2,241

Odp: Ręcę opadają.

Właśnie wróciłem z maluszkiem z pogotowia. Ma pod zgłośniowe zapalenie krtani. Przebudził się z ciężkim świszczącym oddechem jakby się czymś dławił . dostał sterydy a w domu paracetamol . Idziemy spać dzisiaj trzeba siać buraki

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,242

Odp: Ręcę opadają.

Andrew89 też to przerabialiśmy z małą juz prawie rok temu. Od tego czasu juz ucho wyostrzone na kaszel krtaniowy i oczywiście ciężka altyleria w szafce tzn inchalator+cała masa sterydów. Ale tak na prawdę jak w porę się zauważy to wystarczy inhalacja z samej soli fizjologicznej. A jak już trwoga to enkorton

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,243

Odp: Ręcę opadają.

Mój młodszy też teraz na antybiotyku, no i inhalacje to podstawa tak jak Laszek pisze zapobiegawczo

mdw

2,244

Odp: Ręcę opadają.

Jak z reguły jestem optymistą to dzisiaj mnie dobiło... Odkręcałem koło od forda tylne przez cały dzień i dalej nie zdjąłem.. Masakra, tak zapieczone na klinach, a nie ma żadnych otworów w które wkręca się śrubę do zdjęcia. Nawet w białorusi jest, a tu nie ma. Trzeba jakiś potężny ściągacz spawać...

2,245

Odp: Ręcę opadają.

Nawierć, nagwintuj i zwal kamasza.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,246

Odp: Ręcę opadają.

Mój siewnik w tym roku nie wysiewa zboża tyle ile trzeba. Takie zboże po tamtym sezonie że dużo jest syfu nawet jak i był czyszczony... Wczoraj co zasialem będę musiał jeszcze po wierzchu rozsiewaczem sypnac owsu bo wysialo 150kg na ha i próbuje ustawić więcej ale ciężko bo raz wysieje na 4 przejazdy a raz na 3.5 przejazdu to będzie wyglądało nie fajnie jak będzie rosło... Może jechać i kupić z centrali na jakieś 2ha żeby było na nasienie na następny rok bo ten co jest stary nie będzie zdatny... Zasialem jeszcze 40ar mieszanki owsa pszenicy i owsu żeby było też coś i takiego posiać.. Jaki byście polecili owies Bingo? Kl V-VI...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,247

Odp: Ręcę opadają.

opuścił się wąż od hydrauliki, najechałem kołem urwałem rozdzielacz od opryskiwacza.
no po prostu pięknie.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2,248

Odp: Ręcę opadają.

Karol tym że Ci wyszło 150kg to się nie przejmuj. Nie wiem jaka była MTN u Ciebie ale ja siałem bingo w wielki piątek wyszło 130kg przy masie 50g i tak zostawiam ma azotu aż za dużo to się dokrzewi. Bingo na V i VI ? A co za różnica na takich ziemiach jak nie popada to i tak dupa i tak.  A! jak chcesz siać na takim piachu to nie więcej niż 150kg i cały azot w RSM lub moczniku od razu przed siewem.

2,249

Odp: Ręcę opadają.

Przed siewem poszła polifoska i mocznik. Ale nie wiem co robić czy kogoś wynajmować żeby zasial zboże bo nie idzie siać. Zatrzymuje się i nie leci. Się zapycha i wypycha góra i nie leci w redlice.. Może dosypać jęczmienia bo jest on cięższy i może będzie lepiej szedł z owsem a może zmoczyc trochę owies? A nie szkodzi nic jak jęczmień jest dwuletni?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,250

Odp: Ręcę opadają.

Wydaje mi się że masz denka za wysoko. Do owsa możesz je połozyć.  Jaki masz siewnik?

2,251

Odp: Ręcę opadają.

Poznaniak. Jak denka opuszczone to też zapycha i wyrzuca góra... Ale to zboże nie leci na te rolki bo jak ustawiłem na wieksza dawkę to mi mniej wysiewalo i zboże stawało albo się zapychalo... W mordę....  Zboże strasznie zniszczone przez tamten rok. Nigdy tak mi się nie działo jak teraz... Normalnie jak w kabarecie...

