: Żyto

Poniżej masz prostą instrukcję. Przeczytaj od deski do deski nie ważne czy masz hybrydę czy populację. 
Musisz wiedzieć:
NA jakiej glebie masz posiane
Co Ci wyrosło na polu, jak to wygląda dziś.
Jaki plon Cię interesuje
Ile m asz w portfelu na nawozy i ochronę

http://www.kws-zboza.pl/fileadmin/user_ … o_zyta.pdf

455

Odp: Żyto

tylko dlaczego wszyscy podaja zeby 1 dawka N był awieksza niz 2? http://www.yara.pl/crop-nutrition/crops … -in-wheat/ jak zapotrzebowanie wieksze ma w fazie strzelania w źdźbło

Rolnik z powołania:-)

456

Odp: Żyto

Wszystkiego od razu nie wykorzysta, poza tym słaba roślina choćby później nie wiem ile dostała N plonu ziarna nie da, słomy owszem może dać. Ja pod koniec marca pojadę z drugą dawką żeby było dość N na podtrzymanie rozkrzewień, głodna roślina może je odrzucić. W tym roku to ważne ze względu na przymrożenia.

457

Odp: Żyto

Przy słabej pszenicy musi dostać w pierwszej porządnego kopa aby dobrze się zregenerowała po zimie inaczej jak pisze androl będzie już po ptokach

458

Odp: Żyto

Azoty za płoty dziś żytka dostały.

459

Odp: Żyto

mam żyto które posiałem na poplon w dawce 160kg na ha 3 września. Teraz wygląda rewelacyjnie, gęste i wysokie, wysiane w pustynny piasek.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

460

Odp: Żyto

Mam takie samo ale muszę tam teraz zasiać grykę ,pryskać przed orką ?