- Cóż poczniem, cóż poczniem..?
- Ja nie wiem, Ja nie wiem....

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,252

Odp: Ręcę opadają.

A może to co miesza w skrzyni ziarno ci stanęło?

2,253 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2016-04-05 20:25:56)

Odp: Ręcę opadają.

Śmiga ok jeszcze smarowalem to sprawdzałem. Nie wiem kurde no z pola zrobie szachownice jak tak dalej będzie a jeszcze muszę posiac parę ha trawy a trawę trzeba dobrze posiac...

Jeszcze tak myślałem że do tego mieszadła dospawac dłuższe palce żeby krecily bliżej otworów i jakoś wpychalo te ziarno...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,254 Ostatnio edytowany przez androl (2016-04-05 20:51:31)

Odp: Ręcę opadają.

Coś nie tak, miałem poznaniaka i on lepiej wygarniał owies od amazonki.

Dziś przywiozłem mamę ze szpitala po dwutygodniowym pobycie. Krwiak w części potylicznej. Pamięć ma encyklopedyczną, pamięć została a nie potrafiła prostych czynności wykonać. Wchłania się i wszystko szybko wróciło do normy.
Mama rocznik 1941

2,255

Odp: Ręcę opadają.

A w jakim stanie masz koła wysiewające?

2,256 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-04-05 21:38:46)

Odp: Ręcę opadają.

Moja zemdlała przy obiedzie..... do szpitala, brak potasu.  A bierze potas.... coś tam nie gra...
Opuścisz całkiem denka i Ci ziarno wyrzuca górą? COś tu nie tak. Siano nie ziarno?
Owies może lecieć wolno zawieszać się ale nigdy nie zostaje na rolkach tylko wpada tam grzie powinien. Chyba że to siano. Jaką masz MTN?
Aaaa to z własnego ziarna....  Masz wagę policz do tyś i zważ.
Ja czasami tak robię. A owies sieję max 2 tj kwalifikat zbieram sieję i kupuję nowy. Nie warto inaczej...

2,257 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2016-04-06 06:13:49)

Odp: Ręcę opadają.

Kółka wysiewajace są dobre...
Ziarno jako tako wygląda tylko już nasze jest zmęczone ma ok 20 lat i tata nie chce zmienić na coś innego Ale to jego decyzja on gospodarzy a ja jestem tylko parobek.... To wezmę się do liczenia i potem Ci napiszę co wyszło... Denka miałem opuszczone To za szybko wyrzucalo i się zapycha tak samo mam teraz ustawione i nie chce iść w paru miejscach albo czasami zapchnie 1-2 kółka na okrążenie... Zrobie zdjęcie jak to wyglada jeśli coś będę nim sial...

Efekt zapchania i nie wkręcania

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a23375eda25b.jpg
[url=https://naforum.zapodaj.net/d786e91cdeff.jpg.html]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d786e91cdeff.jpg[/urI]
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7c7e2b45bd4c.jpg

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,258

Odp: Ręcę opadają.

Kupa roboty ale ja to bym skrócił denka o centymetr i szło by wszystko , bo tam masz strasznie małą szczelinę .  Chyba najprościej wyjąc wałek z kółkami ,denka na max do góry i brzeszczot w rękę .........

2,259

Odp: Ręcę opadają.

Karol nie a masz przypadkiem wytartych stopek w lejkach i się zatyka od dołu

2,260 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2016-04-06 07:30:41)

Odp: Ręcę opadają.

Nie.

Panowie nie będę was męczył.. To wina jednak zboża jest i nic więcej. W tym roku będzie bardzo brzydko posiane i niestety będzie trzeba z tym się pogodzić ale jak zwykle to będzie moja wina ale cóż... Chyba będę przyczepy szykował na zboże żeby jeździć na Litwę i od razu z pod kombajnu brac... Jeszcze zrobię próbę krecona i ciekawe co ona pokaże

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)